Trojmiasto.pl

Nocny montaż łuków na wiadukcie Biskupia Górka

30 stycznia 2019 (100 opinii)
W nocy z wtorku na środę zamontowana została pierwsza belka wraz z łukami wiaduktu Biskupia Górka w pobliżu ul. Augustyńskiego.
12 080
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

BUDOWNICTWO

Opinie (100) ponad 10 zablokowanych

 • To dobrze, że się buduje. (14)
  Polska rośnie w siłę, rozbudowuje się i tak być powinno.
  Jan Nusz
  1 rok
 • w trójmieście tylko Gdańsk inwestuje w drogi i walczy z korkami. (12)
  Adam Gdynia
  1 rok
  • Widzę to na codzień stojąc w korkach.
   1 rok
   • przesiądź się na mniej terenochłonny środek transportu
    jeśli mieszkasz w pobliżu stacji SKM to korki nie powinny być dla ciebie problemem, zwłaszcza jeśli ruszy system rowerów publicznych.
    już niedługo
    1 rok
   • bo skutek jest zawsz dwrotny od zamierzonego
    jak zrobia szeroka na kilka pasow droge to zaraz wszyscy beda tamtedy jezdzic i od razu beda korki

    to tak jak z tunelem
    otworzyli tunel zeby usprawnic ruch i co? i przymorze w korkach stoi
    kiedys jak slowackiego miala po jednym pasie byly korki potem zrobili po 2 pasy plus wiadukt nad grunwaldzka i co? i dalej korki

    dlatego powinni przestac inwestowac w drogi
    jak beda wieksze korki to czesc leniwych ludzi sie przesiadzie na zbiokom
    1 rok
  • w Gdyni to każdej dzielnicy prowadzi dziurawa zakorkowana droga.
   1 rok
  • Lepiej niech nie walczy bo jest coraz gorzej
   1 rok
  • Inwestycje w drogi (6)
   paradoksalnie wywołują korki.
   Samochód na pasie normalnej szerokości stojąc zajmuje 15m2, poruszając się zwiększa strefę buforową pomiędzy nim, a pozostałymi pojazdami, co za tym idzie, powierzchnię przez niego zajmowaną. Teraz dodajmy do tego fakt, że w większości samochodów siedzi zaledwie jedna osoba, która w większości wypadków, ma alternatywę w postaci komunikacji miejskiej. Przy zachowaniu odległości 1,5 samochodu pomiędzy tą osobą, a autem naprzeciwko wychodzi nam 1os./37,5m2. W optymistycznych warunkach i 4 pasażerach 1os./9,4m2
   Teraz weźmy pod uwagę pojazd poruszający się po tej samej infrastrukturze, autobus, konkretniej najpopularniejszy w trójmieście, 12 metrowy Solaris Urbino 12, który zajmuje 48m2 + strefa buforowa, ale zabiera na pokład 42 osoby siedzące i w sumie 104 pasażerów zapełniony po brzegi (wg. producenta, w realiach wychodzi znacznie więcej). Wraz z tym samym buforem (1,5 długości auta) autobus zajmuje 70,5m2. W przypadku zapełnionych miejsc siedzących, 1 osoba przypada na 1,7m2 infrastruktury, a w pełnym obłożeniu 1os./0,68m2. Już w komfortowych warunkach, przy pełnym samochodzie i zapełnionych miejscach siedzących w autobusie, powierzchnia potrzebna na przewóz 1 pasażera jest 5,5 raza mniejsza niż w przypadku auta, w przypadku samotnych kierowców różnica jest 22 krotna.

   Nigdy nie jest tak, że osiągniemy potrzebną nam powierzchnię, by wszyscy poruszali się transportem indywidualnym, w dużym mieście jest nas po prostu za dużo, nie wspominając o wszelkiego rodzaju przyjezdnych, którzy także korzystają z tej samej infrastruktury, niezależnie czy by płacili za wjazd do miasta czy nie.
   Oddając nową drogę, więcej z nas decyduje się na wygodniejszy transport indywidualny, na nowe miejsca udostępnione na drogach, pojawiają się po prostu nowi użytkownicy. Polecam analizy natężenia ruchu z Tristara, tylko w latach 2012-2015 ruch na drogach Gdańska wzrósł o ponad 36%, nie przypadkowo były to lata wielkich oddań inwestycji drogowych.

