stat

Baza trolejbusów i inne atrakcje od zaplecza

9 maja 2019, 17:00
Patryk Szczerba

Zwiedzanie zakamarków zajezdni trolejbusowej, ale także bazy autobusowej przy ul. Platynowej oraz hangaru SKM w Cisowej to niektóre z atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W weekend otwarte będą też inne miejsca w Trójmieście powstałe dzięki środkom z UE.Trolejbusy na ulicach Gdyni widać codziennie, ale tylko pasjonatom zdarza się zaglądać regularnie do mieszczącej się przy ul. Zakręt do Oksywia zajezdni. W niedzielę w godz. 10-15 wszyscy chętni będą mieli okazję, by przekonać się, jak miejsce stacjonowania pojazdów wygląda od środka.

Dzień wolny oznacza też, że pojazdów będzie więcej. Zostaną zaprezentowane także nowo zakupione trolejbusy. Oprócz tego tradycyjnie będzie można przejechać się zabytkowymi pojazdami i poznać ich historię.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Wycieczka po zajezdni trolejbusowej

W ramach Dni Otwartych będą organizowane też inne wydarzenia. W piątek w godz. 10-15 w bazie Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej przy ul. Platynowej w Gdyni będzie można zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień dla osób spoza firmy, takie jak: myjnia autobusowa, stacja paliw, zaplecze techniczne czy warsztat.

Także w piątek przewidziano atrakcje dla miłośników kolei, a konkretnie uczniów szkół średnich. W siedzibie SKM - w Gdyni Cisowej Postojowej odbędzie się piknik. W programie przejazd przez myjnię, zwiedzanie kabiny maszynisty, przejazd drezyną. Kolejarze zapraszają chętnych w godzinach od 10 do 14.

Montaż ładowarek USB w pociągach SKM

Z kolei w sobotę, między godz. 10 i 14, zapraszają do siebie pracownicy oczyszczalni ścieków "Dębogórze". Na początek będzie można obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej nt. technologii oczyszczania ścieków. Spacer po oczyszczalni odbywa się grupach liczących maks. 20 osób, wejście o każdej pełnej godzinie.

W swoje progi zaproszą też m.in. Centrum Sąsiedzkie Przystań Śmidowicza 49, Teatr Muzyczny, Uniwersytet Morski czy Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo".

W Gdańsku, w sobotę w godz. 10-16 do swojej siedziby przy ul. Rybaki Górne zaprasza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zwiedziliśmy oczyszczalnię ścieków Gdańsk Wschód

- Będzie wiele atrakcji i niespodzianek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie konkursów z super nagrodami! Osoby, które przyjadą rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzymają atrakcyjne upominki. Miłośników literatury zapraszamy do kąciku bookcrossingu, ciekawe książki będzie można zabrać do domu - zachęcają organizatorzy.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń w ramkach pod artykułem

Bierzesz udział w organizowanych "dniach otwartych"?
18%

tak, regularnie,ciekawy sposób promocji

48%

owszem, o ile pozwala na to czas

34%

nie, obawiam się tłumów

zakończona

łącznie głosów: 278