19-latek strzelał w okna nowego budynku

15 lipca 2020, 21:00
szym

Strzelał z wiatrówki w okna, uszkodził szyby w nowym budynku, a straty oszacowano na około tysiąc złotych. Zdaniem policji "snajperem" był 19-latek z Gdańska, u którego w mieszkaniu znaleziono stalowy śrut, a za paskiem młodego mężczyzny - pistolet gazowy. Policjanci sprawdzą, czy 19-latek mógł posiadać broń legalnie.Policjanci przyjęli zawiadomienie o tym, że nieznany sprawca w ciągu dwóch dni uszkodził szyby w nowo wybudowanym budynku: w okiennych szybach widoczne były przestrzeliny.

- Kryminalni z komisariatu na Osowej dzięki dobremu rozpoznaniu bardzo szybko zdobyli informacje, kto może być sprawcą. Funkcjonariusze we wtorek, po godz. 19, zapukali do jednego z mieszkań, w którym zatrzymali 19-latka - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Podczas przeszukania mężczyzny policjanci zabezpieczyli pistolet gazowy, który nastolatek miał za paskiem spodni, a w jednym z pokoi, w szafce, znaleźli pudełko ze stalowym śrutem.

Broń trafiła do laboratorium kryminalistycznego- Zabezpieczona broń trafiła do policyjnego laboratorium kryminalistycznego do analizy. Policjanci sprawdzą, czy 19-latek mógł ją legalnie posiadać - mówi Karina Kamińska.
19-latek dziś [tj. w środę, 15.07.] - jak zapowiadają policjanci - miał zostać przesłuchany i usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia.
Czy posiadasz pozwolenie na broń?
15%

tak

19%

nie, ale zamierzam się o nie starać

66%

nie i nie jest mi ono potrzebne

zakończona

łącznie głosów: 2199

szym