Zdunek Wybrzeże - Ostrovia. Krystian Pieszczek: Ciągle szukam prędkości

4 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Co zmieniłby bramkarz Lechii Gdańsk? Dusan Kuciak: Wszystko na jedną kartę

- Cieszę się z powrotu do Gdańska, choć stresowałem się jak wypadnę przed kibicami. Chciałbym w każdym meczu zdobywać komplety punktów, więc ciągle szukam prędkości - mówi Krystian Pieszczek w wywiadzie, który powstał na podstawie pytań czytelników Trojmiasto.pl z racji zdobycia przez żużlowca Zdunek Wybrzeża Gdańsk tytułu Ligowca Marca. W niedzielę o godzinie 14:30 przy ul. Długie ogrody mecz z z liderem Nice 1. Ligi - Arged Malesa TŻ Ostrovia.



Relacja LIVE




Rafał Sumowski: Wrócił pan do Wybrzeża i od razu czytelnicy Trojmiasto.pl wybrali pana ligowcem miesiąca. To chyba udany powrót?

Na pewno. Powrót do Gdańska i oczekiwanie na pierwszy mecz to był duży stres i wielkie zaangażowanie. Długo nie jeździłem dla gdańskich kibiców i świadomość tego niosła mnie, aby jak najlepiej się pokazać. Trochę się stresowałem, bo nie chciałem zawieść ich oczekiwań. Tytuł Ligowca Marca to dla mnie ogromne wyróżnienie, które napędza mnie do dalszej pracy nad sobą.

Rafał Sumowski: Zaprezentował się pan z dobrej strony podczas memoriału Zbigniewa Podleckiego. Takiej postawy należy się spodziewać w niedzielę?

Rzeczywiście mogę być zadowolony z tego występu. Ciągle szukam w sprzęcie, sprawdzam różne silniki. Ostatnie testy wypadły pozytywnie, ale cały czas szukam prędkości. Chcę zdobywać komplety punktów, a w środę zdołał mnie pokonać Kacper Gomólski, więc idealnie nie było. Oczywiście "Ginger" był lepszy więc gratulacje. To były dobre zawody. Trochę popadało i tor utrudnił jazdę, ale obyło się bez większych urazów.

Sprawdź składy na niedzielny mecz Zdunek Wybrzeże - Ostrovia



Rafał Sumowski: Dlaczego nie wyjechał pan do ostatniego wyścigu? Postanowił pan oszczędzać sprzęt?

Raczej siebie. Wszystko jest w porządku, ale czasem trzeba odpocząć. Startowałem w różnych zawodach trzy dni z rzędu i uznałem, że pięć wyścigów mi wystarczy.

kolo: Na niedzielny mecz z Ostrovią do składu wróci Jacob Thorssella Wybrzeże po raz pierwszy pojedzie w najsilniejszym składzie. Pokonacie Ostrovię?

Jacob dobrze jechał w memoriale Zbigniewa Podleckiego, w którym był ze mną w parze. Widać, że czuje się lepiej i wierzę, że jego powrót nam pomoże. Nie chcę jednak wychodzić przed szereg i mówić jak to nie wygramy. Skupiam się na sobie. Chcę zdobyć jak najwięcej punktów i przysłużyć się drużynie. Zobaczymy jak to nam wyjdzie. Były błędy, ale myślę, że nasze wyniki nie oddają walki na torze. Musimy po prostu dalej robić swoje.

wojtas: Czy jesteś zadowolony z powrotu do domu? Czy chcesz zostać w Wybrzeżu na dłużej?

Tak, bo jeśli o mnie chodzi, wszystko w Wybrzeżu układa się bardzo dobrze. Musimy tylko poprawić wynik sportowy całej drużyny i będzie super.

Mirek: Jak oceniasz po powrocie do Gdańska ,naszego trenera Mirosława Berlińskiego?

Trener Berliński do wszystkiego podchodzi z chłodną głową. Wprowadza spokój do drużyny. Stara się nam pomóc i doskonale wie kiedy tego potrzebujemy. Był zawodnikiem i doskonale wie, co komu przeszkadza. Wierzy w nasz profesjonalizm i stara się nie wtrącać wtedy, kiedy nie jest to potrzebne. Ma w tej kwestii duże wyczucie oraz doświadczenie. To sprawia, że znakomicie się z nim współpracuje.

Ania92: Jak oceniasz doping kibiców w Gdańsku? Pozdrawiam i życzę sezonu bez kontuzji, tylko same wygrane.

Bardzo dobrze, dziękuję za wasze wsparcie. Wielu kibiców pojechało za nami sporo kilometrów do Gniezna i do Daguavpils. To dla nas bardzo ważne.

