103 dęby na 103. rocznicę niepodległości

12 listopada 2021, 7:00
rb

103 sadzonki dębu rozdali z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele Muzeum Miasta Gdyni. W ten nietypowy, ale jak najbardziej godny pochwały sposób uczcili święto obchodzone 11 listopada.Nasadzenia drzew w mieście to temat, który wiele osób interesuje. Pokazuje to chociażby duża skala głosów na pomysły ekologiczne w budżetach obywatelskich w Trójmieście.

Niespełna tydzień temu pisaliśmy o szpalerowych nasadzeniach drzew w Gdańsku - duża część z 377 drzew, które posadzono w ostatnich dniach w tym mieście, to właśnie realizacja projektów z budżetu obywatelskiego, przewidujących nasadzenia nowych roślin w przestrzeni miejskiej.

Inicjatywa Muzeum Miasta Gdyni wpisuje się w ten trend, choć jest dość wyjątkowa, bo zorganizowana wedle zasady "zrób to sam". 103 sadzonki zostały w czwartek rozdane mieszkańcom miasta - wystarczyło podejść pod pomnik Tadeusza WendyMapka i poprosić o drzewko.

- Rozdaliśmy sadzonki dębu, z pozoru niewielkie, ale na przestrzeni lat, pielęgnowane i zasadzone w odpowiedniej ziemi, wyrosną na wielkie drzewa. Dęby mogą osiągnąć wiek kilkuset lat. Poza sadzonkami rozdawaliśmy też zestawy do tworzenia kotylionów. Każdy mógł też liczyć na poradę w kwestii sposobu zasadzenia drzewa i jego pielęgnacji - mówi Michał Miegoń, rzecznik Muzeum Miasta Gdyni.
Masz w domu, na balkonie lub w ogrodzie dużo roślin?
58%

tak, bardzo dużo i dbam o nie

28%

może kilka

14%

nie, praktycznie w ogóle nie mam roślin w domu

zakończona

łącznie głosów: 332

rb

Opinie wybrane


wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.