Trojmiasto.pl

Publiczne karmienie szympansów w ZOO

14 lipca 2018 (80 opinii)
Jak wygląda posiłek szympansów, co jedzą i co smakuje im najbardziej? Ponadto dużo ciekawych informacji i ciekawostek na temat tych wyjątkowych zwierząt dowiecie się codziennie o godz. 14 - Gdański Ogród Zoologiczny właśnie uruchomił nową atrakcję "lunch z szympansami". W najbliższą niedzielę (15 lipca) zoo zaprasza na "dzień bez telefonu" w programie plenerowe gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.
6 474
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

ZOO

Opinie (80) ponad 20 zablokowanych

 • Hehe hehe lunch z szympansem
  1 rok
 • No przyznawać się (7)
  kto widzi swojego przodka?
  Forum Radunia Darwin głupoten
  1 rok
 • Ja zapraszam na lunch z małpami a nie tylko jedną! (4)
  Każda "restauracja" McDonalds to istne zoo!!!
  Krystyna ze Skarszew z wielkim biustem
  1 rok
 • Trąci humorem rodem z Nagiej Broni. Przez pana pawiany opanowały miasto! Przeze mnie, myślałem że to wina wyborców?
  Frank Drebin
  1 rok
 • "lunch z szympansem"
  Jak to brzmi, tak po amerykańsku.
  GOŚĆ
  1 rok
 • A Nosacze kiedy będą? Lunch z Januszem
  1 rok
  • nigdy
   bo nosacze nie nadaja sie do zoo, po drugie i tak są na wymarciu. nirch żyje olej palmowy!
   spokojnie
   1 rok
 • To nie Ty będziesz jadł...
  .. a Ciebie będą jedli :-)
  Ave Driver
  1 rok
 • Co to za atrakcja ;) (2)
  Ja od poniedziałku do piątku mam taki lunch z szympansami w korpo...
  Deadline
  1 rok
 • Empatia (14)
  Nie chodzę do zoo zeby nie popierać cierpenia zwierząt. Wyobraźmy sobie ze to my siedzimy w więzieniu (zoo jest więzieniem ) a inni maja ubaw z naszego cierpienia
  Nią zwierzat
  1 rok
  • Trzeba miec chociaz odrobine wiedzy o oleju w głowie żeby zrozumiec wyzsze cele istnienia zoo. Dla takich plytkich januszy to tylko wiezienie, rozrywka i brak empatii. Polecam wykorzystac internet i poszukać nieco o działaniach ogrodów i nie chodzi mi jedynie o żubra, bo uratowanych gatunkow jest wiele, a programy reintrodukcji to projekty aktualne i ciagle trwajace. Ogrod to mnostwo programow hodowlanych, ktore umozliwiaja zachowac bioroznorodnosc poprzez bank genow. Do tego trzeba dodac edukacje, bardzo wazna, a jak widac nadal raczkujaca w naszym spoleczenstwie, bo jestesmy zamkniecie na wiedze.
   1 rok
   • do znawcow tematu (6)
    A czy pan/pani doszukał/a się informacji jaki procent jest efektywności takich działań Zoo w Polscem, nie ? Niewielki. Poza tym tylko ok.14% gatunków trzymanych w zoo jest zagrożonych w jakimś stopniu wyginięciem, a tylko 3% jest na Czerwonej liście. Głównie jest to prosperujący interes, edukacji też w tym niewiele, ponieważ zwierzęta nie są obserwowoane w swoim naturalnym środowisku, można obejrzeć Animal Planet aby poznać życie zwierząt egzotycznych, wybrać się do lasu lub parku narodowego. A negatywy : nie spełnianie dobrostanu zwierząt, choroby psychosomatyczne- w tym stereotypie, zabijanie osobników niedopilnowanych- bo okazuje się że jakims trafem się wydostał. Tyle w temacie szanowny/a Panie/Pani Januszu.
    1 rok
    • pies w bloku też się męczy (1)
     zakazać?
     1 rok
    • Zoo ratują często zwierzęta po cyrkach
     nasze Zoo też takie ma
     ret
     1 rok
    • No jasne! Dobrze, że Ty wiesz jaka jest efektywność. (1)
     Poszukaj cokolwiek o ostatnich projektach, a nie tylko negujesz pozytywne działania, których jest coraz więcej. W Polsce udało się z rysiami, sowami, a to tylko nasze rodzime gatunki. Jest mnóstwo innych działań i to nie tylko stricte związanych ze zwierzętami.
     Interes, do którego trzeba dopłacać... rzeczywiście prosperujący. Najlepszy dochodowy interes to założenie fundacji albo kółka różańcowego typi BASTA i trzepanie kasy pod ladą. Co z tego, że ok. 14% gat. jest zagrożonych? Wiesz jak wygląda sytuacja wielu niezagrożonych? Co z tego, że status jest LC, jeśli tendecja jest spadkowa i za chwile nie będzie tych niezagrożonych. Zobacz jak szybko zmieniała sie sytuacja z suhakiem. Jak szybko znikają nosorożce. Przestań kopiować suche dane i rusz własną głową. Odpal animal planet i zobacz jakie rzeczy tam lecą. Coraz mniej zwierząt, a programy przekazują szczątkową wiedzę. Pewnie stamtąd czerpiesz swoje wiadomości.
