Gdańsk. Awaria parkomatów usunięta

31 lipca 2020, 13:25
Maciej Korolczuk
aktualizacja:10:06 (1 sierpnia 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Wysokie wpływy ze Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania w Gdańsku


W piątek przed południem doszło do awarii oprogramowania firmy obsługującej system parkowania w Gdańsku. W centrum miasta przez cały dzień nie działały parkomaty. W sobotę nad ranem awaria została usunięta.Aktualizacja, godz. 10:00.Jak poinformowała Magdalena Kiljan z GZDiZ awaria parkomatów została usunięta. System płatnego parkowania w Gdańsku został przywrócony.Do awarii oprogramowania doszło w piątek przed południem. O tym, że kierowcy mają trudności z wniesieniem opłaty, świadczyły dłuższe niż zazwyczaj kolejki przed parkomatami. Z kolei w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni rozdzwoniły się telefony od zdezorientowanych mieszkańców i turystów, którzy w żaden sposób nie mogli zapłacić za postój.

- Potwierdzam, że obecnie nie ma możliwości wnoszenia opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy GZDiZ. - W związku z tym nie nakładamy opłat dodatkowych. Poinformujemy, gdy awaria zostanie usunięta.

O problemach z parkomatami informowaliśmy też w Raporcie z Trójmiasta.Obecnie trwa diagnozowanie awarii i jej usuwanie, ale urzędnicy nie są w stanie powiedzieć, jak długo potrwa przerwa.
Czy miałe(a)ś dziś problem z opłatą za postój?
48%

tak

52%

nie

zakończona

łącznie głosów: 574