Akcja "Godzina dla Ziemi". W Gdańsku zgasną iluminacje

28 marca 2020, 15:00
Ewelina Oleksy

W sobotni wieczór na 60 minut zgasną iluminacje pięciu gdańskich symboli. Zaniepokojonych uspokajamy - nie będzie to efekt oszczędności wprowadzanych przez miasto, tylko włączenie się do akcji WWF pod hasłem "Godzina dla Ziemi".Gdańsk już kolejny raz włącza się w akcję WWF "Godzina dla Ziemi". Jej głównym celem jest skłonić jak największą liczbę ludzi do refleksji nad zmianami klimatu poprzez wyłączenie na 60 minut oświetlenia i urządzeń elektrycznych w domach i firmach. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Nie tamuj rzek, niech płyną".

Z tej okazji, 28 marca w godz. 20:30-21:30, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wyłączy iluminacje pięciu miejskich obiektów.

- Wygaszenie oświetlenia w tych miejscach ma symbolizować troskę o naszą planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego - wskazuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ.
Gdzie zgasną iluminacje?
  1. Ratusz Staromiejski
  2. Nowy Ratusz
  3. Pomnik Poległych Stoczniowców
  4. Zielona Brama
  5. Stadion Energa Gdańsk

"Godzina dla Ziemi" to akcja o zasięgu globalnym. W ubiegłym roku zaangażowali się w nią mieszkańcy 188 państw, w tym Polski. W naszym kraju wzięło w niej udział 98 miast. Wygaszono między innymi iluminacje takich obiektów jak Opera w Sydney, piramidy w Kairze i Wieża Eiffla w Paryżu, a także Pałac Kultury, PGE Narodowy w Warszawie, Sukiennice w Krakowie i Spodek w Katowicach.
Przyłączysz się do akcji "Godzina dla Ziemi?"
38%

tak

62%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1405