Żużlowcy Wybrzeża niezadowoleni

Rafał Sumowski
18 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Mecz w Tarnowie został przerwany, choć w Gdańsku Wybrzeże rywalizowało z Unią w trudniejszych warunkach. Mecz w Tarnowie został przerwany, choć w Gdańsku Wybrzeże rywalizowało z Unią w trudniejszych warunkach.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża są niezadowoleni, że niedzielny rewanżowy mecz finału Nice 1. Ligi w Tarnowie został przełożony o tydzień. - Chcieliśmy jechać, mimo trudnych warunków. Gospodarze chyba mniej. Podjęliśmy decyzję o przełożeniu meczu, a jak pakowaliśmy sprzęt, przestało padać - mówi trener Mirosław Kowalik. - Szkoda, że przerwano zawody. Warunki były dużo lepsze niż tydzień temu w Gdańsku - dziwi się Mikkel Bech. Gdańszczanie liczą na to, że 24 września uda się wreszcie rozstrzygnąć pojedynek o awans do PGE Ekstraligi. - Nic się nie zmienia, chcemy wygrać ten finał - deklaruje Kowalik.

DESZCZ ZATRZYMAŁ ŻUŻLOWCÓW W TARNOWIE

Unia Tarnów chciała przełożyć niedzielny mecz już w piątek sugerując się niekorzystnymi prognozami pogody. Główna Komisja Sportu Żużlowego nakazała jednak rozegranie meczu w pierwotnym terminie. Tuż przed rozpoczęciem spotkania tor był w dobrym stanie i podjęto decyzję o rozegraniu zawodów.

Niestety, wraz z jego rozpoczęciem bez przerwy kropił deszcz. Doszło więc do sytuacji analogicznej do tej, która miała miejsce tydzień wcześniej w Gdańsku, gdzie udało rozegrać się wymagane 12 wyścigów.

Zawody w Tarnowie nie były jednak prowadzone tak sprawnie. Dwa pierwsze wyścigi były przerywane ze względu na upadki, a do tego po drugim z nich doszło do awarii sprzętu napowietrzającego dmuchaną bandę. Kiedy udało się rozegrać powtórkę, sędzia podjął decyzję o przerwaniu zawodów na pół godziny. Ich kontynuowanie uzależnił od tego czy ustaną opady.

- Wszyscy chcieliśmy jechać, mimo trudnych warunków. Gospodarze chyba mniej, troszkę ociągali się z pracami i udało się rozegrać zaledwie dwa wyścigi. Gdyby te opady ustały, mogliśmy spokojnie kontynuować zawody. Podjęliśmy decyzję o przełożeniu meczu, a jak pakowaliśmy sprzęt, przestało padać. Szkoda, bo liczyliśmy, że ten tor będzie sprzyjał nam bardziej niż gospodarzom. Jaki byłby wynik możemy sobie teraz tylko gdybać - mówi trener Wybrzeża Mirosław Kowalik.
WYBRZEŻE WYGRAŁO Z UNIĄ NA BŁOCIE W GDAŃSKU

- Szkoda, że przerwano zawody. Warunki były dużo lepsze niż tydzień wcześniej w Gdańsku - uważa Mikkel Bech, który nie doczekał się swojego wyścigu w Tarnowie.
Bez względu na to, że mecz odbędzie się tydzień później, gdańszczanie i tak pojadą bez Oskara Fajfera, który z powodu kontuzji zakończył już sezon. Kowalik ma kilka dodatkowych dni, aby wykrzesać więcej z zastępującego go Huberta Łęgowika.

- W Tarnowie dostał silnik Fajfera, a jak pojechał każdy widział. Zobaczymy co da się zrobić. Niestety, pogoda nie sprzyja dodatkowym treningom. Przynajmniej Bech i Thomsen nie narzekają na brak startów, bo mają ligę duńską i szwedzką. Juniorzy w piątek pojadą w finale młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych w Rybniku, a Kacper Gomólski czeka na nowy termin przełożonych z soboty, a następnie poniedziałku zawodów indywidualnych mistrzostw Europy w Lublinie - wyjaśnia Kowalik.
Obecna aura nie sprzyja przygotowaniu twardego toru i w dalszym ciągu może to działać na korzyść Wybrzeża. Z drugiej strony w tej chwili pozostaje mieć nadzieję, że w ogóle uda się rozegrać mecz w drugim terminie.

