Trojmiasto.pl

Port Gdynia 2030 Animacja

11 września 2017 (60 opinii)
Port Gdynia szykuje się do budowy portu zewnętrznego. Według wstępnych planów, miałby powstać tam nowy terminal kontenerowy oraz nabrzeże dla wycieczkowców.
36 799
Logo Zarząd Morskiego Portu Gdynia
Wideoprezentacja

BIZNES

Opinie (60) 3 zablokowane

 • I znowu to samo, chore ambicje szczura.
  Jeszcze niech tor F1 pobuduje zanim w gdańsku zbudują.
  2 lata
  • Tor f1
   Ale na torze do f1 koniecznie trzeba zbudować ścieżkę rowerową i bus pas. Do tego przejście dla pieszych że światłami i ograniczenie prędkości do 30km/h. Takie cuda tylko w Gdyni za Szczurka
   POlak
   2 lata
  • Głupcze zanim zaczniesz komentować to nabyj troche wiedzy. To Port Gdynia planuje a nie Szczurek
   2 lata
  • Fantazje
   Ruch ciężarówek drogą przy Dworcu Morskim rozniesie go w drobny mak,a tranzyt przez centrum miasta to fanaberie.Nie poto przeniesiono stocznię Nauta w głąb portu aby teraz wybudować sobie wrzoda.Można zrobic to samo na Północ od portu wojennego,w miejsce starej torpedowni.
   Sailor
   2 lata
  • pomysł jest ok
   zwłaszcza że znikną tor cocardowy na Węglowej ;-)
   oto Ja
   2 lata
  • ...
   Akurat szczur nie ma tu nic do powiedzenia
   Amigo
   2 lata
  • Heh
   Chyba Szczur do inwestycji portowych nie za wiele ma do powiedzenia . Za mały jest !
   Giga
   2 lata
  • Fajnie, że port nie należy do miasto tylko jest spółką prywatną.
   2 lata
 • A w Gdyni znowu wizje. Wizjonerzy
  2 lata
 • Jestem za (2)
  I znów Gdańsk sie przestraszy bo ta inwestycja bedzie i bezpośrednio zagrażała .jestem za to jest ogromny biznes.wiec co zostaniemy hubem jak sąsiedzi
  A imię ojca i syna
  2 lata
  • ale po co?
   oba miasta są w Polsce, po co mają ze sobą konkurować? powinny razem współpracować jeśli jedno ma terminal kontenerowy drugie niech zbuduje coś co go uzupełni. Inaczej oba miasta stracą.
   Pan k.
   2 lata
  • tylko problem taki,
   że wizja na 2030, a w Gdańsku od 2007 taka infrastruktura istnieje i z roku na rok jest coraz większa. DCT Gdańsk startując od zera, osiągnął 2/3 POLSKIEGO obrotu kontenerami Znajdź inwestora który będzie chciał zaryzykować wydanie paru miliardów zł, by konkurować z galopującym gigantem, zaledwie 30km dalej...
   2 lata
 • Gdynia (3)
  Miasto wizjonerów i planistów. Oby tym razem się zrealizowało...
  2 lata
  • Brawo wizjonerzy (2)
   Dziki poczynaniom Hitlera Gdynia w ciągu kilkunastu lat wybudowała nowoczesny port a w 1938r osiągneła większe przeładunki niż Gdańsk. Za parę lat Gdynia przegoni Gdańsk.
   optymista
   2 lata
 • Plany na rozwój trzeba mieć ale.. śmierdzi mi lotniskiem niestety.. (1)
  Rozumiem ambicje i interesy ale jaki sens jest budować drugi kontenerowy terminal (a właściwie 4) kiedy DCT działa i zgarnia większość feederów? Czemu nikt nie pomyśli kompleksowo, szeroko i długoterminowo.. może lepiej zainwestować w inny rodzaj nabrzeża? Może masowe, może płyny, gaz, rudy? Jaki sens ma budowa kolejnego terminala kontenerowego jak i tak DCT będzie głęszy o te 3 metry i wszysto będzie tam pływać? Z drugiej strony konkurencja jest wskazana., ale żeby nie skończyło się tak jak z lotniskiem w Kosakowie!
  bob
  2 lata
  • DCT działa i zgrania większość feederów - co ty człowieku gadasz, pojęcia nie masz i się wypowiadasz. Jak się znasz to udowodnij i popraw te pierdoły co piszesz.
   asra
   2 lata
 • Brawo Gdynia!!!! (16)
  Gdynia to świetne miejsce do życia.
