Trojmiasto.pl

Dyrektor gdańskiego ZOO o żyrafie z Kopenhagi

16 lutego 2014 (149 opinii)
- Jestem przeciwny. Tu byśmy tego nie zrobili - zapewnia dyrektor gdańskiego ZOO Michał Targowski komentując wydarzenia w kopenhaskim ogrodzie zoologicznym, gdzie na oczach dzieci przeprowadzono sekcję zwłok żyrafy.
5 297
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

Opinie (149) 4 zablokowane

 • Przynajmniej pokazali dzieciom jak wygląda Świat. (13)
  Jeden zjada drugiego i nic w tym dziwnego.
  Tak samo jest w życiu ludzi.Oczywiście nie pożeramy się dosłownie.
  Po co opowiadać dzieciom bajki że lew wącha kwiatki i je marchewkę.
  6 lat
  • a afera z prosiakami w makro
   oburzenie wielkie, jakby nie wiedzieli co zawiera kiełbacha i inne przetworzone produkty. Nie chcemy widzieć prawdy z lenistwa, takie sa fakty.
   x
   6 lat
  • szkoda zwierzątka ; mogłoby żyć w innym zoo .
   Kaszub z Gdańska
   6 lat
  • ... a niby jak wygląda Świat? (2)
   ... i niby co to zdarzenie miało wspólnego z naturą? Wyobrażam sobie taką historię... jedziesz na wycieczkę do Kenii i zjada Cię lew ... no a Twoi rodzice w wywiadzie do prasy: "Jeden zjada drugiego i nic w tym dziwnego." :-)
   mack
   6 lat
   • Tylko że ja jak pojadę do Kenii to na safari ze strzelbą w ręku.
    A z lwa to sobie przywiozę skórę do położenia koło kominka.
    6 lat
   • Właśnie w życiu jeden zjada drugiego.
    Dostaję potem takich nie przystosowanych do życia mięczaków i mam tylko z nimi kłopot.Ostatnio po selekcji z 6 istot humanoidalnych pozostała jedna.Reszto po jednym-dwóch dniach wyleciała z pracy.
    Życzę dalszego powodzenia w wychowywaniu nieprzystosowanych do życia istot.
    SLAW
    6 lat
  • Można dziecku włączyć discovery a nie zarzynać żyrafę na oczach dziecka... (1)
   6 lat
  • no jak tak wyglada Swiat (1)
   to ja dziekuje
   6 lat
  • To nie o to chodzi (1)
   To że jedno zwierzę pożera drugie to naturalne. Także to że człowiek je mięso, ale zabijanie zdrowej żyrafy w ZOO to patologia i zwykły sadyzm. I nie przekonują mnie tutaj żadne argumenty o tym, że tygrysy w naturze jedzą żyrafy. ZOO TO NIE JEST RZEŹNIA ANI DZUNGLA!!! I żeby było jasne nie jestem żadnym wegetarianem ale dyrektora tego pseudo ZOO zwolnił bym w trybie natychmiastowym.
   Pawel Horla
   6 lat
   • a tiger? in africa?
    mnie też by nie przekonał argument, że tygrysy w naturze jedzą żyrafy
    bo nie jedzą
    6 lat
  • na wolności to lwy polują a nie dostają na talerzu.....
   oburzona
   6 lat
 • Ludzie nie mają szacunku do zwierząt. Traktują je przedmiotowo. (39)
  Dlatego ja od 10 lat przeszedłem na wegetarianizm bo to nienaturalne jeśc mięso i mocno szkodzi zdrowiu.
  Cymeon x
  6 lat
  • A ja wprost przeciwnie. (10)
   Uwielbiam wieprzowinę,wołowinę,drób i ryby.
   Nie wyobrażam sobie życia bez ich jedzenia. Oczywiście z umiarem.
   Czuję się świetnie i nic mi nie dolega od lat co potwierdzają lekarze podczas badań kontrolnych.
   Zdrowy człowiek
   6 lat
   • do czasu... (7)
    aż dostaniesz raka jelita grubego albo żołądka - poczytaj sobie statystyki epidemiologiczne że poważne schorzenia układu pokarmowego w krajach zachodnich to wynik m.in. spożywania zbyt dużej ilość mięsa
    6 lat
    • Prędzej ty od jedzenia soi i marchewki dostaniesz anemii. (5)
     Napiasałem przecież że spożywam posiłki z umiarem.
     Nie mam też nadwagi.
     Zdrowy człowiek
     6 lat
    • za to modyfikowane genetycznie nasiona soii kukurydzy czy inne są pyszne i dobre dla zdrowia
     uwielbiam "mądrości" ideologów
     6 lat
   • w takim razie musisz pic do tego alkohool (1)
    bo bez tego nie pobudzisz tylu sokow trawiennych.
    6 lat
    • Wiesz co to umiar ?
     Tak piję też alkohol,tak około w przeliczeniu 100 gram czystego alkoholu 40% na tydzień.
     Za chilę dowiem się że jestem pijakiem a potem że złodziejem, bo każdy pijak to złodziej :)
     Zdrowy człowiek
     6 lat
  • Widać, że do tematu podszedłeś poważnie (15)
   Ale wyjaśnij mi proszę, dlaczego uważasz, że jedzenie mięsa jest nienaturalne?
   Przecież człowiek przez przypadek kłów i przednich zębów tnących nie odziedziczył po przodkach.
   6 lat
   • Układ pokarmowy i inne elementy budowy i funkcjonowania ciała człowieka są dostosowane do pokarmu roślinnego (m.in. długie jelita, skład śliny i soków trawiennych, zęby siekające i rozcierające pokarm).
    Większość ludzi nie zabije zwierzęcia, aby je zjeść - w takiej sytuacji wybierze pokarm roślinny. Większość ludzi odczuwa wstręt na widok zabitych zwierząt, wiszących na hakach w rzeźni czy w sklepie mięsnym.