- Spotkanie ustalono na godz. 13 i nie wykluczone, że w razie potrzeby, będziemy próbować odjechać ten mecz przez cały dzień. Tutaj dużo będzie zależało od telewizji. Dla nasz przełożenie tego meczu o tydzień praktycznie nic nie zmienia. Chcemy wygrać ten finał - deklaruje szkoleniowiec Wybrzeża.
Przypomnijmy, że aby wywalczyć bezpośredni awans do PGE Ekstraligi, Wybrzeże nie może przegrać w Tarnowie wyżej niż różnicą 7 pkt. Przegrany w dwumeczu pojedzie w barażach z Get Well Toruń 1 i 8 października.

Opinie (60) 5 zablokowanych

• Kibicuję, wspieram i kocham Wybrzeże... (1)

Ale z Łęgowikiem nie zwojujemy awansu ;/ Nie może być na tym etapie żadnego słabego ogniwa.

• 70 0

• To nie jest klub na Ekstraligę. Nie ma solidnego zaplecza finansowego / parę wolnych baniek już /, nie ma zawodników, nie ma trenera/managera, nie ma ekstraligowego stadionu no i musi się przekształcić znów w spółkę akcyjną.

• 1 6

• Dlaczego Kossakowski na obcych torach robi się taki jakby mniejszy? (2)

Jego technika jazdy jest słaba.
    Sylwetka na motorze bardzo oporna i sztywna.
    Chłopisko pod kevlar wkłada jakieś materace i tak to wygląda.

Na dystansie to on nie istnieje. Jeszcze jak wygra start to jakoś jedzie.
    Za rok koniec kariery.

Mamy Łęgowika, Kossakowskiego i Turowskiego.
    To 3 słabe ogniwa i obawiam się, że to wystarczy tylko do baraży.

• (1)

Nie oszukujmy sie. W tarnowie dostaniemy do 35-38. W barażach nie damy rady z Toruniem. Za rok znowu 1 liga.

• 36 22

• Ale szanse na awans większe - spada Rybnik i rozgrabią go z co lepszych zawodników. Najważniejsze to utrzymać obu Dunczyków.

• 10 1

• Tu trzeba CBA i prokuratora na te całe zawody!! (1)

Począwszy od nacisków Unni od kilku dni przed zawodami a skończywszy na STRONNICZYM prowadzeniu zawodów tylko po to aby je odwołac!!! Tu się nie ma co cackać ze sprzdawczykami z PZMOTU ... My nie boimy się przegrać w sportowej walce...a Unia i inni TAK!!

• 48 2

• sponsor tarnowa to spolka panstwowa i zrobia wszystko pisiory zeby zuzla w ekstraklasie w Gdansku niebylo tak jak siatki kosza pilkirecznej itp

• 18 8

• Jak niżej (1)

Niech się cieszą, że odwołali mecz, bo po 2 wyscigach bylo juz -6

• 10 24

• Bez przesady u nas też po dwóch była kaszana!!!

Trzeba było jechać.... i wierzę że byśmy objechali tych leszczy!!

• 16 0

• Fajfus będzie gotowy na niedzielę? (2)

z Łęgowikiem to my NIC nie zwojujemy
    biorąc pod uwagę, że Kosakowski na wyjazdach siada psychicznie

• 28 2

• Fajfer już na zabieg czeka, a Ty się pytasz czy pojedzie w niedzielę (1)

• 6 18

• Podziękuj sędziemu za wykluczenia naszych zawodników!

• 18 3

• (1)

Panie Zdunek proś pan PZM o zmianę sędziego bo z tym daleko Wybrzeże nie dojedzie widać było źe sędziuje dla Tarnowa

• 46 2

• Najwer niech sędzuje

Ew. Rysiu Bryła honorowy obywatel Grudziądza i od wczoraj Leszna.

Lis z Lublina jest w porządku, ale ten Lis z Opola to istny kawał ....

• 13 0

• kibic

ten cały Fajfer tak sie zachowuje jakby był połamany ! super zakonczył sezon a tu jeszcze moze trzy mecze trzeba odjezdzic normalny mieczak i tyle w temacie

• 32 8

• Łęgowik, Kossakowski i Turowski (3)

Na starcie już można dopisać, że wspomniana trójka zrobi 1-3pkt. Jeszcze do Turowskiego nie miałbym takich pretensji. Ale Kossakowski i Łęgowik to speedway w wersji dla kobiet powinni uprawiać. Bez woli walki, asekuracyjnie i bez ambicji. Pozostałych 4 seniorów raczej 40pkt nie zrobi, u nas przeważnie zawsze ktoś pojedzie słabiej. Tarnów jest mega mocny na starcie, my odwrotnie-będzie ciężko..