  To ze wszyscy chcą mieszkać w Gdańsku z poza Polski to mit. I ja jestem tego najlepszym przykładem. Dwa apartamenty w moim rodzinnym Krakowie. I teraz kupiłem 3 w Gdyni. Gdynia to przede wszystkim nowoczesne miasto. Cały czas się buduje nowe budynki. Przyjaźni ludzie. Dla mnie Gdynia to Mały kack, Orłowo i centrum. Reszta do zaorania. Podobnie jak Gdańsk. Tylko starówka która jest bardzo ładna. Reszta do zaorania. Bardzo dużo moich bogatych znajomych oprócz domów, apartamentów w Krakowie lub Warszawie kupują nieruchomości właśnie w Gdyni. A nie w Gdańsku czy Sopocie. Gdynia już staje się nowym Sopotem. A za kilka lat go przebije. Takie są fakty. Nie mam nic do ludzi z Gdańska. Życzę wam wszystkim dobrze. Ale bije od was megalomania. Wystawcie nosa z poza Trójmiasta i zobaczcie jak wyglada Polska. Kulturalnie, restauracje, kluby, knajpy, życie towarzyskie, studenckie, korporacje i Marka w świecie. Kraków bije Trójmiasto na głowę. Czemu się przeprowadziłem do Gdyni. Bo mnie stać. Uwielbiam sport. Macie świetne powietrze, morze i w Gdyni czuje się świetne. Tak samo jak w moim ukochanym Krakowie. Lato mieszkam w Gdyni. Resztę roku w Krakowie.
  Wiec jako osoba która jest neutralna względnem Gdańska czy Gdyni. Mówię wam W Gdyni mieszka się dużo lepiej!
  Krakers.
  2 lata
  • Mieszkasz dwa miesiące w Gdyni i jesteś w stanie powiedzieć, że lepiej mieszka się w Gdyni niż w Gdańsku? Mieszkałeś kiedyś w Gdańsku? Poza tym okres wakacyjny dużo różni się od reszty roku
   Mieszkaniec Trójmiasta
   2 lata
   • Gdynia (3)
    Tak mieszkam już w Gdyni od 3 lat. Wcześniej wynajmowałem apartamenty.
    Teraz na swoim. Na prawdę świetne mi się tu mieszka. W Gdańsku podobają mi tylko luksusowe miejsca jak Jelitkowo. Czy piękna starówka. Mam kilku znajomych z Gdańska Wiec czasami ich odwiedzam.
    Krakers
    2 lata
    • To dobrze, w swojej poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że Gdynia dla Ciebie to mały kack, orłowo i centrum, a reszta do zaorania, więc nie jesteś zauroczony całą Gdynią, lecz jej częścią i to jest oczywiście Twoja sprawa. Są różne gusta, każdy lubi co innego, ale uważam, że nie można ocenić tego jak żyje się w danym mieście spędzając w nim tylko dwa miesiące w roku :)
     Mieszkaniec Trójmiasta
     2 lata
     • Ja też miałem do wyboru: Gdańsk czy gdynię. Zdecydowałem się na Gdynię ze względu na klimat miasta. Pochodzę z centralnej Polski i w Gdyni zakochałem się od razu. Też nic nie mam do gdańszczan bo mam tam wielu znajomych ale jakoś to miasto mi się nie podoba. Wszędzie korki, duzo dziurawych dróg szczególnie na obrzeżach miasta.
      2 lata
     • Dokładnie tak. Gdynia w Polsce jest teraz na topie.
      Mam identyczne odczucia co Ty. Minusy widzę dostaje od mieszkańców Gdańska.
      Może to tylko ja mam jaja jak prawdziwy facet. Ale jeśli ktoś był w Krakowie i krytykuje . I wiem ze ma racje to umiem przyznać akcje. Nie strzelam focha. Natomalst sporo osób z Gdańska które lubię i znam. Kiedy tylko mówię co mi się nie podoba. Na przykład fakt ze większość nie umie jeździć po obwodnicy. Dzień w dzień korki o to nie przez przyjezdnych ale rdzennych mieszkańców Trójmiasta. To słyszę od razu jak się nie podoba to znasz odpowiedz. Dlatego jestem tu tylko na lato. Ale kasę wydałem u nich Wiec powinni mi dziękować za wkład w ich lokalna gospodarkę.
      Krakers
      2 lata
  • Gdynia do zawsze była wyjątkowa...
   ... ze względu na burzliwą historię rozwoju, ciekawe położenie i bogactwo, problem tkwi w obraniu właściwego kierunku dalszego rozwoju, od pewnego czasu aktywność władz miasta skupia się na wydarzeniach medialnych i inwestycjach, które nie do końca korespondują z potrzebami zwykłych mieszkańców, na przykład z tych dzielnic "do zaorania"
