Odliczanie do sylwestrowych koncertów w Trójmieście

29 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Patryk Szczerba, Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

Radni Gdyni chcą laserów zamiast fajerwerków

Z powodu imprezy sylwestrowej na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni zmieni się organizacja ruchu i zamknięte zostaną niektóre ulice, ograniczone zostanie też parkowanie na części dróg w centrum. Zmiany nastąpią również w Gdańsku.Sylwester

Sylwester 2017/2018 w Trójmieściewszystkie imprezy w jednym miejscu

znajdź imprezy sylwestrowe dla siebie >>


I. Sylwester w Gdyni

W Gdyni na scenie na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, mającej przywodzić na myśl Dar Pomorza, wystąpią w tym roku zespoły XXANAXX oraz - jako gwiazda - Łąki Łan.

O rozgrzanie publiczności zadba też MajLo, 24-letni kompozytor z Gdańska, producent, skrzypek, gitarzysta i jazzman, którego utwór wykorzystano w czołówce serialu TVN Diagnoza. Po północy za konsoletą stanie zaś Novika. Podczas występów będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej.

Czytaj też: Sylwester w Trójmieście pod chmurką

O północy zaplanowano toast, życzenia oraz pokaz fajerwerków, który będzie kosztował miasto 52 tys. zł brutto.

- Pokaz potrwa 15 minut. Będzie go widać najlepiej spod sceny oraz z Kamiennej Góry. Całą imprezę planujemy zakończyć o godz. 1 - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy UM w Gdyni.
Koszt imprezy wraz z zabezpieczeniem, promocją i sprzątaniem wyniesie 505 tys. zł.

Scena - jak zawsze od czasu współpracy przy organizacji Sylwestra z Polsatem - znajduje się na skwerze Kościuszki, w okolicach Płyty Marynarza Polskiego, co każdego roku pociąga za sobą zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na skwerze KościuszkiOd środy zawężona została jezdnia skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Zawężenie spowodowane jest pracami montażowymi sceny na powierzchni wyłączonej z ruchu przy pomniku.

- Dodatkowo jest zwężona też jezdnia skweru Kościuszki przy budynku byłego Dowództwa Marynarki Wojennej RP. Na pozostałym obszarze skweru Kościuszki ruch pojazdów odbywać się będzie według dotychczasowych zasad. Koniec utrudnień w tym przypadku nastąpi po rozebraniu sceny, czyli 3 stycznia - wyjaśniają urzędnicy z ZDiZ w Gdyni.

Zakaz parkowania przy ŻeromskiegoW piątek o godz. 6 zaczął obowiązywać zakaz parkowania przy ul. Żeromskiego, a w nocy z 30 na 31 grudnia wyłączone zostaną z ruchu odcinki bez przejazdu skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ulicy Świętojańskiej, a także zamknięty zostanie wjazd na skwer Kościuszki od skrzyżowania z ul. Świętojańską i od skrzyżowania z Waszyngtona (w stronę Świętojańskiej) oraz odcinek skweru przed skrzyżowaniem z ul. Borchardta.

Nie będzie też możliwości wjazdu na skwer ulicą Żeromskiego. Urzędnicy obiecują, że przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi już 1 stycznia.

Dodatkowych parkingów nie będzie. Organizatorzy zachęcają do parkowania na miejskich miejscach parkingowych. Czynne będą też parkingi prywatne w okolicy.

Zmiany w rozkładzie ZKM GdyniaJak co roku nie brakuje zachęt, by skorzystać z komunikacji miejskiej. Ze względu na spodziewaną większą frekwencję pasażerów udających się na imprezę sylwestrową w godz. 21 - 23:45 na liniach: 20, 24, 25, 28, 147, 170 i 282 wykonane zostaną dodatkowe kursy zgodnie ze specjalnymi rozkładami jazdy. Część kursów linii 710 zostanie zastąpiona kursami wymienionych wcześniej linii.

W godzinach nocnych uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach:
 • N10 - na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Kacze Buki - Gdynia Dworzec Gł. PKP (obsługa trolejbusami);
 • N20 - na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Chwarzno Sokółka / Karwiny Tesco - Gdynia Dworzec Gł. PKP;
 • N25 - na trasie: Plac Kaszubski Świętojańska - Cisowa SKM;
 • N28 - na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Pustki Cisowskie - Gdynia Dworzec Gł. PKP;
 • N30 - na trasie: Kacze Buki - Gdynia Dworzec Gł. PKP - Rumia Dworzec PKP;
 • N40 - na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP - Obłuże - Oksywie - Pogórze Górne - Pogórze Dolne - Obłuże - Gdynia Dworzec Gł. PKP;
 • N65 - na trasie: Pogórze Górne - Rewa - Pogórze Górne.


Po pokazie sztucznych ogni dodatkowe autobusy i trolejbusy odjadą z następujących przystanków:


 • "Skwer Kościuszki - "InfoBox 02" przy ul. Świętojańskiej - N10 do Karwin i N20 do Chwarzna;
 • "Skwer Kościuszki - "InfoBox 04" przy ul. 10 Lutego - N25 i N28 do Chyloni, N30 do Rumi oraz N40 do Obłuża i Oksywia.

Ponadto, w noc sylwestrową gdańska linia nocna N1 obejmować będzie swoją trasą Sopot i Gdynię.

Uruchomienie dodatkowych kursów w nocy zapowiada też SKM.

