stat

Zobacz jak i gdzie wypoczywali piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia

5 stycznia 2019, 15:00
ras.

Dubaj, Havana, Nowy Jork, Los Angeles, Kopenhaga, Londyn czy Liverpool to tylko niektóre z miejsc, do których udali się na krótkie wakacje piłkarze i trenerzy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Zanim wrócą do treningów, przejrzyjcie na zdjęciach jak regenerowali siły do pracy na drugą część sezonu.JEDENASTKA TRÓJMIASTA. WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA

Piłkarze Lechii Gdańsk po zimowych urlopach mają zameldować się w klubie w poniedziałek, natomiast zawodnicy Arki Gdynia wakacje zakończą dzień później. Jedni i drudzy wykorzystali świąteczno-noworoczną przerwę, aby odpocząć nieco od piłki i naładować baterie przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej.

Na święta Bożego Narodzenia piłkarze najczęściej wracali po prostu w rodzinne strony, ale ich noworoczne plany były już bardziej zróżnicowane.

ZOBACZ PLAN PRZYGOTOWAŃ I SPARINGÓW LECHII

Lukas Haraslin czy Dusan Kuciak z Lechii Gdańsk zostali w Słowacji, by korzystać z uroków zimy. W Gdyni urlop spędził też cieszący się z narodzin potomka Michał Nalepa z Arki Gdynia. Inni wybrali cieplejsze klimaty. Popularnym kierunkiem wśród piłkarzy wciąż jest Dubaj, gdzie wybrali się Sławomir Peszko czy Filip Mladenović z Lechii, a także Damian Zbozień z Arki Gdynia. Inny arkowiec Michał Janota postanowił spędzić czas z rodziną na Dominikanie.

Zobacz jak Lukas Haraslin trenował hokej w stroju MH Automatyki Gdańsk.


Jan Łoś z Arki wybrał się do Barcelony, a jego klubowy kolega Frederik Helstrup zaliczył małe tourne odwiedzając Aarhus, Kopenhagę, Londyn i Liverpool, gdzie jeszcze w czwartek oglądał na żywo mecz "The Reds".

W Londynie był także trener Lechii Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec biało-zielonych wybrał się na spotkanie angielskiej Premier League Fulham - Huddersfield. Starcie odbyło się 29 grudnia, a gospodarze wygrali 1:0.

PRZECZYTAJ O MURAWIE STADIONU W GDYNI, KTÓRA MA ZNÓW STAĆ SIĘ PIŁKARSKIM DYWANEM

Nie brakowało innych sportowych akcentów. Haraslin miał okazję potrenować grę w hokeja i zamieścił nawet w mediach społecznościowych filmik, na którym ubrany w strój MH Automatyki Gdańsk z własnym nazwiskiem na plecach, odbył trening strzelecki.

Patryk Lipski z Lechii wybrał się na Kubę, gdzie oprócz zwiedzania i jazdy kabrioletem znalazł chwilę aby zajrzeć do jednego z klubów bokserskich w Havanie.

Za ocean wybrał się także inny pomocnik Lechii Daniel Łukasik, który poleciał do Stanów Zjednoczonych. Na jego trasie znalazły się m.in. Nowy Jork i Los Angeles, gdzie miał okazję obejrzeć na żywo mecz koszykarskiej ligi NBA i dopingować miejscowych Lakers.

ras.