Fałszywe alarmy w kilku szkołach średnich

9 czerwca 2020, 8:55
szym, ms
aktualizacja:9:40 (9 czerwca 2020)

Sygnały o ładunkach wybuchowych w czterech sopockich liceach a także trującym gazie w zespole szkół w Gdyni odebrali trójmiejscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają zgłoszenia - z naszych informacji wynika jednak, że są to najprawdopodobniej fałszywe alarmy, które mają na celu wywołanie zamieszania przed dzisiejszym egzaminem maturalnym z matematyki.Matura z matematyki 2020Aktualizacja, godz. 9:40 Dostaliśmy informację, że zgłoszenie o zagrożeniu bombowym dotarło także do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Aktualizacja, godz. 9:27 Jak ustaliśmy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Morskiej w Gdyni dotarł mail z informacją, że w szkole zostanie rozpuszczony trujący gaz.

- Służby sprawdziły budynek, nie potwierdziły żadnego zagrożenia, egzamin maturalny rozpoczął się zgodnie z planem - informuje dyrektor CKZIU nr 1 w Gdyni
Irena Szafranek.

Aktualizacja, godz. 9:15 Niewykluczone, że alarmy dotyczą nie tylko szkół w Sopocie. Od czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie przedstawiające policyjne radiowozy i wozy strażackie stojące przed Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Morskiej w Gdyni.O tym, że wszczęto procedury po otrzymaniu sygnału o ładunku wybuchowym w jednym z sopockich liceów poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.

Raport z Trójmiasta

- Nie została zarządzona ewakuacja szkół - budynki nie nosiły śladów włamania czy otwarcia. W tej chwili nie ma informacji na temat tego, by matury miały się opóźnić - mówi asp. sztab. Dariusz Bzymek z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. Zdaniem policjantów sygnały o ładunkach wybuchowych mają niewielką wiarygodność, każde podobne zgłoszenie należy jednak zweryfikować.

Informację tę potwierdzili policjanci. Jak ustaliliśmy, identyczne zgłoszenia dotyczą w sumie czterech sopockich szkół: I i II LO, Zespołu Szkół Handlowych oraz Sopockiej Akademii Tenisowej.

Zdaniem policjantów sygnały o ładunkach wybuchowych mają niewielką wiarygodność, każde podobne zgłoszenie należy jednak zweryfikować.

Nie ma ewakuacji szkół- Nie została zarządzona ewakuacja szkół - budynki nie nosiły śladów włamania czy otwarcia. W tej chwili nie ma informacji na temat tego, by matury miały się opóźnić - mówi asp. sztab. Dariusz Bzymek z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Na miejscu pracują mundurowi, którzy sprawdzają placówki.

szym, ms