    6 lat
    • A mnie wzdryga w warzywniaku :)
     6 lat
    • tak jest przez wyspecjalizowane społeczeństwo
     Grupka ludzi zajmuje się ubojem zwierząt, a reszta nie robiąc tego przez pokolenia odwykła od tej czynności i widoku. Ciała człowieka są dostosowane zarówno do spożywania mięsa jak i roślin. Nie jesteśmy przystosowani tylko do łapania zębami i pazurami żywych ofiar.
     Koriolan
     6 lat
    • Zajady pękają mi z e śmiechu jak czytam takie bzdury.Zadam tobie parę NIEWYGODNYCH dla takich pajaców ja ty pytań-
     Po co więc człowiekowi kły-tak tak posiadamy je?
     Jak tam z witaminą B 12 która jest niezbędna do pracy mózgu a jest tylko w CZERWONYM MIĘSIE I WĄTROBIE?.Sztuczne odpowiedniki są rakotwórcze.
     Jak tam z samopoczuciem podczas naszych zim?Nie zamarzasz?
     I jak tam z ogólną anemią?Nie spotkałem jeszcze trawożercy który by miał odpowiednią kondycję aby ze mną mógł konkurować.
     SLAW
     6 lat
     • to widać że życia nie znasz. (3)
      Poka poka te swoje kły- oooo, faktycznie, jak lew! A znasz takie zwierzę jak dżelada? Google it. I idź do lustra i sprawdź jeszcze raz te swoje kły.
      b12 jest też w glebie i wodzie z kałuży, jajkach i mleku- suplementują ją weganie, bo hm, nie pijemy brudnej wody z kałuży i myjemy warzywa. I co dziwne- dużo omniżerców też ma niedobory tej witaminy.
      nie, nie zamarzam, dziękuję. Anemii nie mam, dużo sportowców jest na diecie wegańskiej- sprawdź taką stronkę veganworkout. I nie pieniaj się proszę. Człowiek jest z natury zwierzęciem wszystkożernym z naciskiem na rośliny- jak nasi kuzyni, szympansy czy goryle. Ale szczycimy się tym, że jesteśmy lepsi od zwierząt- etyczni i tak dalej. Skoro więc możemy spokojnie funkcjonować bez produktów odzwierzęcych , to dlaczego znęcamy się nad tymi niewinnymi stworzeniami..? Dla smaku? Przecież to jest okrutne!
      nuxy
      6 lat
     • Ale mnie rozbawiłeś{aś}.Aż zaplułem monitor.B12 w jest w wodzie z kałuży,jajkach i mleku?O kurde ktoś nową biochemię wymyślił !!
      proponuję poczytać naukowe prace a nie jakieś tam wypociny trawożerców.
      ja jestem drapieżnikiem-oportunistą. Taką mnie stworzyła matka natura
      ac-ha-i potrafię zagryźć zwierzę własnymi kłami ! Co kolwiek były to ptaki i króliki ale niejednemu pajacowi opadła kopara jak to robiłem.
      SLAW
      6 lat
     • naukowe prace.. (1)
      znowu się chyba odnosisz do "faktu". wpisz w wyszukiwarkę: występowanie wit B12. ona jest produkowana przez drobnoustroje żyjące w jelitach człowieka i innych zwierząt, w glebie, wodzie itp. Matka Natura stworzyła Cię roślinożercą od czasu do czasu skubiącym bez- i kręgowce , i dała Ci rozum po to, żebyś mógł ogarnąć czy hodowanie krów, świń i kur w tragicznych warunkach żeby zaspokoić niepotrzebne fanaberie smakowe jest etyczne i zgodne z Twoim sumieniem. Jeśli jest, cóż.. szkoda. To tylko Twój wybór. Bardzo bym chciała żebyś nie była taka agresywna, ale mam wrażenie że karmię trolla troszkę.. pozdrawiam mimo wszystko
      nuxy
      6 lat
     • PS.
      sorki, napisałam do Ciebie jak do dziewczyny-zmyliło mnie że napisałeś "taką mnie stworzyła matka natura", a to chyba przez pomyłkę. przepraszam.
      nuxy
      6 lat
   • Ciało ludzkie ma budowę zwierzęcia roślinożernego nie mięsożernego, np.:
    - Zęby i szczęki człowieka są dostosowane do siekania i rozcierania pokarmu, podczas gdy zęby mięsożerców służą rozrywaniu mięsa, a ich szczęki nie poruszają się na boki - pokarm połykany jest bez żucia.
    -Mięsożercy mają pazury służące im do rozrywania ofiary. Roślinożercy nie mają pazurów w ogóle, albo ich budowa jest taka, że dzięki nim można wykopać norę, albo co najwyżej podrapać się.
    - Jelita mięsożerców są krótkie, aby mogły szybko wydalić przetrawiony pokarm - zanim się zepsuje i zatruje organizm. Jelita człowieka są długie tak jak u roślinożerców.
    - Zawartość kwasu solnego w układzie pokarmowym mięsożerców jest 10-krotnie większa niż u człowieka i innych roślinożerców.
    - Ślina mięsożerców ma odczyn kwaśny, a ślina człowieka i innych roślinożerców zasadowy i zawiera ptialinę pomocną w trawieniu węglowodanów.
    asia
    6 lat
    • ale pierdoły piszesz
     Kły i pazury do rozrywania mięsa są dla drapieżników co łapią nimi żywe ofiary i jedzą surowe mięso. Człowiek ma przede wszystkim duży mózg, który skutecznie zastępuje "wyposażenie" i zdolności innych drapieżników.

