stat

Auta zastawiły zatokę autobusową, więc ZTM zawiesił przystanek

20 września 2016 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Naskręt

We wtorek ZTM w Gdańsku zawiesił przystanek autobusowy przy Hali Olivii. zobacz na mapie Gdańska Powód? Wjazd na zatokę, przy której jest przystanek, zastawili kierowcy swoimi samochodami.O tym, że trudno jest zaparkować samochód przy Hali Olivii, wiedzą doskonale pracownicy pobliskich biurowców. Miejsce postojowe jest tam dosłownie na wagę złota. Dlatego kierowcy często decydują się na postawienie auta w miejscu niedozwolonym. Przekonali się o tym pasażerowie komunikacji miejskiej korzystający z linii 122, która kursuje z Sopotu na lotnisko.

We wtorek Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku postanowił zawiesić tymczasowo przystanek Hala Olivia "z powodu braku możliwości wjazdu". Zatoka została tak zastawiona, że gdyby autobus tam wjechał, miałby problem z jej opuszczeniem.

Według naszych ustaleń Straż Miejska nie może teraz ukarać kierowców, którzy zaparkowali w obrębie 15 m od znaku przystanku, bowiem... został on zawieszony.

- W miejscu zatoki rozważana jest zmiana organizacji ruchu, by zniechęcić kierowców do stawania w zatoce - mówi Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

Możliwe, że niebawem w feralnym miejscu pojawi się znak zakazu zatrzymywania się (B-36) z tabliczką T-24 (pod rygorem odholowania pojazdu). Natomiast od 1 października ten obszar znajdzie się w strefie płatnego parkowania zobacz na mapie Gdańska.
Co najbardziej dyscyplinuje kierowców do poprawnego parkowania?
31%

wysoki mandat

6%

naklejka na szybie o stosownej treści

52%

odholowanie pojazdu

2%

prośba na kartce włożona za wycieraczkę

9%

celowe uszkodzenie pojazdu

łącznie głosów: 3256