stat

Awizowane składy Wybrzeże - Polonia. Zakład Mikkela Becha z klubem

16 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
aktualizacja:15:37 (16 sierpnia 2018)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Jeśli żużlowcy Zdunek Wybrzeża awansują do play-off I ligi, działacze zasponsorują koszulki w klubowych barwach kibicom, którzy przyjdą na pierwszy mecz tej fazy w Gdańsku. To efekt zakładu jaki zawarł z nimi kapitan drużyny Mikkel Bech. - Wierzę, że pojedziemy w pierwszej czwórce. Jeśli tak się stanie, chcę zobaczyć pełny stadion na czerwono-biało-niebiesko - mówi Duńczyk. Wybrzeże czekają jednak jeszcze trzy mecze rundy zasadniczej. Najbliższa okazja, aby zbliżyć się do czołowej czwórki już w niedzielę w Gdańsku przeciwko Euro Finannce Polonii Piła. Awizowane składy na to spotkanie nie zaskakują.PATRYK DUDEK W ŚRODĘ I CZWARTEK W GDAŃSKU. SPRAWDŹ, CEL WIZYTY

Szanse gdańskich żużlowców na awans do play-off są uzależnione od tego czy zdobędą komplet punktów w trzech ostatnich meczach oraz jak spiszą się ich rywale. Gdyby nie sensacyjna wygrana w Lublinie, z nadziejami na dalszą walkę o awans Wybrzeże pożegnałoby się już w niedzielę.

Jeszcze przed tym meczem doszło jednak do niecodziennego zakładu pomiędzy Mikkelem Bechem, a jednym z przedstawicieli gdańskiego klubu. Kapitan zespołu zapewniał, że jego zespół znajdzie się w najlepszej czwórce rundy zasadniczej, ale w zamian zażądał, aby działacze przygotowali dla kibiców kilka tysięcy koszulek w barwach klubu na pierwszy mecz play-off, który odbędzie się w Gdańsku.

- Kiedy byliśmy w Lublinie, pełny stadion i kibice w klubowych barwach zrobili na mnie duże wrażenie. Pomyślałem, że fani Motoru wyglądają super i czemu u nas nie miałoby być tak samo? Im więcej tym lepiej, a ja wierzę, że w razie awansu do play-off, zapełnimy stadion w Gdańsku. Zawarliśmy układ, że jeśli znajdziemy się w czołowej czwórce, klub zapewni każdemu z kibiców na meczu czerwono-biało-niebieską koszulkę. To zbliży nasz wszystkich i jeszcze bardziej pomoże nam poczuć jedność. Ścigając się przy pełnych trybunach, całych w barwach, będziemy nie do pokonania. Już podczas zeszłorocznego, niestety przegranego barażu z zespołem Torunia, widziałem na co stać gdańskich kibiców. To było istne szaleństwo, chcę więcej. Napiszmy razem nową historię tego klubu - mówi nam Duńczyk.
TUTAJ PRZEANALIZOWALIŚMY SZANSE ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA NA PLAY-OFF

Bech prywatnie jest wielkim fanem koszykarskiej ligi NBA, a w szczególności zespołu Golden State Warriors. Nazwiskami zawodników mistrzowskiego zespołu nazywa nawet swoje silniki. Tam również podpatrzył motyw trybun w jednolitych barwach.

- Właśnie tak często to wygląda w NBA podczas fazy play-off. Myślę, że decydujący moment sezonu zasługuje na dodatkową oprawę - wyjaśnia Bech.
Optymizm kapitana Wybrzeża jest godny pozazdroszczenia. Do ostatecznych rozstrzygnięć rundy zasadniczej przyjdzie nam poczekać do końca sierpnia. Już w najbliższą niedzielę o godz. 17 gdańszczanie podejmą Euro Finannce Polonię Piła, przeciwko któremu będą zdecydowanym faworytem. Miejmy nadzieję, że ten mecz nie okaże się ostatnim w tym sezonie na gdańskim torze. Tak będzie, jeśli czerwono-biało-niebiescy nie wywalczą miejsca w play-off.

KAPITALNY MECZ WYBRZEŻA W LUBLINIE. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW OCENY ŻUŻLOWCOM

Awizowane składy niedzielny mecz w Gdańsku

POLONIA: 1. Thomas Jonasson, 2. Eric Riss, 3. Tomasz Gapiński, 4. Patryk Fajfer, 5. Adrian Cyfer, 6. Piotr Gryszpiński, 7. zawodnik młodzieżowy

WYBRZEŻE: 9. Mikkel Bech, 10. Michał Szczepaniak, 11. Oskar Fajfer, 12. Anders Thomsen, 13. Mikkel Michelsen, 14. zawodnik młodzieżowy, 15. Karol Żupiński


Trenerzy obu ekip podali awizowane składy na niedzielne starcie. Mirosław Berliński nie dokonał żadnej zmiany. w porównaniu do ostatniego spotkania mamy ją za to w składzie zespołu z Piły. Miejsce Rafała Okoniewskiego zajmie Eric Riss.

Typowanie zakończone 1 pkt.

Nice 1. Liga Żużlowa
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła
19 sierpnia 2018, godz. 17:00
GdańskDługie Ogrody

Tak typowano 352 typowania

98% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
2% Euro Finannce Polonia Piła