stat

40-metrowy biurowiec powstanie obok Młodego Miasta

12 września 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Brancewicz

11-kondygnacyjny biurowiec i dwupoziomowy parking powstaną przy ul. Marynarki Polskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Przy tej samej ulicy, ale nieco w stronę centrum, czyli już na terenach Młodego Miasta, mają powstać kolejne budynki biurowe.Blisko dwa lata temu pisaliśmy o tym, że firma deweloperska Euro Styl kupiła od miasta działkę w sąsiedztwie swojego biurowca C200, na której zamierza postawić kolejny budynek biurowy. W międzyczasie deweloper stał się częścią warszawskiej grupy Dom Development, a gałąź inwestycji komercyjnych przejęła od niego spółka Inopa.

Czytaj więcej: Euro Styl sprzedany za 260 mln zł

I to właśnie spółka Inopa otrzymała niedawno decyzję środowiskową dla budowy biurowca C300, czyli dokument, który daje zielone światło do uzyskania pozwolenia na budowę.

Inwestor nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących swojego przedsięwzięcia.

Jak czytamy jednak w karcie informacyjnej dołączonej do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, przy ul. Marynarki Polskiej 163 planowana jest budowa 11-kondygnacyjnego biurowca, w którym na czterech dolnych poziomach znajdą się garaże oraz pomieszczenia biurowe, a na pozostałych same biura. Na piątej kondygnacji, wykraczającej poza obrys część biurowej, przewidywane jest wykonanie zielonych tarasów dostępnych dla najemców budynku.

Warto wspomnieć, że obowiązujący plan miejscowy dla tego terenu z 2009 roku pozwala na wybudowanie budynku o wysokości do 40 metrów.

W głębi działki inwestor zaplanował stworzenie dwukondygnacyjnej, otwartej (pozbawionej ścian) platformy parkingowej, mogącej pomieścić ok 120 aut.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 5 lat.

Biurowiec C300 powstanie w sąsiedztwie terenów Młodego Miasta - czyli postoczniowego obszaru, który ma się przeistoczyć w nową dzielnicę Gdańska. Wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna biurowce chce budować inny deweloper - Cavatina, który planuje postawić tam obiekty ośmiokondygnacyjne.
Jak wysoko powinno budować się na terenach stoczniowych wzdłuż Marynarki Polskiej?
49%

bez ograniczeń

7%

do 100 metrów

10%

nie więcej niż do 50 metrów

34%

na tyle nisko, by nie przysłonić widoku na stocznię

zakończona

łącznie głosów: 1399