Szczypiornistki Vistalu rozbiły UKS Kościerzyna

9 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Martyna Borysławska nie miała litości dla UKS PCM Kościerzyna, w której to drużynie grała w latach 2014-16. W sobotę była najskuteczniejszą piłkarką ręczną Vistalu Gdynia. Martyna Borysławska nie miała litości dla UKS PCM Kościerzyna, w której to drużynie grała w latach 2014-16. W sobotę była najskuteczniejszą piłkarką ręczną Vistalu Gdynia.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w meczu rozegranym awansem z 10. kolejki PGNiG Superligi pokonały na własnym parkiecie UKS PCM Kościerzyna 34:21 (16:11). Przyjezdne postraszyły mistrzynie Polski tylko w początkowych 10 minutach, kiedy prowadziły nawet 5:3 i 6:4. Całkowita "demolka" rywalek przez ekipę Agnieszki Truszyńskiej miała miejsce w ostatnim kwadransie.

VISTAL: Kamińska, Kordowiecka, Gapska - Borysławska 6, Zych 4, Kulwińska 4, Janiszewska 3, Pękala 3, Stanulewicz 3, Kozłowska 3, Gutkowska 3, Machado-Matieli 3, Kowalczyk 1, Uścinowicz 1, Śliwińska, Błaszkowska

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Ziółkowska 7, Mokrzka 4, Hartman 4, Krajewska 4, Gędłek 1, Sus 1, Wąsik, Rogożeńska

VISTAL MOŻE GRAĆ W LIDZE MISTRZYŃ W GDYNIA ARENA. SPRAWDŹ, TERMINARZ MECZÓW

Zgodnie z terminarzem te drużyny miały spotkać się w Gdyni dopiero w listopadzie. Mecz został jednak przyspieszony o dwa miesiące. Był wolny termin, gdyż w 1. kolejce oba zespoły zagrały awansem. Nie tylko wyniki inauguracji, której Vistal wygrał 1 bramką z Elblągiem, a kościerska siódemka sromotnie przegrała w Lubinie, nakazywały nastawiać się na mecz do jednej bramki.

Jednak podopieczne Dariusza Męczykowskiego postanowiły postraszyć mistrzynie, tym bardziej że te na początku spotkania miały duże kłopoty ze skutecznością. Pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie. Prowadzenie dla przyjezdnych z karnego zdobyła Joanna Gędłek. UKS PCM korzystny wynik utrzymywał przez 10. minut. Po akcjach Karoliny MokrzkiMagdaleny Ziółkowskiej ekipa gości odskakiwała na 5:3 i 6:4.

Zmianę obrazu gry przyniosła zmiana w miejscowej bramce. Weronika Kordowiecka nie dała się pokonać przez 8 minut, broniąc w tym czasie m.in. rzut z karnego Gędłek. Natomiast w gdyński ataku palmę pierwszeństwa przejęły Magdalena StanulewiczAleksandra Zych. Skrzydłowa rzuciła 3, rozgrywająca 2 bramki, a w Vistal w 16. minucie osiągnął przewagę 9:6.

VISTAL GDYNIA WYGRAŁ NA INAUGURACJĘ LIGOWEGO SEZONU PO ZACIĘTYM MECZU ZE STARTEM

I na tym skończył się zapach niespodzianki. Gospodynie przed przerwą podkręciły tempo jeszcze w ostatnich 4 minutach, gdy zaliczyły 4 trafienia, tracąc tylko 1 i tym samym po pół godzinie gry prowadziły już 16:11.

Po zmianie stron przyjezdne starały się walczyć do 40. minuty. Wówczas przegrywały tylko 16:21. Potem wyraźnie oddały pole. Musiało zabraknąć im sił, skoro w polu szkoleniowiec przyjezdnych zdecydował się grać tylko w rotacji z ośmioma zawodniczkami. Natomiast w Vistalu na parkiecie zameldowała się cała "16" szczypiornistek wpisanych tego dnia do protokołu.

W drugiej połowie dla byłych koleżanek klubowych nie miała litości Martyna Borysławska. W Kościerzynie grała w latach 2014-16. W sobotę zdobyła pierwszą bramkę dla Vistalu, a po przerwie dorzuciła ich jeszcze pięć. Tym samym została najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Ona też ustaliła również końcowy rezultat na 34:21.

