15-metrowy napis "Arka Gdynia" stanie na skwerze w Gdyni

9 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Ślizgawka z basenem i inne ciekawe projekty BO

Nowy trawnik, 20 ławek, lampy LED i 15-metrowy napis przestrzenny "Arka Gdynia" - to elementy, które pojawią się na skwerze Arki Gdynia, w sąsiedztwie bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. W tym roku będzie gotowa dokumentacja projektowa inwestycji.Skwer Arki Gdynia znajduje się na końcowym fragmencie al. Marszałka Piłsudskiego. W ostatnim czasie w okolicy zaszły zmiany związane z infrastrukturą dla rowerzystów. Sam skwer jest wykorzystywany podczas miejskich imprez oraz m.in. festiwalu Gdynia Blues Festival czy, tak jak ostatnio, Verva Street Racing.

Teren wymaga jednak rewitalizacji, co dostrzegł jeden z mieszkańców, zgłaszając w zeszłym roku projekt modernizacji terenu do budżetu obywatelskiego. Projekt zyskał uznanie głosujących mieszkańców i będzie realizowany.

Skwer Arki Gdynia: planowane zmiany

  • nowy trawnik położony na całej powierzchni - 2000 m kw.,
  • 20 ławek, które będą pełnić funkcję leżaków,
  • 10 lamp LED,
  • drewniane podkłady pod ławki.


Wyróżnikiem terenu będzie napis przestrzenny "Arka Gdynia". Jako że teren znajduje się pod opieką miejskiego konserwatora zabytków i plastyka miasta, potrzebne były stosowne uzgodnienia w tej sprawie.

Zapadły pozytywne decyzje i 15-metrowy napis przestrzenny będzie można zobaczyć na skwerze pod koniec października bieżącego roku.

Projekt zmian na skwerze Arki Gdynia będzie kosztował 15 tys. zł. Wykona go firma PS Bud z Wałdowa Szlecheckiego. Będzie gotowy jesienią.Później zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie ok. 230 tys. zł.

- To kolejna przestrzeń miejska, która zyska nowe oblicze. Ta inwestycja to również dowód na to, jakie konkretne efekty przynosi wspólne działanie miasta i mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Czy często odpoczywasz w miejskich parkach i skwerach?
60%

tak

40%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1700