27-latek kopnął 70-latkę z Gdyni w plecy i ukradł jej torebkę

28 maja 2020, 14:30
szym

27-latek miał kopnąć 70-letnią mieszkankę Gdyni w plecy, a gdy upadła - wyrwać jej torebkę, w której ta trzymała portfel, telefon, dokumenty i klucze. Policjanci zatrzymali w tej sprawie mieszkańca Tuchomia.Wydarzenia rozegrały się 11 maja. Wówczas mundurowi otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przed klatką schodową na jednym z gdyńskich osiedli.

- Funkcjonariusze ustalili, że sprawca kopnął w plecy 70-letnią mieszkankę Gdyni, w wyniku czego kobieta upadła na chodnik, a następnie wykorzystał bezbronność seniorki i wyrwał jej torebkę z zawartością portfela, telefonu komórkowego, dokumentów oraz kluczy do mieszkania, po czym uciekł - opisuje zdarzenie mł. asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Jak dodaje policjantka, kryminalni ustalili szczegóły i okoliczności zdarzenia, a następnie przejrzeli zapis z monitoringu.

27-latek z Tuchomia w rękach policjiOstatecznie we wtorek kryminalni zatrzymali w tej sprawie 27-latka zamieszkałego w Tuchomiu i przewieźli go do policyjnej celi.

Kancelarie adwokackie i radcowskie w Trójmieście- Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje mł. asp. Jolanta Grunert.
Jesteś świadkiem napaści na ulicy. Co robisz?
44%

z ukrycia dzwonię na policję

41%

interweniuję na własną rękę

15%

udaję, że nie widzę, i szybko idę dalej

zakończona

łącznie głosów: 878

szym