     A cechy układu pokarmowego człowieka świadczą o tym, że jest przystosowany do jedzenia wszystkiego podobnie jak np. świnie czy szympansy.
     6 lat
    • Prrzystosowanie budowa - wiedza podstawowa
     Po pierwsze - skopiowałeś to z artykułu Gazeta PL Forum tytuł artykułu -
     "Wegetarianizm - Drapieżnik czy roślinożerca? "

     - człowiek ma oczy umieszczone z przodu głowy nie po bokach - widzenie stroboskopowe i umiejętność oceny odległości od ofiary - dosyć przydatne umiejętności jak na twojego wegetarianina.

     - człowiek był roślinożercą bo na tyle mógł sobie pozwolić gdy był ofiarą (stare dzieje) a nie myśliwym, ewolucja by zapewnić dopływ odpowiednich składników odżywczych dla mózgu który stawał się coraz większy i zwiększał swoje zapotrzebowanie na energie (myśląc) popchnął człowieka w kierunku zdobywania coraz to bardziej urozmaiconego pożywienia bogatego w składniki odżywcze i tak staliśmy się wszystkożercami. Myśliwymi, zbieraczami w końcu rolnikami, hodowcami.

     Jeśli bylibyśmy nadal wegami tak jak tego chcą wegetarianie to nasze mózgi nadal były by na etapie rozwoju mózgów szympansów, wcinalibyśmy pędy, przepychając od czasu do czasu pędrakami, wydobywanymi za pomocą patyka.