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

Dane:

ur.:
1995-09-23
wzrost.:
171
waga.:
58
Ocena z sezonu:
4.99 (70 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »



Kamila i Bogusław: Czy możesz podać datę i miejsce ślubu, który planujesz w tym roku?

Przykro mi, to informacja wyłącznie dla zaproszonych gości.

ziko: Czy lepiej jeździ ci się na torze w Gdańsku czy w Grudziądzu, gdzie spędziłeś dwa sezony?

W Gdańsku się wychowałem. To mój tor macierzysty i zawsze tu będę czuł się najlepiej. Dobry żużlowiec musi jednak radzić sobie na każdym torze.

Zobacz wyniku plebiscytu na Ligowca Marca



Golo: Czy porażka w Gdańsku z Unią Tarnów wynikała z nie do końca odpowiednio przygotowanego pod was toru, zlekceważenia przeciwnika czy jest to jakiś głębszy problem?

Nie chcę wracać do meczu z Unią. Wałkowaliśmy ten temat i chcę go uznać za zamknięty. Myślimy teraz o niedzielnym meczu z Ostrovią.

dagomir: Co sądzisz o szkoleniu a w zasadzie jego braku w gdańskim klubie? Takiej sytuacji (tylko jeden junior wychowanek,Karol Żupiński) jak w tym roku nie było nigdy w długoletniej historii Wybrzeża

Tu nie chodzi o problem Wybrzeża, ale wszystkich innych ośrodków. Jest problem ze szkoleniem. Ciężko zaszczepić młodzieży i jej rodzicom żużel, bo to nie jest tani sport. Na dziecko trenujące tę dyscyplinę trzeba przeznaczyć duży budżet. Nie każdego na to stać. Z drugiej strony, nie każdy kogo stać, ma talent. Widzieliśmy ostatnio na eliminacjach Brązowego Kasku jak młodzi zawodnicy nie radzili sobie z gdańskim torem. On jest dość trudny, nawet gdy jest idealnie przygotowany. Gdzieś te chłopaki muszą się jednak uczyć jeździć.

Nene: Wrzucił pan ostatnio na Instagram zdjęcie z Anglii, gdzie po skończonym wyścigu pokazujecie sobie środkowe palce z Troyem Batchelorem. Później na zawodach w Gnieźnie miał pan starcie z Grzegorzem Walaskiem. Czy są zawodnicy, za którymi delikatnie mówiąc, pan nie przepada?

Sytuację z Troyem przyjąłem z dystansem, zresztą zdjęcie opatrzyłem uśmiechami. Wychodzę z założenia, że to, co dzieje się na torze, zostaje na torze. Poza nim wszyscy jesteśmy kolegami. Nie mam do nikogo jakichś wielkich pretensji, poza torem jest luz. Staram się być kolegą dla każdego żużlowca. Kiedy siedzimy na motocyklach, adrenalina po prostu robi swoje.



Ceny biletów i karnetów na mecze Zdunek Wybrzeża w sezonie 2020
bilet normalny (sektory zielony i niebieski) - 30 zł
karnet normalny (sektory zielony i niebieski) - 180 zł

bilet ulgowy (sektory zielony i niebieski) - 20 zł
karnet ulgowy (sektory zielony i niebieski) - 120 zł

trybuna honorowa (sektor czerwony S24-S27) - bilet normalny 45 zł
trybuna honorowa (sektor czerwony S24-S27) - karnet normalny 270 zł

trybuna honorowa (sektor czerwony S24-27) - bilet ulgowy 35 zł
trybuna honorowa (sektor czerwony S24-27) - karnet ulgowy 210 zł
bilet VIP (sektor czerwony S23) 200 zł

Rozkład sektorów
bilet GKŻ Wybrzeże Gdańsk

Tabela po 4 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa

Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrovia 4 3 0 1 196:164 6
2 PGG ROW Rybnik 3 2 0 1 136:122 4
3 Unia Tarnów 4 2 0 2 174:174 4
4 Lokomotiv Daugavpils 3 1 0 2 135:134 2
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 1 0 2 127:141 2
6 Car Gwarant Start Gniezno 3 1 0 2 124:145 2
7 Orzeł Łódź 2 1 0 1 100:80 2

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Tabela wprowadzona: 2019-04-28
terminarz i tabela ligowa »

Wyniki 4 kolejki

Arged Malesa Ostrovia - Lokomotiv Daugavpils 50:40
PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów 43:35
Orzeł Łódź - Start Gniezno (przełożony na 19 maja)
pauza: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK

ras.