Trojmiasto.pl

Bitwa morska przy Twierdzy Wisłoujście

6 maja 2012 (105 opinii)
W kłębach dymu przez ponad godzinę strzelali z dział, armat i karabinów. Zmagania prawie 200 rekonstruktorów historii biorących udział w inscenizacji "Bitwa morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście" oglądało kilka tysięcy widzów zgromadzonych nieopodal przystani promowej w Nowym Porcie.
19 642
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

Opinie (105) 10 zablokowanych

 • Mieszane uczucia
  Cała akcja ogólnie bardzo ciekawa i mimo że wiedziałem że nie do końca zgodna z historią nawet mi się podobało . Aczkolwiek mocno niedopracowana szczegółowo , twierdza obsadzona żołnierzami , armatami i fotoreporterami , ludźmi w t-shirtach z różnorodnymi logosami . Podobnie łodzie , i te przepływające statki ( można było to dopracować ) . Ach i jeszcze jedno bezpłciowy komentator - tragedia . Po za tym ciekawe i warte popołudnia wydarzenie , huki , wystrzały , okrzyki - ciekawa opowieść . Wtedy nie wiedziałem że najgorsze przed nami , powrót do domu był koszmarny , straszny , komunikacja miejska dała d*pY po całości i ktoś powinien poczuć konsekwencję takiego stanu rzeczy . Z Nowego Portu autobusem linii 148 na Przymorze wracałem 2 godziny , ogromny korek , brak wyjaśnień i jeszcze jakiś geniusz , IDIOTA z nadzoru ruchu w Brzeźnie kazał wszystkim wysiąść i przesiąść się do kolejnego zatłoczonego autobusu . Małe dzieci miały dość podróży , podobnie ich matki , starsze osoby i osoby niepełnosprawne musiały się przesiadać do zatłoczonego kolejnego autobusu . Ktoś powinien za tą decyzję ponieść karę . Skusiłem się na komunikację miejską pierwszy i ostatni raz , z patałachami z ZTM nie chcę mieć nic wspólnego . Widowisko fajne popsute powrotem do domu przez nieudolność ZTM w Gdańsku.
  Marcin
  8 lat
 • Fajny pomysł, dobra organizacja, miło spędzony czas i oby więcej i częściej takiego rodzaju imprez kulturalnych na otwartej przestrzeni. Jednym słowem polecam bo naprawdę warto ;D
  8 lat
 • komunikacja słaba
  Brak informacji o których godzinach i skąd odjadą autobusy z PGE Arena. Teoretycznie miały być od 12, lecz takowego nikt nie widział. Pełno ludzi czekających i żadnego człowieka, od którego można by się coś dowiedzieć. Sam spektakl zaś całkiem ciekawy nie licząc przepływających różnego rodzaju statków. Brakowało jedynie efektów wpadających kul armatnich do wody ale to pewnie by było gdyby zamknęli na jedną godzinę kanał i zainstalowali pod wodą jakieś ładunki pirotechniczne (APEL DO ORGANIZATORÓW: zamknąć na czas spektaklu kanał i zainstalować efekty kul armatnich wpadających do wody). W konsekwencji wsiadłem ze swoją lubą z powrotem do auta i podjechaliśmy pod samo nabrzeże. Szacunek dla Policji: dobrze zorganizowany wyjazd.
  Rafał zmotoryzowany
  8 lat
 • Świetna relacja :)
  11
  8 lat
 • Oby częściej...
  OGROMNE NALEŻĄ SIĘ PODZIĘKOWANIA ORGANIZATOROM TEJ INSCENIZACJI, JAKO JEDYNI W WIELKI WEEKEND BYLI WSTANIE ZORGANIZOWAĆ TAK PIĘKNE WIDOWISKO. JAKO JEDYNA MASOWA IMPREZA W POMORSKIM WARTA BYŁA POŚWIĘCENIA CAŁEGO DNIA... JESTEŚCIE WIELCY !!!
  8 lat
 • ZKM dał plamę
  Widowisko wspaniałe, brawo za pomysł i chęć zorganizowania czegoś dla ludu ;), jednak dojazd z centrum fatalny - według plakatu dojazd na miejsce tramwajem 10 i 7 tyle tylko, że w weeknd te tramwaje nie jeżdżą, a tramwaj 14 co 20 minut to chyba nieporozumienie, ludzi pełno i jeden tramwaj. Przed kolejną taką imprezą proponuję najpierw dogadać się między organizatorami w związku z dojazdem.
  Lenica
  8 lat
 • fajne ale na 15 minut
  fajnie było przez 15 minut a później nic. żadnego kramu z jedzeniem czy piwem nawet wody nie było gdzie kupić. organizatorom polecam przejechac sie na inne tego typu imprezy wtedy zobaczą co trzeba zrobić żeby ludzi ścignąć i zatrzymać ich na imprezie żeby po 15 minutach nie wychodzili
  8 lat
 • Brawo GDAŃSKIE WOPR
  Miło było w tej grupie obserwować działanie 2 łodzi z załogami Gdańskiego WOPR, jako asysty ratowniczej, jak się okazało potrzebnej.
 • DLACZEGO
  Pytań kilka dot. insenizacji: pierwsze, bardzo istotne - DLACZEGO NIE WSZYSCY BYLI PRZEBRANI W STROJE Z EPOKI??? W jednym z galeonów łatwo było zaobsewrować panów w niebieskich podkoszullkach XXI wieku, było ich sporo, niestety psuli oglądalność. A łódź celników? hmmm, można było robić zdjęcia tylko do połowy łodzi, gdyż panowie w podkoszulkach z czasów współczesnych również nie pasowali do rzeczywistości. CZY NAPRAWDĘ ORGANIZATOR NIE ZNALAZŁ CHOCIAŻ BIAŁYCH PŁÓCIENNYCH KOSZUL DLA ZAŁOGI? O pomstę do nieba też woła organizacja dojazdu do miejsca wydarzenia. Tu by było kilka pytań bez odpowiedzi z cyklu kto gdzie kiedy, o której i dlaczego. Cóż, pocieszeniem jest fakt że jest to dopiero druga taka impreza, organizator ma nad czym pracować, jesli chce zapraszac TVP Historia i robić wydarzenie na miarę grunwaldu lub malborka.
  gdynianka
  8 lat