Sprawdź rozkład SKM

Zobacz rozkład ZKM Gdynia

Relacja z zeszłorocznej imprezy sylwestrowej w Gdyni

II. Sylwester w GdańskuJak co roku, miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Targ Węglowy zobacz na mapie Gdańska, gdzie o godzinie 22 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2017 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

Na początku na scenie zabrzmi muzyka grana przez DJ'a. Gwiazdą tegorocznego wieczoru Sylwestrowego będzie zespół De Mono.

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

O północy niebo rozświetli spektakularny 15-minutowy pokaz sztucznych ogni z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin.

W związku z organizacją imprezy nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego, od 30 grudnia do 1 stycznia, ulicy Targ Węglowy oraz - na czas sylwestrowego pokazu fajerwerków - ulic: 3-go Maja, Hucisko i Wały Jagiellońskie.

Komunikacja miejska w Sylwestra

Będzie funkcjonować nocna linia tramwajowa N0 na trasie: Łostowice - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Opera - Zaspa - Oliwa - Wrzeszcz - Opera - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Łostowice według stałej taryfy nocnej.

Po zakończeniu pokazu sztucznych ogni (około godz. 00:20) zostaną wykonane dodatkowe kursy z zespołu przystanków "Brama Wyżynna" na liniach:
 • 2 do Oliwy przez Zaspę-Przymorze i do Łostowic Świętokrzyskiej
 • 3 do Nowego Portu przez Brzeźno i do Stogów przez Przeróbkę
 • 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz-Oliwę
 • 12 (z przystanku "Hucisko") do Migowa przez Siedlce


Po zakończeniu pokazu sztucznych ogni zostaną wykonane dodatkowe kursy z zespołu przystanków "Brama Wyżynna" i "Hucisko" na liniach nocnych - liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji. Linia N1 wykona kursy do Osowy przez Sopot-Gdynię - jak w nocy z soboty na niedzielę.

Sylwestrowy konkurs

Jak co roku, przy okazji Nocy Sylwestrowej, odbędzie się również konkurs butelkowy, organizowany przez Radę Miasta Gdańska. Na terenie koncertu rozstawione zostaną specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać konkursowe butelki.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w dniach 30 grudnia do 2 stycznia wrzucić do oznakowanego pojemnika szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok, wkładając do niej uprzednio karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Pojemniki pojawią się przy Katowni i przy wjeździe na Targ, a także przy Zielonej Bramie. Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną między innymi: rower miejski, soundbar, miniwieża, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy i telefon. Rozstrzygnięcie konkursu 10 stycznia o godz. 17.

W ubiegłym roku uczestnicy Sylwestra pod chmurką bawili się przy utworach zespołu Big Cyc


W Sopocie pokaz fajerwerków


W Sopocie tradycyjnie sylwester miejski nie jest organizowany. Niezależne od siebie komercyjne imprezy organizują jednak sopockie kluby.

Połączenia SKM-ką:
Do dyspozycji będą specjalne sylwestrowe pociągi SKM. Z Gdyni Głównej w stronę Gdańska odjadą o 0:37, 1:37 i 2:37. Z Gdańska Głównego w stronę Gdyni - odjazdy o 1:33, 2:33 i 3:33.


Nie musisz być na przystanku, by na bieżąco znać realny, uaktualniony wobec oficjalnego rozkładu czas odjazdu każdego tramwaju czy autobusu w Gdańsku.

Przyznajmy: elektroniczne tablice na przystankach tramwajowych i autobusowych w Gdańsku działają różnie, czasem lepiej, czasem gorzej. Przeważnie jednak wszystko z nimi jest ok i wtedy pokazują nie tylko autentyczny czas przyjazdu kolejnych pojazdów - z uwzględnieniem korków - ale także informacje o utrudnieniach w ruchu.

Tak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy, że na przystankach z takimi tablicami mało kto zerka już na papierowy rozkład jazdy wywieszony w wiacie przystankowej.

Od teraz dane wyświetlane na elektronicznych tablicach przystankowych dostępne są także na stronie mobilnej m.trojmiasto.pl/ztm oraz w darmowej aplikacji Trojmiasto.pl (dostępnej na telefony z Androidem i systemem iOS).

Można je znaleźć poprzez wyszukiwarkę przystanków lub w zakładce z rozkładami jazdy, na podstronie każdego gdańskiego przystanku. Najczęściej używane przystanki warto dodać do ulubionych, by szybciej je wyszukiwać.

Co ważne, dysponujemy danymi nawet dla tych przystanków, na których nie ma tablic elektronicznych.

Jak to możliwe? Informacje przekazuje na bieżąco system Tristar, wysyłając je zarówno do tablic przystankowych, jak i do serwerów ZTM Gdańsk, z których pobiera ją Trojmiasto.pl.

Dzięki temu, że wiemy, o której naprawdę przyjedzie nasz autobus lub tramwaj, możemy uniknąć zbędnego czekania na przystanku lub właśnie przyspieszyć kroku, by nie przegapić naszego połączenia.

Dowiedz się więcej: aplikacje mobilne Trojmiasto.pl

Miłego korzystania!

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

MajLo

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

De Mono

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

De Mono

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Kamil Wicik

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Xxanaxx

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

De Mono

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Xxanaxx

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Xxanaxx

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Pokaz sztucznych ogni

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Pokaz sztucznych ogni

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

De Mono

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Łąki Łan

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

De Mono

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Łąki Łan

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Łąki Łan

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Paweł Adamowicz

fot. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Łąki Łan

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Publiczność

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Fajerwerki

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Novika

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk

fot. Tomasz Naczk