stat

Zdunek Wybrzeże przeprosi się z Gomólskim? Kędziora załamany jazdą Polaków

22 kwietnia 2018, 15:15
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

- Jestem załamany postawą naszych krajowych seniorów. Na treningach przerzucali silnik za silnikiem, a efekt każdy widział. To jest katastrofa - alarmuje Lech Kędziora po porażce Zdunek Wybrzeża Gdańsk na własnym torze z Speed Car Motorem Lublin 43:47. Szkoleniowiec chciał wypożyczyć z Orła Łódź Karola Barana, ale żużlowiec wybrał inny klub. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłby angaż Kacpra Gomólskiego, ale jego pozyskanie z Falubazu Zielona Góra wcale nie jest łatwe. Ponadto nadal trwa spór o 50 tys. zł.WYSTAW OCENY ŻUŻLOWCOM ZA MECZ Z MOTOREM

Nie tak wyobrażał sobie Lech Kędziora sytuację po trzech ligowych kolejkach. Zdunek Wybrzeże przegrało dwa kolejne spotkania. Po porażce na własnym torze z Speed Car Motorem Lublin, szkoleniowiec był wręcz zdruzgotany. Mimo świetnej dyspozycji Mikkela Michelsena i Mikkela Becha, mecz "położyli" Wybrzeżu krajowi seniorzy Oskar Fajfer i Michał Szczepaniak.

- Zrobili razem punkt więcej niż Dominik Kossakowski. To jest odpowiedź na przyczynę naszej porażki. W dwóch i pół zawodnika nie wygra się meczu, zwłaszcza z takim przeciwnikiem. Jestem załamany postawą naszych krajowych seniorów. Na treningach przerzucali silnik za silnikiem, a efekt każdy widział. To jest katastrofa - rozkłada ręce trener Kędziora.
Szansa na rehabilitację już za tydzień, gdy do Gdańska przyjedzie Orzeł Łódź, a więc kolejny z faworytów do awansu. Sytuacja nie wygląda jednak optymistycznie jeśli chodzi o Polaków. Jeśli Fajfer i Szczepaniak nie dojdą do ładu ze sprzętem i formą, gdańszczanie i tak nie mają dla nich konkurenta do składu. Na ten problem Kędziora wskazywał już po porażce w Pile.

PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ TRENER ŻUŻLOWCÓW PO PORAŻCE W PILE

- Chciałem wypożyczyć z Łodzi Karola Barana, ale z tego co wiem, ma trafić do II-ligowego Ostrowa - tłumaczy szkoleniowiec.
Wśród krajowych zawodników ciężko o alternatywę. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się... powrót Kacpra Gomólskiego. "Ginger" w dwóch pierwszych meczach ekstraligowego Falubazu Zielona Góra zdobył 6 pkt i 2 bonusy. W składzie na mecz trzeciej kolejki zastąpił go Jacob Thorssell.

Kacper wciąż może zmienić klub w ramach wypożyczenia. To jest zarezerwowane dla zawodników, którzy łącznie z bonusami, nie przekroczyli w sezonie zdobyczy 8 pkt. Jeśli zdobędzie jeszcze choćby punkt, nie będzie już odwrotu. Gdyby doszedł do wniosku, że pozostanie w Zielonej Górze nie pozwoli mu na regularne starty, mógłby wrócić do Zdunek Wybrzeża.

- Kacper Gomólski? Powitałbym go z otwartymi ramionami - mówi trener Kędziora.
PRZYPOMNIJ SOBIE O CO CHODZI W SPORZE MIĘDZY WYBRZEŻEM A KACPREM GOMÓLSKIM

Powrót Gomólskiego może być jednak problematyczny. Po pierwsze, choć zawodnik wypowiada się z szacunkiem o gdańskim klubie, odszedł z niego w niezbyt dobrych okolicznościach. Nadal pozostaje w sporze z Wybrzeżem dotyczących 50 tys. zł. To kwota, którą klub potrącił mu z wynagrodzenia w ramach kary finansowej za niesportowe zachowanie na koniec sezonu. Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił ją, ale klub złożył w tej sprawie odwołanie.

Po drugie, Falubaz wcale nie musi chcieć wypożyczać wychowanka Startu Gniezno. Wprawdzie ma na jego miejsce: Thorsella i Martina Smolinskiego, a i krajowych zawodników ma pod dostatkiem, ale w tak kontuzjogennym sporcie jak żużel, lepiej być gotowym na wszystko.

Wreszcie po trzecie, dla Gomólskiego powrót do Gdańska oznaczałby przyznanie się do błędu i potwierdzenie opinii, że zbyt pochopnie zdecydował się na powrót do PGE Ekstraligi. Jedno jest pewne, Kacper jest Wybrzeżu potrzebny. Zresztą pierwotna wizja składu na obecny sezon zakładała zatrzymanie krajowego lidera z ubiegłego sezonu.

- O wzmocnienia trzeba pytać prezesa Tadeusza Zdunka. Ja tu wykonuję swoje zadania i pracuję z tym składem, który mam do dyspozycji - kończy Kędziora.
KACPER GOMÓLSKI: NIE ZAMIERZAŁEM ODCHODZIĆ Z WYBRZEŻA. PRZECZYTAJ STYCZNIOWY WYWIAD Z ŻUŻLOWCEM

Tabela po 3 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 3 2 1 0 146:123 5
2 Car Gwarant Start Gniezno 3 2 0 1 150:119 4
3 ROW Rybnik 3 2 0 1 147:122 4
4 Lokomotiv Daugavpils 3 2 0 1 136:133 4
5 Orzeł Łódź 3 1 1 1 147:123 3
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 1 0 2 149:121 2
7 Euro Finannce Polonia Piła 3 1 0 2 133:157 2
8 Arge Speedway Wanda Kraków 3 0 0 3 90:180 0

Tabela wprowadzona: 2018-04-22

terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 3 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Speed Car Motor Lublin 43:47
  • Lokomotiv Daugavpils - Arge Speedway Wanda Kraków 56:34
  • Car Gwarant Start Gniezno - Euro Finannce Polonia Piła 58:32
  • ROW Rybnik ROW Rybnik - Orzeł Łódź Orzeł Łódź 48:42
Czy Wybrzeże powinno ponownie zatrudnić Kacpra Gomólskiego?
75%

tak

4%

nie

17%

nie wiem, czy jego, ale na pewno polskiego seniora

4%

jeszcze za wcześniej na takie ruchy, bo to dopiero 3. kolejka

łącznie głosów: 759