Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kacper Gomólski: Mam jeszcze wiele do udowodnienia

25 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

- Zostałem w Gdańsku, bo mam jeszcze wiele do udowodnienia. W ostatnim sezonie jeździłem różnie, ale wiem, że stać mnie na więcej. Mam swoje marzenia, ale wolę je realizować, niż o nich mówić - mówi nam Kacper Gomólski, który już przedłużył kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W minionym sezonie 26-latek miał dopiero czwartą średnią biegową w drużynie (1,690 punktu).II Memoriał Henryka Żyto w Gdańsku - relacjaKacper Gomólski jest pierwszym obok Mikkela Becha żużlowcem, który przedłużył kontrakt z Wybrzeżem Gdańsk na kolejny sezon. 26-latek poinformował o takim rozwoju sytuacji podczas II Memoriału Henryka Żyto rozgrywanym na gdańskim torze. Jak sam przyznaje, negocjacje w sprawie nowego kontraktu nie trwały długo.

- Po jazdach w Szwecji wróciłem do Gdańska i na spotkaniu w klubie, władze wyraziły swoje zdanie, a ja swoje. Obie strony były zainteresowane, więc szybko doszliśmy do porozumienia i właściwie po 15 minutach mieliśmy wszystko ustalone - mówi nam Gomólski.
Dla popularnego "Gingera" będzie to trzeci sezon w Zdunek Wybrzeżu. Do gdańskiego klubu dołączył w 2017 roku, ale początkowo spędził tu tylko sezon. Po nim postanowił przenieść się do ekstraligi, jednak roku w Falubazie Zielona Góra nie zaliczył do udanych, więc wrócił do Gdańska w celu odbudowania się. Przyszłoroczny skład, władze klubu postanowiły zacząć budować właśnie od 26-latka. Pozostała część żużlowców również czeka na nowe kontrakty.

- Warunki nowej umowy są podobne do tych z minionego sezonu. Nie ma znaczenia, który numer startowy dostanę. Po prostu chcę jechać jak najlepiej, a z kim? Bardzo dobrze dogaduję się z Krystianem Pieszczkiem i Jacobem Thorssellem, z którym jeżdżę również w Szwecji. To, jak będzie złożony przyszłoroczny skład zależy od trenera, więc nie będę marudził, że ktoś mi pasuje albo nie. Jesteśmy jedną ekipą i musimy trzymać się razem - dodaje.

Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej w Gnieźnie - relacjaKacper Gomólski

Kacper Gomólski

Dane:

ur.:
1993-03-02
waga.:
78
Ocena z sezonu:
2.98 (1031 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Pierwszy rok po powrocie do Nice 1. Ligi Żużlowej był dla "Gingera" dość przeciętny. Jego średnia not z biegu wyniosła 1,690 punktu. To czwarty wynik w drużynie Zdunek Wybrzeża. Jak sam przyznaje, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a kolejne rozgrywki mają być lepsze w jego wykonaniu.

- Cel się nie zmienia. Chcemy awansować do fazy play-off, a co będzie później - zobaczymy. Nie można wszystkiego odgórnie zakładać, bo życie bywa przewrotne i w trakcie sezonu może wydarzyć się wiele. Zostałem w Gdańsku bo mam jeszcze wiele do udowodnienia. W ostatnim sezonie jeździłem różnie, ale wiem, że stać mnie na więcej - zapewnia żużlowiec.

Nowy trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk - lista kandydatówW powrocie do optymalnej formy, mają pomóc metody z poprzednich lat.

- W przyszłym roku skończę 27 lat, więc jest jeszcze trochę jeżdżenia przede mną. Kiedyś zapisywałem cele na kartce i weryfikowałem je po zakończeniu rozgrywek. W ostatnim czasie od tego uciekłem, ale może powrót do starych nawyków przyniesie owocny sezon. Mam swoje marzenia, ale wolę je realizować, niż o nich mówić - kończy "Ginger".