Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka podprowadzających. Casting dla kobiet

15 stycznia 2022, 14:00
sez

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Tak prezentowały się podprowadzające Zdunek Wybrzeża Gdańsk w poprzednich latach. Więcej zdjęć (2)

Tak prezentowały się podprowadzające Zdunek Wybrzeża Gdańsk w poprzednich latach.

fot. Trojmiasto.pl

Tak prezentowały się podprowadzające Zdunek Wybrzeża Gdańsk w poprzednich latach.

fot. Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka nowych podprowadzających na sezon 2022. Kobiety mające co najmniej 20 lat, z dobrą prezencją i przebojowością rywalizować będą w castingu o siedem miejsc. Z ubiegłego roku w grupie pozostają trzy panie, w tym finalistka Miss Polonia 2020 - Daria Szwaba.10. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2021. Trwa głosowanie, wśród nominowanych m.in. Wiktor Kułakow- Mogę zobaczyć moją ukochaną dyscyplinę z bliska, od strony organizatora. Widzę, jak zawodnicy i mechanicy pracują w parku maszyn, czyli całą przysłowiową kuchnię. Z trybun nie widać, jak wielu ludzi stoi za sukcesem jednego żużlowca, a to jest bardzo interesujące. Poza tym z wysokości toru samo ściganie wygląda inaczej i myślę, że każda z moich koleżanek to potwierdzi. Kiedy znajdujesz się kilka metrów od startującego zawodnika, ryk silnika sprawia, że czujesz, jak ziemia się trzęsie. Nie trzeba być nawet fanem żużla, aby to zrobiło na tobie wrażenie - tak o pracy w charakterze podprowadzającej mówiła nam Daria Szwaba.

Poznaj zwyciężczynię castingu na podprowadzające w 2020 roku, zobacz zdjęciaZ dotychczasowego składu podprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk zostają trzy panie, w tym Daria Szwaba (pierwsza na zdjęciu). Więcej zdjęć (2)

Z dotychczasowego składu podprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk zostają trzy panie, w tym Daria Szwaba (pierwsza na zdjęciu).

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Z dotychczasowego składu podprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk zostają trzy panie, w tym Daria Szwaba (pierwsza na zdjęciu).

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

To finalistka Miss Polonia 2020 oraz jedna z trzech pań, które zostają w gdańskiej grupie podprowadzających na kolejny sezon. Poza nią na stadionie żużlowym przy ul. Zawodników 1 nadal prezentować się kibicom będą: Paulina i Maja.

- Dlaczego zdecydowałam się zostać podprowadzającą podczas spotkań żużlowych? Jestem na każdym meczu i kocham ten sport. Uważam, że w takim przypadku fajnie byłoby go również reprezentować, być jego częścią oraz znajdować się jak najbliżej tego wszystkiego, co dzieje się podczas meczu - mówiła Kamila, która wygrała taki casting w 2020 roku.
- Pociąga mnie prędkość, emocje. W żużlu jest wiele składowych, które sprawiają, że to będzie niesamowite przeżycie. W przeszłości występowałam na scenie i jestem obyta z publicznością. Jestem tancerką, interesuję się choreografią, więc myślę, sobie poradzę. Jest to jakaś szansa, żeby pokazać się szerszej publiczności i się wybić, może nawet rozpocząć jakąś karierę. Dla mnie ta przygoda ma być jednak przede wszystkim dobrą zabawą - to z kolei była motywacja Jolanty, wybranej w 2018 roku.

Wiktor Kułakow: Dać radość i wygrywać. Przeczytaj wywiad z żużlowcem Zdunek Wybrzeże GdańskJako że grupa podprowadzających ma liczyć 10 osób, Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił casting. W ten sposób wybrane zostanie 7 nowych podprowadzających. Zgłoszenia należy kierować pod adresem mailowym casting@wybrzezegdansk.pl. Czas jest do końca stycznia. Aplikować mogą panie co najmniej 20-letnie. Co ciekawe taką granicę wieku ustaliły obecnie podprowadzające. One też będą decydować w tym castingu.

Kandydatki na poprowadzające mają przedstawić: krótką prezentację: opis własnej osoby oraz podać numer telefonu kontaktowego, datę urodzenia i zdjęcia przedstawiające twarz oraz całą sylwetkę.

Przypomnij sobie wywiad z Anną Rurką, zobacz zdjęcia- Różnica polega głównie na tym, że rola cheerleaderek ogranicza się do uatrakcyjnienia widowiska za sprawą układów choreograficznych. Podprowadzające stanowią natomiast przede wszystkim drogowskaz dla żużlowców. Ustawiamy się na polach startowych tak, by zawodnik, wiedział, które pole jest przewidziane dla niego do startu. Na strojach każda z nas ma inny kolor, które odpowiada w danym wyścigu poszczególnemu zawodnikowi - czerwony, żółty, biały lub niebieski - wyjaśnia Anna Rurka.

Stadion żużlowy modernizowany w trzech etapach. Co i kiedy zmieni się najpierw?Przypomnij sobie podprowadzające gdański żużlowców z 2016 roku.


Po wstępnej selekcji wyłonione zostaną kandydatki, które spotkają się z komisją, która dokona ostatecznego wyboru.

Żużlowcy w eWinner 1. Lidze Żużlowej rozegrają przynajmniej 7 spotkań na własnym torze. Jeśli znajdą się w play-offach, to domowych meczów automatycznie będzie więcej.

Oprócz udziału w zawodach i oglądania zmagań z wyjątkowej, niedostępnej dla kibiców perspektywy, podprowadzające na meczach Zdunek Wybrzeże Gdańsk będą uczestniczyć w promocji klubu, m.in. biorąc udział w prezentacjach, spotkaniach ze sponsorami czy realizacji materiałów reklamowych. W tegorocznym naborze poszukiwanych jest sześć kobiet, trzy zostają z obecnej grupy.

Daria Szwaba spod żużlowej taśmy do konkursu Miss Polonia 2020. Galeria fotoZobacz wideo o poprowadzających Zdunek Wybrzeża Gdańsk z 2018 roku

sez

Opinie wybrane


wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.