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat
Twierdza kontra okręty
Twierdza kontra okręty
 • 5294
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście
BITWA O TWIERDZĘ WISŁOUJŚCIE
Bitwa przy Twierdzy Wisłoujscie
Bitwa przy Twierdzy Wisłoujscie
 • 3083
 • 1
BITWA O TWIERDZĘ WISŁOUJŚCIE

FILM CZYTELNIKA

Bitwa Morska - Obrona Twierdzy Wisłoujście 2012
Bitwa Morska - Obrona Twierdzy Wisłoujście 2012
 • 1508

FILM CZYTELNIKA

Bitwa morska na Motławie podczas Baltic Sail 2014
Bitwa morska na Motławie podczas Baltic Sail 2014
 • 10931
 • 17
MORSKIE
Spektakl świateł i pirotechniki - Bitwa Morska 2016
Spektakl świateł i pirotechniki - Bitwa Morska 2016
ROZRYWKA
Bitwa morska na Motławie - Baltic Sail 2015
Bitwa morska na Motławie - Baltic Sail 2015
 • 20699
 • 95
HISTORIA
Bitwa morska na Motławie podczas Baltic Sail 2013
Bitwa morska na Motławie podczas Baltic Sail 2013
MORSKIE
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście
HISTORIA
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście 2018
Bitwa o Twierdzę Wisłoujście 2018
 • 13860
 • 93
HISTORIA