Arcybiskup Gocłowski miał udar mózgu

7 marca 2010 (artykuł sprzed 11 lat)
rb
Mimo zaawansowanego wieku, abp.Tadeusz Gocłowski niemal nigdy nie traci pogody ducha. Więcej zdjęć (1)

Mimo zaawansowanego wieku, abp.Tadeusz Gocłowski niemal nigdy nie traci pogody ducha.

fot. Adam Jutrzenka/KFP

Mimo zaawansowanego wieku, abp.Tadeusz Gocłowski niemal nigdy nie traci pogody ducha.

fot. Adam Jutrzenka/KFP

Z udarem mózgu trafił do szpitala były Metropolita Gdański, arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Lekarze uspokajają: jego życiu nic nie zagraża.Kanał informacyjny telewizji publicznej TVP Info poinformował, że abp. Tadeusz Gocłowski trafił na oddział neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Arcybiskup na pewno pozostanie w szpitalu do poniedziałku, wtedy lekarze wydadzą komunikat o jego zdrowiu.

- Stan arcybiskupa jest stabilny. W trakcie diagnostyki będziemy na bieżąco podawać komunikaty o stanie jego zdrowia. Jest pod najlepszą opieką na oddziale o dużym doświadczeniu w leczeniu tego typu chorób - powiedział TVP Info Tadeusz Jędrzejczyk z UCK w Gdańsku.

Przyczyną udaru mózgu (zwanego też kiedyś apopleksją) są długotrwałe zaburzenia krążenia krwi w mózgu: może być on spowodowany zarówno niedokrwieniem, jak i wylewem krwi do mózgu.

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski ma 79 lat, od dwóch lat jest arcybiskupem-seniorem archidiecezji gdańskiej. Wcześniej przez 16 lat, od 1992 r. pełnił funkcję Metropolity Gdańskiego.

rb