   Widzę Więc Piszę
   2 lata
  • Starówke ziomek to masz w Warszawie (1)
   Tam pewnie też masz apartament i bogatych znajomych i dlatego siedzisz i jak dziecko komentujesz na forum
   Piotr l.14
   2 lata
   • Ziomek nie bądź zazdrosny.
    Zwał jak zwał to bez znaczenia. Każdy wie o co chodzi. Bez spiny.
    Krakers
    2 lata
  • Panie Krakus "spoza" się piszę...
   Jeżdźę regularnie po kraju i jeżeli ktoś tu jest megalomanem to raczej Krakowianin. Poza tym moim zdaniem Kraków ma niepowtarzalną atmosferę natomiat zabudowa miasta jest dość prowincjonalna. Karłowate kamienice jak w Sandomierzu...
   Karl-Heinz
   2 lata
  • Do zaorania
   Blachy w mózgu masz do zaorania , co zostanie z miasta której 3/4 zaorasz ? Zmień dilera bo za mocno wchodzi
   Repost
   2 lata
  • Sam się zaoraj
   Ty kiedyś ciągnąłeś pług na polu zamiast konia? Mózg masz zaorany.
   DARSON
   2 lata
  • :-(
   Jesteś durniem i tyle!!!
   Darek
   2 lata
  • he
   Kocham Mały Kack
   2 lata
  • Do zaorania
   Sam jesteś do zaorania, nowobogacki bucu.
   2 lata
  • sam sie zaoraj i wapnem zasyp
   2 lata
 • A jak tam dojechać ? (1)
  Teraz drogi wokół portu się korkują a przy takim potęznym terminalu nie da się funkcjonować bez nowych rozwiązań komunikacji miejskiej. Trzeba by poprowadzić estakadę ponad starym portem do Obwodnicy a przy okazji skomunikować lepiej Oksywie , Obłuże i Kosakowo z planowanym OPAT-em.
  Stary Arkowiec
  2 lata
  • Nawet jak by zbudowali jeszcze dwie albo trzy Trasy Kwiatkowskiego, to i tak tylko do zakorkowanej Obwodnicy.
   Albo do zakorkowanej szóstki na Słupsk. I stop. Gdzie zmieścić kolejne 300 czy 500 TIRów z kontenerami dziennie? To może na tory i PKMką to wysyłać do Kościerzyny?
   A koszty budowy terminala na sztucznej wyspie? Dubaj się komuś przyśnił?
   Wszystko po to, że Gdańsk ma, to my też będziemy mieli?
   W Gdańsku mają i darmowe hektary i specjalną linię kolejową i dwupasmówkę przy samym terminalu.
   Taka rozbudowa to poroniony pomysł. W Gdyni najlepsza jest drobnica i promy pasażerskie, jakaś mała stocznia plus port wojenny, żaglowce i wycieczkowce. Przydałaby się lepiej prawdziwa marina na 500 - 800 jachtów. I starczyłoby.
   2 lata
 • Niech zaczną od rozbudowy/dobudowy drogi do portu...
  ... a potem się za rozbudowę portu zabierają, bo Estakada Kwiatkowskiego już ledwo zipie.
  Widzę Więc Piszę
  2 lata
 • Bydować,budowac
  potem zabudowac tak ja w Dubaju.Deweloperzy chętni się znajdą.
  Tak jak na tereny podalmorowskie.
  2 lata
 • Praca (1)
  Bedzie praca za 11 zl brutto plus wszystkie weekendy
  2 lata
  • He...
   Tak z nowy agencje pracy zatrudnią studentów za 9 zł.co nie potrafią gwoździa w bić w podłogę kontynera....
   Marcin
   2 lata

Twoja opinia

zamknij

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat
Wizualizacja Portu Zewnetrznego w Gdyni
Port Gdynia - Port Zewnętrzny
Port Gdynia - Port Zewnętrzny
MORSKIE
Port Gdańsk
Port Gdańsk
 • 281
WIDEOPREZENTACJE
Kamień węgielny pod inwestycję ważną dla portu w Gdańsku
Kamień węgielny pod inwestycję ważną dla portu w Gdańsku
 • 2921
 • 4
BUDOWNICTWO
Projekt Publicznego Terminalu Promowego
BIZNES
Imponujący prom Finnsun cumuje w Gdyni
 • 3084
 • 6
Publiczny Terminal Promowy - plac budowy
 • 1535
BIZNES
Wejście kontenerowca Maersk Charlotte do gdyńskiego portu
Wejście kontenerowca Maersk Charlotte do gdyńskiego portu
 • 3948
 • 1
MORSKIE

FILM CZYTELNIKA

SUWNICA FUGO PORT GDYNIA
SUWNICA FUGO PORT GDYNIA
MORSKIE
Wiadukt kolejowy przy DCT wyszedł z ziemi
Wiadukt kolejowy przy DCT wyszedł z ziemi
BUDOWNICTWO