   Gdańsk akurat wciąż potrzebuje nowych dróg, padł ofiarą swojej topografii, jak i wielkich założeń osiedlowych jak Przymorze czy Zaspa, brakuje nam przebitek do dzielnic górnego tarasu, wjazdy do miasta są za wąskie (nie zmienia to faktu, że te potrzebne nam drogi są projektowane w nieodpowiedzialny sposób. Nasi drogowcy nie stawiają nam miejskich dróg z pełną infrastrukturą, tylko autostrady spychające ludzi do podziemi, rozrywające tkankę miejską, budujące getta bez murów, bo przekroczenie jezdni jest tak samo niemożliwe).
   Walką z korkami są inwestycje w lepszy transport zbiorowy, wspólna polityka biletowa, promowanie rowerów, hulajnóg w mieście itd.
   Los Angeles i Dubaj inwestowały wyłącznie w drogi i zobacz co się z nimi stało.
   Gdynia większość niezbędnych dróg posiada, ich stan to osobna para kaloszy, ale ogólna jakość komunikacji miejskiej, jej połączeń, wygody, czy czasu dojazdu, jest nieporównywalnie lepsza.
   MGD
   1 rok
   • dobrze prawisz, ale zauważ, że transport indywidualny to nie tylko terenochlonne samochody (3)
    to także wiele innych środków lokomocji. Nowością są elektryczne urządzenia transportu osobistego, które są także środkami transportu indywidualnego. W dobrze zarządzanych miastach bardzo dużą rolę mogą odgrywać także znane od 200 lat rowery, od niedawna popularne w wersji wspomaganej elektrycznie, dojazd nimi z odległości 12 km to żadne wyzwanie..
    1 rok
    • zacytuję sam siebie
     "Walką z korkami są inwestycje w lepszy transport zbiorowy, wspólna polityka biletowa, promowanie rowerów, hulajnóg w mieście itd."
     1 rok
    • aczkolwiek tak, zgeneralizowałem "transport indywidualny" tylko do samochodów głównie dla porównania konkretnych pojazdów na konkretnej, jednakowej infrastrukturze. Wrzucanie do tej samej kategorii rowerów i innych alternatywnych środków transportu, w obecnych warunkach atmosferycznych i ogólnym nastawieniu tego narodu do rowerzystów, obawiam się, że zaciera argumenty przeciwko samochodom, wywołuje ataki epilepsji wśród współkomentatorów, jak i karmi trolle.
     1 rok
    • chybaze pada snieg i jest minus 10
     wtedy sie okazuje ze ci rowerzysci szybciutko do samochodu wskakuja
     1 rok
   • Człowiek w butach zajmuje najmniej. Liczy się całkowity czas dotarcia.
    Biegnie z prędkością ok 12 km/h.
    Ruch wzrósł. Ilość samochodów wzrosła... Nikt nigdy nie mówi ile młodych osób przyjechało i się osiedliło z innych części Polski w Gdańsku ? Ile z nich ma dzieci itd. I do czego im jest potrzebny samochód. I najważniejsze, jak wygląda stworzona komunikacja do tych nowych osiedli ! Wszystko da się zapchać, autobusy jednego monopolisty tak samo. Wystarczy zrobić na pewnym odcinku darmowe przejazdy (co na to np Renoma od wieków tutaj ustawiona?). W innych miastach się dało, tutaj się nie da. Wystarczy umożliwić innym firmą przewozowym zerwanie monopolu ZTM (kiedyś wdrożone w Gdańsku... ale "policja" nie dała rady!!). Polityka "nie da się" i tak tu wygra. Gdańsk się będzie rozwijał na obrzeżach i tak i tak. Władzy Gdańska nigdy się to nie podobało, a ta "zamknięta polityka na innych" zapycha to miasto.
    Metro...
    1 rok
   • Co to za brednie i bzduuuuryyy ???
    1 rok
 • Tylko żeby zaraz nie nastąpił nocny demontaż... (3)
  Złomiarz z biskupiej
  1 rok
  • Tam nie takie rzeczy demontowali (1)
   Raz około 2005, po przyjściu na moją stację bardzo wcześnie rano, co minutę był komunikat że pociągi są chwilowo odwołane z powodu kradzieży urządzeń sterowania ruchem czy coś
   Janusz Ch.
   1 rok
   • To była rozumiem stacja kosmiczna?
    W 2005 to mogłeś z biskupiej latać hedynie na swój bazar międzygalaktyczny
    1 rok
  • W nocy to się pracuje i bawi
   a w dzień śpi.
   Lucek monter łuków
   1 rok
 • A Kielnienska od 20 lat bez remontu i chodników (11)