     Pozdrawiam was o wielcy i oświeceni ewolucją wegetarianie z swoją ideologią zielonej masy
     TKO
     6 lat
   • przodkowie walili sie maczugami . czy nie czujesz ze pewne zachowania podlegaja ewolucji? (1)
    przodkowie obcinali sobie glowy mieczem czy nadal to praktykujesz?
    6 lat
    • teraz mamy znacznie groźniejsze rodzaje broni, więc i owszem - wspomniane przez Ciebie zachowania ewolucję przeszły :)
     6 lat
   • jesli zyjesz nadal w lesie to jesz takze mieso
    czy co tam znajdziesz. Na strzezonym osiedlu raczej nie uswiadczysz krolika czy niedzwiedzia.
    6 lat
   • Taaaa, te kły to długie i ostre są :D
    Na pewno codziennie wyruszasz do Lasów Oliwskich na łowy. Z rykiem rzucasz się na płochliwe sarenki i rozgryzasz im gardła! Wrrrrraaaaau!
    6 lat
  • Wegetarianizm to choroba wg WHO (7)
   Niestety niektore bialka i witaminy uzyskamy tylko z miesa. Takimi nas stworzyla natura. Od zawsze pokarmem uzupelniajacym bylo mieso. Nie ukrywam - moim zdaniem zwierzetom nalezy sie szacunek za to, ze je jemy. Ale inicjatywa z Kopenhagi podoba mi sie. Dzieki takim publicznym sekcjom nikt nie powie, ze mieso pochodzi ze sklepu czy z lodowki (a tak uwaza coraz wiecej z nas).
   wszystkozerny
   6 lat
   • pfff (6)
    HAHAHA! pokaż proszę to stanowisko WHO że wegetarianizm to choroba. Wszystkie białka są w roślinach. nie siej głupot.
    nuxy
    6 lat
    • Coś ci się od jedzenia trawy we łbie przestawiło. (3)
     Wszystkie białka są w roślinach, dobre sobie.
     6 lat
     • a nie są? wymień proszę rodzaj białka które występuje tylko w mięsie. Wszystkie aminokwasy egzogenne są obecne w pokarmach roślinnych
      nuxy
      6 lat
     • Proponuję niedouku poczytać sobie o wartościach energetycznych żywności.Co z tego że są.Ale ile ich jest.100 gramom mięsa odpowiada parę kilogramów zielska i innego jedzenia.
      no ale kto się urodził wróbelkiem ten sokołem nie umrze.
      SLAW
      6 lat
     • no i?
      i co z tego? ilość białka jest wystarczająca, nadmiar białka wywołuje nowotwory poczytaj sobie o The China Study. Jakoś weganie- kulturyści nie mają problemów z budowaniem masy mięśniowej na diecie roślinnej, oczywiście wzbogaconej w suplementację.
      nuxy
      6 lat
    • W Lutym zeszłego roku WHO ogłosiło wpisanie wegetarianizmu na listę chorób PSYCHICZNYCH.
     SLAW
     6 lat
  • dyrektor tego zoo rowniez
   sprowadzaja i rozmnazaja zwierzeta dla wlasnej rozrywki, z checi wykorzystania ich zeby zarobic sobie.
   6 lat
  • jakbyś poznał głód to wpier...ał byś tą żyrafę aż by ci się uszy trzęsły Szczypiorku
   6 lat
  • są rózne odmiany oszołomów pochodzące od sekt typu hary kryszna itp
   jednym wyprali mózg tylko trochę to są wegetarianinami ale są i tacy co maja całkowicie sprany mózg oni są weganami czy jakoś tak :)Jak kto s chce wpitzielac tylko zielska to jego problem.Ale weganie ,wegetarianie to ten sam poziom spranych mózgów co pedałki itp.zboczenia dlatego zakazdym razem kazdego namawiają i przekonuja by był taki sam jak oni.Czy słyszeliście by zwykły normalny człowiek mięsożerny miał potrzebe wszedzie pisania i przekonywania innych ze by jedli to co onje czy zeby robił parady ,krzyczał szlochał i ze jest hetero? Nie Normalny człowieknieobnosi sie ztym ze jest hetero i ze je miesą nikogo nienamawia i nie przekonuje .Ale wszyscy seksciaze niepotrafia zyc normalnie muszą zaczepiac ludzi na ulicy i przekonywac ich i straszyc ze normalna żywnosc to trucizna ze ,groża śmiercia jak nie bedzie takim oszołomem jak on.Pedałki i wege psychole to identyczna sekta!
   to są sekty z wypranymi mózgami
   6 lat
  • nienaturalnym jest rodzic takie mozgi jak ty
   osoby, które negują całą historię człowieczenstwa powinny sie leczyc jesli nie na głowe to moze chociaz na żołądek, który strajukuje po zjedzeniu miesa. zanim nie bedzie za poźno, chociaz dla wegów chyba i tak juz jest za pożno
   6 lat
 • Paranoja! (5)
  Jak rodzic moze przyjść z dzieckiem i pokazać mu coś tak okropnego? Gdzie tu są jakiekolwiek uczucia. Oswajanie dzieci z takim obrazem tylko niszczy współczucie. Koszmar.
  Ja
  6 lat
  • jasne, lepiej zakrywać oczy i udawać, że śmierć nie istnieje ;)
   6 lat
   • chyba czegoś nie rozumiesz. nie chodzi o to, żeby nie mówić o śmierci. ale przeprowadzać sekcje zwłok przy dzieciach na jakimś placu? chyba nie o to chodzi.
    j
    6 lat
    • śmierć jest na tyle abstrakcyjna, że póki się jej nie doświadczy bezpośrednio, to możesz sobie gadać i gadać.
     6 lat
  • Inna Kultura, Inne zwyczaje, Inna Historia...
   Z tego co mi wiadomo W Skandynawii do dzisiaj uczy sie dzieci w szkołach o ich Mitologii (a nie jak u nas o Grekach i Rzymianach zamiast Słowiańskich bożkach). U nich jest inne pojmowanie śmierci.. Wynika to chociażby z ich chwalenia sie i dumy z ich przodków Wikingów!! :) Wielkich wojowników i odkrywców;) Może dlatego dla nich to nie jest wieksza tragedia?
   Tak sądze:)
   6 lat
  • Zdanii
   Mieszkam w Danii i nie szokuje mnie to wcale. Tu jest inna mentalność. O dzieci w podstawówkach na przyrodzie robią sekcje zwłok nie tylko żaby. A co do zabicia żyrafy to dla niedoinformowanych niemogl on już plodzic a gdyby został wykastrowany odrzuciłoby go stado.
   Niezszokowana
   6 lat
 • no byc nie może... a tak się przeceiż s..e że jak snadynawskie to takie fajne i postępowe. (1)
  6 lat
 • A to niby (3)
  taki cywilizowany kraj... Czy ktoś pomyślał o długofalowych skutkach takiego widoku u dzieci? Czy nie powinniśmy uczyć najmłodszych empatii i szacunku wobec wszystkich istot...?
  misiek
  6 lat
  • właśnie to może nauczyć empatii i szacunku, a nie najpierw głaskanie cielaczka, a potem karmienie nim dziecka bez wyjaśnienia, że to to samo zwierzątko. hipokryzja trzyma się w narodzie mocno, świadczy o tym chociażby przykład schizy na temat prosiąt w markecie.
   6 lat
  • Ta żyrafka miała imię - Marius...............!!!!!
   HAŃBA
   6 lat
  • kielbaaski smaczne!
   a co na obiadzik? nastepna swinka czy cielaczek dzisiaj?
   pieknoduch
   6 lat
 • To jest całkowicie kwestia mentalności (5)
  U nas byłby zaraz protesty mam, ekologów i innych grup. A w Danii coś takiego jest akceptowalne przez większość.
  Ja sam uważam, że taka akcja ma jednak walor edukacyjny. Wyjaśniono dokładnie dlaczego zabito żyrafę, zrobiono to szybko i pokazano zainteresowanym jak wygląda w środku. Zgadzam się, że niektórzy mogą być obrzydzeni, ale to osobna kwestia.
  6 lat
  • "obrzydzeni" (1)
   KOSZMARNA E G Z E K U C J A zwierzecia na widoku dzieci. To sie nie miesci w glowie, ci Dunczycy i Holendrzy sa nienormalni
   6 lat
   • @Koszmarna egzekucja
    czytaj ze zrozumieniem - dyrektor Targowski odniósł się w wywiadzie do tej kwestii...
    Elo
    6 lat
  • Masz całkowitą rację.Ale mamy tak SKRETYNIAŁE społeczeństwo które tego i tak nie zrozumie.Życzę tym istotom humanidalnym-to nie są ludzie-wojny.Ciekawe jak by to przetrwali?
   SLAW
   6 lat
  • Gdyby to bylo zaakceptowane (1)
   to nikt by o tym nawet nie uslyszal, wlasnie dlatego zrobilo sie glosno bo ludzie w wielu krajach nie zaakceptowali tego.
   6 lat
 • jeśli było to zwierzę z kazirodczego krycia to trzeba było albo od razu spędzić płód (2)
  czyli wywołać sztuczne poronienie albo uśpić zaraz po urodzeniu ...