     Co do spełniania drobrostanu... nie da się temu zaprzeczyć, że idealnie nie jest, ale ogrody sie rozwijają i zmieniają sposób działania. Gdańsk wraz z Poznaniem wypada najlepiej w Polsce jeżeli chodzi o dobrostan. Stereotypie? No jasne, że sa u zwierząt po cyrkowych, a "Ci kochający (pieniądze) aktywiści" kręcą aferę na takich zwierzętach. Nad stereotypią w ogrodach się pracuje na wiele sposobów, ale jak ktoś o zwierzętach dowiaduje sie jedynie z animal planet to... skąd może to wiedzieć. Co do zabijania. Nie mając argumentów najlepiej chwycić się pojedynczych przypadków. To co? Lepiej byłoby klatce trzymać zwierzęta, czy na dużym wybiegu gdzie zawsze może się zdążyć wypadek typu złamane drzewo?
     Zoo to nie jest idealna placówka, ale w wielu przypadkach najlepsza.
     1 rok
     • Yhm
      "Oczywiście, pracownicy Zoo są jak Noe, a ogrody jak arki. Noe jednak znalazł miejsce na wysadzenie zwierząt na ląd, podczas gdy oni mogą je jedynie mnożyć i przechowywać."- cytat z jednej książki aktywisty, które Pan Janusz tak potępia, nie jesteśmy na Ty. Być może dane gatunki mają wyginąć, a nie być sztucznie podtrzymywane przy życiu jakąś grupą żyjących zwierząt, z możliwymi mutacjami przez ciągłe krzyżowanie tak ograniczonej puli genetycznej ? Zapobieżenie wymarciu gatunku ma służyć temu gatunkowi, czy naszej pozornej uciesze posiadaniu klapek na oczach o podtrzymaniu bioróżnorodności w klatkach ? Kończę ten wątek, bo brak nici porozumienia. btw, ośrodku służące programom hodowlanym powinny być i często są ulokowane w centrach bez dostępu gapiów oglądających z chipsami i colą zestresowane zwierzęta. A nowych Zoo otwiera się tyle, że to jest zgroza, wszystkie są oczywiście "niezbędne". Gwoli zaspokojenia ciekawości jestem biologiem.
      1 rok
    • Na przykład żubr. Nie byłoby żubrów na świecie, gdyby nie ogrody zoologiczne. Co do warunków bytowania zwierząt w oliwskim zoo, na szczęście widzę poprawę w porównaniu z dawnymi czasy...
     1 rok
  • Jestem przeciwnikiem występów duzych,dzikich zwierząt w cyrkach. Ale w ZOO w dobrych warunkach,systematycznie karmione i majace opieką weterynaryjną zwierzęta maja się całkiem dobrze i dlużej żyją niż na wolności.
   Jurek Ogórek
   1 rok
  • Lepiej by napisali dlaczego TVN promuje zabijanie fok!W reportarzu manipulowanym pokazywali jacy to biedni są rybacy (2)
   ze muszą zabijać foki bo nie maja z czego żyć.
   Jak zawsze TVN kłamie i manipuluje.
   1 rok
   • A co z mordercami fok zrobiła TVPiS? (1)
    Wielkie G
    1 rok
    • Oświecę cię
     zawistna istotko,otóż TV nie jest instytucją mającą karać za przestępstwa,a Kolega wyżej zwrócił tylko uwagę na sposób manipulowania faktami przez tvn.
     autokrata
     1 rok
  • Zwierze żyjące w zoo lub hodowli odróżnia się zasadniczo jednym od tego żyjącego na "wolności"... w "niewoli" wreszcie jest najedzone do syta i weterynarz jest pod ręką.
   1 rok
  • kocham dzieci i zwierzęta i chcę by panował pokój na Ziemi
   miss
   1 rok

Twoja opinia

zamknij
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

Skoczy czy nie skoczy?
Skoczy czy nie skoczy?
ZOO
ZOO: Bob Marley pomaga małpom
ZOO: Bob Marley pomaga małpom
ZOO
ZOO: Gimnastyka leciwych orangutanów
ZOO: Gimnastyka leciwych orangutanów
 • 10869
 • 44
ZOO
Świstuny, bernikle i czarnoszyje łabędzie
Świstuny, bernikle i czarnoszyje łabędzie
ZOO
ZOO: Mikołaj u surykatek
ZOO: Mikołaj u surykatek
 • 12530
 • 77
ZOO
Mała sitatunga pije mleko
Mała sitatunga pije mleko
ZOO
ZOO: polowanie na świerszcze
ZOO: polowanie na świerszcze
ZOO
Wodospad w Zoo - najwyższy w Trójmieście
Wodospad w Zoo - najwyższy w Trójmieście
 • 17319
 • 93
ZOO
ZOO: Lody dla zwierząt
ZOO: Lody dla zwierząt
 • 10101
 • 52
ZOO
Małe elandy w gdańskim zoo
Małe elandy w gdańskim zoo
ZOO