Na parkiecie zobaczyliśmy 3 z 5 powołanych do reprezentacji Polski piłkarek Vistalu. Dobrą formę przed kwalifikacyjnymi meczami mistrzostw Europy z Włochami (27 września w Lublinie) i ze Słowacją (1 października w Nitrze) potwierdziły: Kordowiecka, Joanna KozłowskaKatarzyna Janiszewska. Natomiast pauzowały z powodu urazów: Joanna SzarawagaAneta Łabuda.

Ponadto Zych otrzymała powołanie do kadry B, w której drugą trenerką jest... bramkarka Vistalu Małgorzata Gapska. Ta grupa trenować będzie od 21 do 28 września w Lublinie.

12 UKS PCM Kościerzyna 2 0 0 0 2 38:77 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-09-11

Wyniki 1 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Kram Start Elbląg 26:25 (12:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - UKS PCM Kościerzyna 43:17 (25:11)
  • Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 27:25 (15:10)
  • KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 19:20 (9:10)
  • Korona Handball Kielce - Perła Lublin 16:30 (6:18)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 32:22 (14:14)
  • Awansem z 10. kolejki:
  • VISTAL - Kościerzyna 34:21 (16:11)

Opinie (38) 1 zablokowana

• Mecz bez historii i zbytniego sensu szkoleniowego (10)

W obecności 200 osób... Fajnie było zobaczyć ładniutką Hartman - w poprzednim sezonie w Łączpolu

• 17 3

• (9)

Dziwnie patrzysz na mecz .Jak nie widziałeś /aś sensu szkoleniowego udaj się na grzyby albo do kina Pierwsza 7 podgoniła wynik i potem młodzież miała szanse poćwiczyć grę .Tego nie zauważyłeś/aś No i najważniejsze jak chcesz pooglądać ładniutkie sportsmenki zacznij chodzić na gimnastykę artystyczną

• 10 7

• Dobrze pisze polać mu

• 1 6

• takich nikomu nieistotnych meczy (2)

Jest w obydwu ligach sporo i zawsze było, wielokrotnie na nich mimo wszystko bywałem. Może masz i rację, że dla Kościerzyny był to ważny mecz ale dla Vistalu absolutnie nie - takie mecze nie podnoszą poziomu ligi.

A to, że przy okazji zawodów sportowych mam przyjemność w oglądaniu ładnych kobiet... No cóż, ja w tym nic złego nie widzę a tobie po prostu współczuję (no chyba, że masz inne preferencje to sorry)

• 4 6

• Do takich nikomu nieistotnych meczy (1)

Mecz był rozgrywany przed terminowo ,z racji gry w pucharach .W każdej lidze są drużyny dobre i gorsze Te drugie grają tak jak te lepsze pozwalają .To nie był mecz towarzyski tylko ligowy.To co piszesz to czysta głupota .Kiedy przeczytasz to co napisałeś ,ale pomału abyś zrozumiał co sam napisałeś.Według twojego sensu zrozumienia Vistal powinien grać tylko z trzema ,czterema zespołami czołówki i wtedy był by sens grania i podnoszenia poziomu ligi A słabe zespoły jak Kościerski i reszta z dolnej części tabeli mogą się dymać i lepiej im zabronić grać albo rozgonić aby nie obniżały poziomu ligi????

• 6 3

• Nie denerwuj się tak, wyluzuj bo ci żyłka pęknie

Sam bredzisz, dziadku. Co wnoszą mecze wygrywane - w męskiej czy żeńskiej lidze - kilkudziesięcioma bramkami, kogo ono pasjonują poza tobą i może jeszcze jakimiś innymi zapaleńcami oglądania ogrywania się ławki rezerwowych na tle słabych ekip?

Liga powinna być mniejsza, z góra 6 lub 8-ma zespołami, które powinny grać jak najwięcej między sobą. Załóżmy, że ostatni zespół by spadał (na jego miejsce wchodziłby najlepszy zespół II ligi czy jak to nazwać) a przedostatni grał baraż z 2-gim zespołem II ligi.

• 2 4

• co pogoniła (4)

Sensu żadnego. Myśli przewodniej zero. Stare też nie umiały zagrać określonego stylu.
        A młode. He he że zmęczona i osłabioną kadrowo Kościerzyna phi, żadna sztuka wygrać.