  na taką lekcję "co ma zwierzę w środku" można było wykorzystać kurczaka albo świnię, czyli to co się jada
  Jola
  6 lat
  • ....
   To co się jada powiadasz? Powiedz to tym wszystkim drapieżnym kotom, żeby jadły tylko kurczaki i świnie, bo przecież jaśnie pan człowiek żyrafy nie jada i tak nie wolno.
   6 lat
  • no fakt
   bo przecież świnia czy kurczak nie cierpi i nie ma uczuć.
   nuxy
   6 lat
 • W Danii dzieci moga uczyc sie anatomii, (9)
  wychowania seksualnego i etyki, a w Polsce musi im religia to wszystko zastąpić.
  Co kraj, to obyczaj.
  Rumun.
  6 lat
 • pierwsza zasada nie rozmnaza sie zwierzat w niewoli (2)
  zwierze w niewoli cierpi i nie powinno sie rodzic i siedziec przez cale zycie w klatkach. Ciekawy czy ten dyrektor zoo to rozumie w ogole?
  6 lat
  • durnie co minusuja (1)
   a nie maja argumentow czekam co macie do powiedzenia baranki,
   6 lat
   • Jest taka zasada:
    "Do dowodu zobowiązany jest ten kto twierdzi, a nie ten, kto przeczy". Dopiero, gdy przedstawisz jakieś sensowne dowody swojej tezy, możesz wymagać argumentacji od ludzi, którzy się z nią nie zgadzają.

