stat

300 sztuk amunicji w bagażniku sklepowego złodzieja

4 grudnia 2019, 13:30
ms

W bagażniku samochodu złapanego na gorącym uczynku złodzieja policjanci znaleźli 300 sztuk amunicji. Przed kradzieżą w sklepie mężczyzna zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych i posługiwał się cudzą kartą parkingową.Mandat za próbę kradzieży w sklepieKilka dni temu gdańscy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z gdańskich centrów handlowych. Złodziej, 43-letni mieszkaniec Malborka, został zatrzymany na gorącym uczynku. Za próbę kradzieży policjanci ukarali go mandatem.

Korzystając z okazji, funkcjonariusze postanowili sprawdzić samochód mężczyzny. Wtedy licznik popełnionych przez niego wykroczeń zaczął szybko bić.

Mandat za parkowanie i posługiwanie się nie swoim dokumentemNajpierw okazało się, że mężczyzna zaparkował swoją mazdę na miejscu dla niepełnosprawnych. Miał co prawda kartę, ale wystawioną na inną osobę.

Za te wykroczenia 43-latek otrzymał kolejny mandat oraz punkty karne.

Zarzut za posiadanie amunicji bez pozwoleniaPodczas kontroli samochodu policjanci odkryli w bagażniku ponad 300 sztuk amunicji oraz broń hukową. Posiadanie amunicji bez zezwolenia to już nie wykroczenie, lecz przestępstwo, zagrożone karą od sześciu miesięcy więzienia.

Dlatego mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

ms