Ostatnie miejsce koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego we Wrocławiu

dak.
29 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek. Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek.

Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego zajęły ostatnie miejsce w turnieju towarzyskim we Wrocławiu. W pierwszym meczu przegrały z miejscową Ślęzą 53:88 (7:21, 15:26, 20:17, 11:24). W spotkaniu o 3. miejsce uległy natomiast CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22). Zespół z Gdańska przegrał tym samym wszystkie pięć meczów kontrolnych w przedsezonowym okresie przygotowawczym.

Ślęza Wrocław - AZS Uniwersytet Gdański 88:53 (21:7, 26:15, 17:20, 24:11)

ŚLĘZA: Burdick 17, Glomazic 13, Pocek 11, Dobrowolska 10, Marciniak 9, Jovanovic 9, Jones 6, Owczarzak 5, Piędel 2

AZS: Stępień 15, Formella 11, P. Kuras 9, A. Kuras 5, Szczęśniak 5, Kosalewicz 4, Szczurzewska 2, Bączek 2, Górska 0

AZS Uniwersytet Gdański - CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22)

AZS: A. Kuras 14, P. Kuras 12, Kosalewicz 10, Szczurzewska 6, Bączek 4, Szczęśniak 2, Stępień 2, Formella 2

CCC: Conde 29, Filip 26, Spanou 19, Gajda 7, Tyszkiewicz 7, Naczk 4, Jackowska 2, Bojovic 0, Tomaszewicz 0

Transfery w AZS Uniwersytecie Gdańsk - szczegóły

Przez cały weekend koszykarki rozgrywają turniej towarzyski Wrocławska Iglica 2019. W zawodach udział biorą zespoły: AZS Uniwersytet Gdański, Ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz oraz CCC Polkowice. Dla podopiecznych Włodzimierza Augustynowicza mecze kontrolne we Wrocławiu były kolejno spotkaniami numer cztery i pięć w przedsezonowym okresie przygotowawczym.

Mimo, że już w kolejny weekend rozpoczyna się nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet, w drużynie akademiczek wciąż nie dokonano transferów. W turnieju zobaczyliśmy to samo zestawienie, w którym AZS awansował do elity.

W pierwszym dniu zmagań koszykarki z Gdańska zagrały z gospodarzem - Ślęzą Wrocław. Czwarta ekipa poprzedniego sezonu już w pierwszej kwarcie postawiła mocne warunki gry, przez co przyjezdne zdobyły jedynie 7 punktów. W drugiej partii było już lepiej, bowiem AZS rzucił ich ponad 2 razy więcej, jednak na przerwę schodził ze stratą 25 "oczek".

W szatni zdały egzamin motywacyjne techniki trenera Augustynowicza. Jego zespół wykazał się determinacją po wyjściu na parkiet i po nawiązaniu walki, trzecia odsłona została wygrana 20:17. W ostatniej natomiast gospodynie wróciły do gry, w której przyzwyczaiły kibiców w pierwszej połowie i rzuciły 24 "oczka", przy 11 akademiczek. Taki obrót sytuacji sprawił, że Ślęza trafiła do finału z Artego Bydgoszcz, a AZS Uniwersytet Gdański mógł co najwyżej zagrać o 3. miejsce z CCC Polkowice.

Wyniki Wrocławskiej Iglicy:
półfinały
Artego Bydsgoszcz - CCC Polkowice 70:65 (13:21, 25:12, 13:15, 19:17)

mecz o 3. miejsce

finał
Ślęza Wrocław - Artego Wrocław, niedziela, godz. 13

Niedzielne zmagania otworzyło spotkanie z mistrzyniami Polski. W nim również akademiczki musiały uznać wyższość rywalek, jednak tego dnia zespół Augustynowicza w spotkanie wszedł już znacznie lepiej, bowiem zdobył 14 punktów. W kolejnej partii mistrzynie Polski rzucił dwa razy więcej "oczek", dlatego po pierwszej połowie gdańszczanki znów traciły 25 punktów do przeciwnika.

W przeciwieństwie do sobotniego starcia, w niedzielę trzecia odsłona była najgorszą w wykonaniu Uniwersytetu Gdańskiego, który zdobył jedynie 7 punktów. W ostatniej kwarcie koszykarki z nad morza nawiązały walkę, a część spotkania zakończyła się wynikiem 22:21. Na nic to się jednak zdało, bowiem ostatecznie trzecie miejsce zajął zespół z Polkowic.

Bilans meczów kontrolnych koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego to pięć porażek. W inauguracyjnym spotkaniu Energa Basket Ligi zagrają z Eneą AZS Gorzów Wielkopolski. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 5 października o godz. 17 w Hali 100-lecia w Sopocie.

Turniej o Puchar Prezydenta Gdyni - relacja

Bilans sparingów koszykarek AZS Uniwersytetu Gdańskiego przed sezonem 2019/20:
6 września - Arka Gdynia 40:87 (12:21, 4:23, 8:23, 16:20)
7 września - Artego Bydgoszcz 50:100 (21:25, 6:34, 7:22, 16:19)
8 września - Wisła CanPack Kraków 46:90 (17:19, 16:24, 2:25, 11:22)
28 września - Ślęza Wrocław 53:88 (7:21, 15:26, 20:17, 11:24)
29 września - CCC Polkowice 54:94 (14:27, 12:24, 7:21, 21:22)