    Mamy tu kilkadziesiąt filmów z zoo, wśród nich przynajmniej część pokazuje całkiem dobrze funkcjonujące, rozmnażające się zwierzęta. Życzę zatem powodzenia w dowodzeniu...
    Lukass
    5 lat
 • Ja może i rozumiem politykę ogrodu, ale... (3)
  proszę nie mówić, że pokazano zasady naturalnej selekcji, bo w naturze zwierzę ma szanse, choć nikłe, na ucieczkę przed atakiem, a tu nie miało żadnych... To była niepotrzebna śmierć. I jak ZOO mogło dopuścić do kazirodczego związku? Głupota.
  6 lat
  • pewnie tak sie złożyło
   że żyrafy nie siedzą w klatkach jak to jeszcze wielu ludzi myśli ale miały wolny wybieg. A że z braku różnorodności padło na spokrewnione osobniki to już inna sprawa
   6 lat
  • To co, mieli ją gonić wtedy by było ok?
   6 lat
  • Niepotrzebna śmierć?
   Lwy trawy nie jedzą.
   Ta żyrafa ocaliła życie kilku świnkom albo krówce.
   panda
   6 lat

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat
Historia budowy ZOO
Historia budowy ZOO
 • 13419
 • 95
ZOO
Świstuny, bernikle i czarnoszyje łabędzie
Świstuny, bernikle i czarnoszyje łabędzie
ZOO
Skoczy czy nie skoczy?
Skoczy czy nie skoczy?
ZOO
ZOO: Mikołaj u surykatek
ZOO: Mikołaj u surykatek
 • 12536
 • 77
ZOO
ZOO: Hipnotyzujące ogony
ZOO: Hipnotyzujące ogony
ZOO
ZOO: polowanie na świerszcze
ZOO: polowanie na świerszcze
ZOO
Małe elandy w gdańskim zoo
Małe elandy w gdańskim zoo
ZOO
Mają potężne dzioby i nowy pawilon
Mają potężne dzioby i nowy pawilon
ZOO
ZOO: Strzyżenie alpaków
ZOO: Strzyżenie alpaków
ZOO
Stado płochliwych mundżaków
Stado płochliwych mundżaków
ZOO