  Aleja Wstydu Ossowskiego za Adamowicza celowo i na zlosc chyba pomijana w remontach. Może zastępca wyjaśni czemu za poprzednika nie było szans na remont tej ważnej i dlugiej drogi?
  1 rok
  • zastępcą nigdy nie będzie lepszy od prezydenta. (1)
   patrz przykład Cegielska-szczurek
   1 rok
   • analogia nie jest dowodem
    wejdź w skład konkurencyjnego zespołu zarządzania miastem i pokaż co potrafisz. Pomysły proszę. Może zmobilizujesz poparcie internautów na tym portalu i wygrasz wybory w kolejnej kadencji.
    1 rok
  • byłem tam ludzikiem z gogli i jest ok
   nie ma powodów do niepokoju.
   1 rok
  • chyba ze rydzyk mało dostał od gdanska;)
   1 rok
  • a tam jakis biskup mieszka?
   1 rok
  • a co na to Piwo?
   1 rok
  • to proste dlaczego tam nie ma remontu (1)
   bo jest zaplanowana nowa kielnienska, ktora jest stopowana aktualnie przez spolecznosc.
   wiec gdansk projektujac przebudowe kielnienskiej nie wie jakiego typu ma byc, mega lokalna (ze spowolnieniem ruchu itp) czy poszerzona i zrobiona na tip-top gdy nowej kielnienskiej nigdy nie bedzie.
   however - wiem ze maja pruc asfalt w tym roku by poprawic nawierzchnie i chodniki (z tym slabo), jesli dobrze wyczytalem lokalne newsy
   konkludujac - mozna powiedziec ze miasto nie wyrzuca kasy w bloto (tutaj inny by sie znalazl oburzony) pochopnie tylko musi wiedziec w ktora strone isc.
   paździoch marian
   1 rok
   • zrobienie jej na tip-top jako ulicy do "szybkiego" ruchu jest niezgodne ze strategią rozwoju Gdańska 2030+
    arteria planowana z myślą głównie o ruchu tranzytowym pogarsza jakość połączeń w skali lokalnej, nie mówiąc o dewastującym wpływie takiej arterii na jakość życia.
    1 rok
  • a osowa to nie administracyjnie Gdynia?
   ja
   1 rok
  • Przetoczna to wizja powierzchni Marsa a nie ulicy. (1)
   ale kogo to obchodzi ze niszczymy samochody
   1 rok
 • Doskanale że montują a teraz wy droga redakcjo nauczcie sie montowac filmy z dziwekiem
  typ
  1 rok
 • otóż Polska nie rośnie w siłę, Polska z dnia na dzień coraz bardziej się zadłuża.
  Mentzen
  1 rok
 • Panie Naskręt (7)
  Jakie łuki, jaka trakcje odłączyć.Już najwyższy czas pogłębić swoja wiedzę i nie pisać bzdur !Odbył sie montaż przęseł wiaduktu a aby tego dokonać zdemontowano sieć trakcyjną !
  bze
  1 rok
  • Pytanie (4)
   Czy nie można napisać tego samego w sposób mniej agresywny ? Redaktor może i nie wiedział, ale po co tyle agresji ?
   Kruk
   1 rok
   • ... i mowy nienawiści :)
    :D
    1 rok
    • mamy chwalić Panów póki możemy?
     dziękuję, że jeszcze nie narzucili nam tego...
     to przecież jawna propaganda prodeweloperska budimexu.
     1 rok
   • sory, ale za co ktoś bierze pieniądze skoro nie zgłębia materiału?
    nawet kowal zanim konia podkuje to wie ze podkowę przybija się do kopyta
    1 rok
   • Opinia została zablokowana przez moderatora
  • panie bze trzeba było sie rano przejechac i zobaczyc ze to nie łuki
   a jedynie konstrukcja stalowa na koronie przyczółka.
   jarek
   1 rok
  • Co ty bredzisz. Idź do szkoły.
   Potem takie głąby Polską rządzą i wieżowce budują w centrum.
   1 rok
 • A ten dalej Nas Wkręca w mosty i wiadukty ;) (1)
  1 rok
 • artystyczne ujęcia (2)
  Bardzo fajnie, że wrzucacie film z budowy. A czy następnym razem moglibyście zmontować film, w którym będzie mniej artystycznych ujęć, a więcej tego, co powinno być? Połowa ujęć z filmu niestety nic nie wnosi :(
  Szyszka
  1 rok
  • Przyszli na 5 min to i materiału niewiele
   Janusz Ch.
   1 rok
  • Centrum Bygdoszczy ładniej jest utrzymane, niż obsikana długa w Gdańsku.
   aha, pewnie tego budimex jeszcze nie robi... Panie Naskręt nakręć to ! (nie wiem tylko kto zapłaci, bo to pewnie bardzo drogie).
   patrz gdzie kasa
   1 rok
 • Tylko żeby tam przejścia dla pieszych nie zrobili (6)
  Miasto buduje a potem korkuje ulice:(
  1 rok
  • Miasto dla ludzi!
   1 rok
  • mam wrażenie, że sam je korkujesz wybierając najbardziej terenochłonny środek transportu
   domyśl się jaki?

