eWinner 1. liga żużlowa ruszy 11 lipca. Play-off tylko bez ograniczeń widowni

2 czerwca 2020, 16:15
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

eWinner 1. Liga Żużlowa ruszy 11 lipca. Rozgrywki odbędą się z play-off, ale pod warunkiem, że do czasu rozpoczęcia tej fazy będzie można organizować na stadionach imprezy masowe bez ograniczania publiczności. W innym przypadku końcową kolejnością będzie ta po sezonie zasadniczym.Prezesi klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej w porozumieniu z Główną Komisją Sportu Żużlowego, uzgodnili ostateczny termin startu rozgrywek. Pozostali zgodni co do daty 11 lipca, o której informowaliśmy na początku maja.

Zdunek Wybrzeże wróci do treningów 18 czerwcaNiebawem powinien zostać ogłoszony terminarz rozgrywek. Na razie z uwzględnieniem fazy play-off, na co naciskali przedstawiciele stacji transmitującej zmagania.

Włodarze klubów uznali, że przystąpią do sezonu z zamiarem rozegrania go w pełnym wymiarze, ale pod warunkiem, że do czasu play-off, będzie zgoda na organizowanie imprez masowych bez ograniczania publiczności, a nie jak na ten moment (od 19 czerwca) przy dostępności 25 procent trybun.

Kibice wrócą na stadiony 19 czerwcaW innym przypadku sezon zakończy się po rundzie zasadniczej, a kluby będą musiały liczyć się z tym, że finansowanie z telewizji zostanie proporcjonalnie obcięte.

Szczegółowy regulamin oraz terminarz rozgrywek zostaną przedstawione w najbliższych dniach. Zaraz po tym, kluby otrzymają tydzień na podpisanie aneksów z zawodnikami odnośnie nowych, niższych stawek za punkt.

Telewizja naciska na żużel z play-offŻużlowcy, którzy nie podpiszą aneksów, nie będą mogli startować w polskich rozgrywkach i będą musieli zwrócić kwoty, które otrzymali na przygotowanie do sezonu. Kluby będzie można zmienić wyłącznie na zasadzie wypożyczeń.

W związku z pandemią ma obowiązywać również nowy regulamin sanitarny, wzorowany na tym, który wprowadzono w PGE Ekstralidze. Pod koniec czerwca wśród żużlowców przeprowadzone zostaną testy na koronawirusa.