• 1 5

• (3)

Te gościu spadaj z mojego Witomina Jesteś znawcą sportu jak Pawłowicz kultury

• 1 6

• Maruś R., znów się napinasz, zawał bliski (2)

Kupiłeś sobie Witomino czy jak? Masz monopol jako trybun ludowy czy pierwszy sekretarz na jego reprezentowanie? Spadać to sobie możesz sam z nie twojej dzielnicy, to nie wina miejscowej społeczności, że tu mieszkasz...

• 3 1

• Witomin (1)

Bo wstyd mi że na tej dzielnicy mieszka taki " znawca piłki ręcznej" Krytyka to coś takiego co znaczy znajomość rzeczy .U ciebie to raczej kompleksy twojej osobowości i chęć udowodnienia sobie że coś wiesz ,że na czymś się znasz .A jest akurat odwrotnie Twoje sformułowania typu-myśl przewodnia oraz -określonego stylu -są idiotyczne i nie wiadomo co mają znaczyć .WG mnie , Myśl przewodnia to WYGRANA MECZU ( a twoja ? ) Określony styl to co ??? styl w rytmie TANGA czy KOZAKA??? Nie !!! styl gry określa przeciwnik i zalecenia trenerki ZROZUMIAŁEŚ facio???

• 1 4

• Co za bełkot

Przeczytaj to co napisałeś, powoli. Potem jeszcze raz i od nowa. Wysnuj wnioski na przyszłość. Jedyny plus, że już nie piszesz "mojej" ale "na tej" dzielnicy - uff, mieszkańcy Witomina odetchnęli z ulgą ;)

Ekspert się znalazł - od wszystkiego. Idź do komisji smoleńskiej, tam takich magików intelektualnych potrzebują.

• 2 3

• Jest z kim wygrywać!!!

• 6 0

• Ostatnio o tym pisałam. (12)

Im słabszy będzie rywal Vistalu, tym mniej będzie kibiców na trybunach!
    Ceny biletów nie zachęcają (i nie przeliczam tego na fajki, czy browara)!
    Liczniejsze rodziny zostawią w kasie majątek :(
    PS. A mecz z Kościerzyną? No cóż, niespodzianki nie było ;)

• 14 3

• (1)

To na LM to już wogōle kicha będzie i na 20:00 mecze w środy.

• 12 1

• Proszę nie przeliczać cen biletów na jedzenie papierosy itp.
        Kto ma ochotę dopingować i ogladać Vistal Gdynia to przyjdzie i nie będzie żałował kasy na wejście. Na piłke kopaną ludzie chodzą i płaca dużo więcej a tak narzekają?
        Są bilety rodzinne i masa ulg.
        Nie bronię tych cen ale jak ktoś woli się napić alkoholu niż obejrzeć mecz to ma dylemat.
        Prawdziwy kibic kupi bilet niż Małpkę Ćwiarke itp.

• 10 4

• Część prawdy (3)

10 złotych ulgowy to tylko 2 kostki masła A masło szkodzi "Cholernysterol" itd Uczestnictwo na meczach Vistal-u to samo zdrowie a masło szkodzi .Pisałem że za darmo jest taniej..Ci którzy kochają kibicować zawsze przyjdą .Fakt karnety są drogie 150 i 130 na sezon to spory wydatek .Jest jednak i dobra strona tego Ważne na Vistal i Spójnie .Byłem dzisiaj na obu spotkaniach i nie żałuję .Była walka i dobre widowisko .Więc karnet zda egzamin kiedy przyjadą do Gdyni drużyny z polskiej wysokiej półki..Dzisiaj drugi mecz był darmowy ale następne za kasę .Fantastycznie że trenerka dała szanse gry młodzieży .Kamińska ,jeszcze do poprawki Pękala ?to będzie następczyni Kobi .Reszta młodzieży ? poprawnie .Bębniarz dał czadu .W pierwszym i drugim meczu bił w bęben jak zawodowiec .Następne mecze siadam z wami.Jak mi pozwolicie

• 7 9

• Każdy kibic jest cenny z nami!
        Bębniarz dawał radę w środę będzie zawodowy.
        Dogadaja się na pewno obaj.
        Każdy kto chce i ma ochotę dopingować z nami niech przychodzi do nas.