stat

Letnie atrakcje na torze żużlowym w Gdańsku

Światowe gwiazdy w mistrzostwach ekstraligi

18 lipca 2017, 12:30
mad
aktualizacja:15:40 (18 lipca 2017)

Wybrzeże Gdańsk

Oskar Fajfer nie pojedzie w najbliższym meczu ligowym z Euro Finannce Polonią Piła, który w sobotę o godzinie 14:45 zaplanowany jest w Gdańsku. Jednak rywalizacja żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk o jak najlepsze miejsce do I-ligowego play-off nie będzie jedyną atrakcją tego lata. 14 sierpnia przy ul. Długie Ogrody rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa ekstraligi, które na starcie zgromadzą światową czołówkę.WYBRZEŻE ZREMISOWAŁO Z ORŁEM ŁÓDŹ - OCEŃ ŻUŻLOWCÓW ZA TEN MECZ

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi zaplanowano na 14 sierpnia na godzinę 19. Żużlowców, którzy w nich pojadą wyłoniono na niemal miesiąc przed startem imprezy. O tym, który z zawodników ekstraligi pojedzie na torze przy Długich Ogrodach decyduje średnia biegowa uzyskana po 10. kolejce, która odbywała się w miniony weekend.

Kwalifikacje do turnieju zyskała najlepsza "15". W niej znaleźli się żużlowcy mogący pochwalić się średnią 2 lub więcej punktu na bieg. Jako ostatni w stawce jest Patryk Dudek, który skorzystał na dyskwalifikacji za stosowanie dopingu Grigorija Łaguty.

Uroczyste losowanie numerów zaplanowano na 3 sierpnia.

CO ZROBI WYBRZEŻE BEZ NAJLEPSZEGO JUNIORA?

Zawodnicy nominowani do PGE IMME:
Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) - 2,453 (średnia biegowa)
Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 2,256
Greg Hancock (Get Well Toruń) - 2,240
Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 2,143
Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) - 2,102
Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 2,085
Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 2,083
Niels Kristian Iversen (Cash Broker Stal Gorzów) - 2,077
Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)- 2,075
Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 2,047
Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 2,044
Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) - 2,020
Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 2,000
Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 2,000
Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 2,000
dzika karta organizatora

Zawodnicy oczekujący:
Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
Martin Vaculik (Cash Broker Stal Gorzów)

Zawodnicy rezerwowi:
Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)


Do obsadzenia pozostaje jeszcze jedno wolne miejsce. Organizatorzy przyznają bowiem "dziką kartę". W zeszłym roku otrzymał ją gdańszczanin, wychowanek Wybrzeża Krystian Pieszczek. Niespodziewanie to on triumfował w zmaganiach na torze przy Długich Ogrodach. Zdobył wówczas 11 pkt i w finale pokonał Łagutę, Piotra Protasiewicza oraz Vaclava Milika. Jako obrońca tytułu powinien także w tym roku pojechać w IMME, gdyż dalej jeździ w Ekstralidze, od tego sezonu w GKM Grudziądz.

PRZECZYTAJ JAK KRYSTIAN PIESZCZEK WYGRAŁ W GDAŃSKU IMME 2016.

Kibice z Gdańska na żużel nie spod znaku Nice I ligi nie będą musieli jednak czekać do połowy sierpnia. W środę odbędzie się 4. runda półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (godz. 16:30). 3. zaplanowano na wtorek, na godz. 17 w Toruniu. W obu pojadą młodzieżowcy Zdunek Wybrzeża.

WIZOWANE SKŁADY NA MECZ ZDUNEK WYBRZEŻE - EURO FINANNCE POLONIA
początek w sobotę, o godz. 14:45

Euro Finannce Polonia: 1. Tomasz Gapiński, 2. Vadim Tarasenko, 3. Michał Szczepaniak, 4. Adrian Cyfer, 5. Norbert Kościuch, 6. Adrian Woźniak

ZDUNEK WYBRZEŻE: 9. Kacper Gomólski, 10. Hubert Łęgowik, 11. Renat Gafurow, 12. Anders Thomsen, 13. Troy Batchelor, 14. Aureliusz Bieliński


A ten ligowy zagości na stadion przy Długich Ogrodach już w sobotę. Od godz. 14:45 Zdunek Wybrzeże będzie ścigał się z Euro Finannce Polonią Piła. Trener Mirosław Kowalik podał awizowany skład na to spotkanie. W oczy rzuca się brak Oskara Fajfera, który ma za sobą słabszy okres. Na zajmowaną przez niego w ostatnim meczu pozycję nr 2 z "czwórki" przesunięty został Hubert Łęgowik.

Do składu powraca Renat Gafurow. Rosjanin ponownie będzie jeździł w parze z Andersem Thomsenem. Jak informowaliśmy w składzie brakuje kontuzjowanego Dominika Kossakowskiego. Złamany obojczyk musi on kurować od 4 do 6 tygodni.

Typowanie meczu - zakończone

22 lipca 2017 , godz. 14:45

Wartość: 3 pkt.

Euro Finannce Polonia Piła

Tak typowano:

434 typowania

mad