Arka Gdynia odwołała się od kartki Luki Zarandii

19 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Luka Zarandia dostał także żółtą kartkę (na zdjęciu) w pierwszym meczem z Zagłębiem Sosnowiec. Wówczas klub nie składał odwołania, jak czyni to teraz. Luka Zarandia dostał także żółtą kartkę (na zdjęciu) w pierwszym meczem z Zagłębiem Sosnowiec. Wówczas klub nie składał odwołania, jak czyni to teraz.

Luka Zarandia otrzymał w Sosnowcu szóstą żółtą kartkę w tym sezonie. Mimo że nie skutkuje ona przymusową pauzą, Arka Gdynia odwołała się od tej decyzji arbitra do Komisji Ligi. Uznał on bowiem, że gruziński skrzydłowy próbował wymusić rzut karny i ukarał go za symulowanie faulu.

Sprawdź cv nowego napastnika Arki Gdynia z Islandii

Po względem liczby otrzymanych żółtych kartek Arka Gdynia należy do grzeczniejszych drużyn w ekstraklasie. Aż 10 zespołów w tym sezonie było od niej karanych częściej. Jednak problem żółto-niebieskich polega na tym, że upomnienia kumulują się na kilku zawodnikach i absencje z tego powodu zaczynają coraz mocniej dokuczać żółto-niebieskim.

Luka Zarandia był jedynym piłkarzem Arki, który z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował jesienią. Gruzin po czwartej tego typu kadrze opuścił mecz 15. kolejki z Miedzią w Legnicy.

Natomiast wiosną każda kolejka powoduje uszczerbki w składzie ekipy Zbigniewa Smółki. W sobotę w Sosnowcu po czterech żółtych kartkach nie mogli zagrać: Michał JanotaAdam Deja. Natomiast w piątek przeciwko Piastowi Gliwice z tego samego powodu nie będzie mógł wystąpić Rafał Siemaszko.

Ponadto na baczności muszą się mieć trzej innych podstawowi piłkarze: Adam Marciniak, Luka MarićMichał Nalepa. Oni byli dotychczas karani trzykrotnie. Każde kolejne upomnienie oznaczać będzie pauzę w następnej grze.

Właściciel Arki broni trenera. Zagłosuj, czy i na twoje wsparcie szkoleniowiec może liczyć?

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Dlatego Arka postanowiła dmuchać na zimne. Zarandia w Sosnowcu ukarany został żółtą kartką po raz 6. W jego przypadku kolejna pauza nastąpi po 8. kartce. Klub wystąpił jednak o anulowanie kartki skrzydłowego z meczu z Zagłębiem.

Przypomnijmy, że w 30. minucie Luka w polu karnym rywali wszedł w drybling z Martinem Tothem, a następnie przewrócił się. Sędzia Łukasz Szczech uznał, że Gruzin symulował faul, chcą wymusić karnego i za to pokazał skrzydłowemu Arki żółtą kartką.

Z taką argumentacją nie zgadza się klub. Zresztą już w trakcie meczu do decyzji arbitra zastrzeżenia mieli komentatorzy Canal Plus. Podnosili, że był kontakt między zawodnikami, a Toth, jeśli nie faulował, to na pewno miał udział przy upadku Zarandii, a zatem o "symulce" nie może być mowy.

Kiedy ostatnio było tak źle? Przeczytaj więcej o kiepskich seriach Arki

W tym przypadku VAR mógł ocenić jedynie, czy należał się karny, czy nie, a nie odnosił się do zasadności kartki, gdyż w tym względzie ma uprawnienia jedynie, gdy chodzi o usunięcie piłkarza z boiska.

Zresztą w 43. minucie arbiter Szczech nie zauważył faulu na Zarandii Giorgosa Mygasa. Tutaj w sukurs Arce przyszedł VAR. Po analizie obrazu gdynianie otrzymali karnego.

Jeśli Komisja Ligi uwzględni odwołanie Arki, Zarandia będzie miał 5 żółtych kartek. Jeśli nie, o jedną więcej.

Jednak bezpośrednio po przegranej z Zagłębiem skrzydłowy bardziej niż karą indywidualną martwił się postawą drużyny.

- Nie wiem, co się wydarzyło w drugiej połowie meczu w Sosnowcu. Może za wcześnie myśleliśmy, że już wygraliśmy? Nie mam odpowiedzi... Przegraliśmy jak przedszkolaki. Najbardziej szkoda mi kibiców, którzy tyle kilometrów przejechali za nami. Jednak nadal proszę ich o pomoc, bo doping i wsparcia z ich strony potrzebujemy. Musimy jeszcze więcej trenować i pracować mentalnie, aby skończyć z tą złą serią i złapać znów naszą grę. Na pewno będziemy walczyć i starać się - mówił Luka przed klubową kamerą.

16 Zagłębie Sosnowiec 22 3 6 13 27:49 15
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-02-20

Wyniki 22 kolejki

• Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec - ARKA GDYNIA 3:2 (1:2)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 4:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0 (2:0)
  • Legia Warszawa - Cracovia 0:2 (0:2)
  • Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Opinie (85) 1 zablokowana

• Ooooooo arkal najlepszy Sklad w Polsce ma (1)

• 27 10

• biala mewo lec daleko stad

• 5 3

• jakie plany ma midak? Arka jest w fatalnej sytuacji. (2)