Balkony na Witominie w rozsypce

12 marca 2013 (artykuł sprzed 8 lat)
Patryk Szczerba
interwencja trojmiasto.pl

Fatalny stan balkonów na gdyńskim Witominie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców bloków. Budynki były ocieplone kilkanaście lat temu, a teraz wiele z nich wymaga natychmiastowych prac naprawczych.Stan balkonów na gdyńskim Witominie to nie tylko kiepskie wrażenia estetyczne, ale również realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Więcej zdjęć (1)

Stan balkonów na gdyńskim Witominie to nie tylko kiepskie wrażenia estetyczne, ale również realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców.

fot. Mikołaj/czytelnik Trojmiasto.pl

Stan balkonów na gdyńskim Witominie to nie tylko kiepskie wrażenia estetyczne, ale również realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców.

fot. Mikołaj/czytelnik Trojmiasto.pl

Na niszczejące balkony przy ul. II Morskiego Pułku Strzelców 18 zobacz na mapie Gdyni na Witominie zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników.

- Mieszkam na Witominie i codziennie przechodzę obok nich. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego te balkony są w takim stanie, ponieważ ocieplanie budynków i malowanie miało dać efekt na lata, a tymczasem balkony się po prostu sypią. Zagrażają mieszkającym w budynku osobom, które codziennie przecież wychodzą na balkon, a także są niebezpieczne dla przechodniów - tłumaczy pan Mikołaj.

Budynkami administruje Spółdzielnia Bałtyk. Jej pracownicy, jak mówią, wiedzą o problemie, ale rozkładają ręce, tłumacząc, że na remonty potrzebne są pieniądze, a tych wciąż jest za mało.

- Przeglądy odbywają się regularnie co roku i stan tych balkonów jest monitorowany przez nas. Na razie kończymy remontować klatki schodowe, później postaramy się zająć balkonami, choć na pewno nie od razu wszystkimi. Będziemy usuwali usterki po kolei - mówi nam jedna z pracownic Administracji Osiedla III w Spółdzielni Mieszkaniowej Bałtyk.

Naprawa balkonów będzie polegała prawdopodobnie na nałożeniu płyty czołowej w kolorze elewacji. Wcześniej na osiedlu były remontowane w ten sposób również inne bloki, gdzie niszczały balkony. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie usterki budowlane uda się usunąć w tym roku.

- Plan remontów na ten rok jest określony, mieszczą się w nich także remonty balkonów. Wszystko jednak zależy od funduszy i potrzeb, które nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami mieszkańców - dodają pracownicy spółdzielni.

Czytaj też: Spółdzielnia mieszkaniowa czy wspólnota. Co się bardziej opłaca