   Na krótkie odległości (do 5 km) samochód nie jest potrzebny, niestety wielu nie potrafi sobie tego wyobrazić, a inni go straszą, że to niebezpieczne.
   Dla zdrowia miasta i jego mieszkańców konieczne jest poszerzenie wyobraźni.
   1 rok
  • Miasto dla szybkiej komunikacji zwykłych ludzi !!! oni liczą tylko kasę i utrzymanie się układu. Obudźcie się !
   Czyli nie jeden, jaśnie narzucony środek transportu lub rower.
   Miasto traktuje spółki miasta w tym ZTM jak typowe miejsca dojenia. Daje super propagandę, którą wszyscy łykają, bo tak najłatwiej. Tylko kto pamięta jak jeździło się za komuny, gdy wszyscy mieli jeden środek transportu państwowy ? POPIS tu dużo raczej nie zmieni.
   Miasto po-wolności.
   1 rok

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat
Scalanie łuków nowego wiaduktu
Scalanie łuków nowego wiaduktu
 • 14458
Duża wycinka drzew przy Okopowej
Duża wycinka drzew przy Okopowej
 • 2664
 • 7
PRZYRODA

FILM CZYTELNIKA

Montaż łuków wiaduktu Nowej Wałowej
Montaż łuków wiaduktu Nowej Wałowej
 • 13964
 • 96
KORKI
50-letni Wiadukt Biskupia Górka
50-letni Wiadukt Biskupia Górka
PRZEBUDOWY
Nocny montaż wiaduktu Nowej Wałowej
Nocny montaż wiaduktu Nowej Wałowej
 • 5646
 • 4

FILM CZYTELNIKA

Kazamaty przy Biskupiej Górce
Kazamaty przy Biskupiej Górce
HISTORIA
Zamknięty parking przed Urzędem Wojewódzkim
Zamknięty parking przed Urzędem Wojewódzkim
BUDOWNICTWO

FILM CZYTELNIKA

Montaż wiaduktu w Letnicy
Montaż wiaduktu w Letnicy
 • 11911
Wymiana cyfr na wieży zegarowej na Biskupiej Górce
Wymiana cyfr na wieży zegarowej na Biskupiej Górce
HISTORIA
Przebudowa wiaduktu Biskupia Górka
Przebudowa wiaduktu Biskupia Górka
 • 5714
 • 6
MOTO