Światełko dla Pawła na Targu Węglowym

20 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patsz
aktualizacja:20:17 (20 stycznia 2019)
Najnowszy artukuł na ten temat

Siedmiu oskarżonych ws. organizacji koncertu, podczas którego zginął Paweł Adamowicz


W niedzielę o godz. 18 w ogrodzie zimowym ECS zobacz na mapie Gdańskaw Gdańsku rozpoczął wieczór ze wspomnieniami o Pawle Adamowiczu. O godz. 19.55 na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska ku jego czci rozbłysło światełko do nieba.Aktualizacja godz. 20.15 5 minut przed godz. 20 na Targu Węglowym rozbłysło światełko do nieba ku czci pamięci Pawła Adamowicza. Zebrani wznieśli do góry latarki i telefony komórkowe, wcześniej odliczając od 10 do 1.

Światełko do nieba na Targu Węglowym

Aktualizacja godz. 18.25 Trwa wieczór pamięci o Pawle Adamowiczu. W ogrodzie zimowym ECS są jego rodzice, żona, starsza córka, współpracownicy: wiceprezydenci Gdańska, rzecznik i bliscy oraz przyjaciele, w tym Jacek Karnowski i Paweł Orłowski. Przybyłych przywitał dyrektor ECS - Basil Kerski. Spotkanie prowadzą aktorzy Teatru Wybrzeże.

- Zaprosiliśmy bliskich Pawła Adamowicza, przyjaciół i współpracowników, żeby powspominać i nadać sens naszym łzom. Prezydenta nie ma już z nami, ale jego dzieła pozostały, a wizja Gdańska wciąż jest aktualna - wyjaśnia Patrycja Medowska, wicedyrektor ECS w zaproszeniu na niedzielne spotkanie pod nazwą Wieczór dla Przyjaciela.

Gdańska kultura za Pawła AdamowiczaZ racji ograniczonej powierzchni nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział bezpośrednio w spotkaniu. Wejściówki zostały już rozdane.

Będzie można śledzić transmisję online z wieczoru na stronie www.gdansk.pl. Początek o godz. 18.

Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza na Targu WęglowymO 19.55 na Targu Węglowym, tydzień po tragicznych wydarzeniach, rozbłyśnie po raz kolejny światełko do nieba. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą w ten sposób oddać cześć Pawłowi Adamowiczowi i okazać wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najważniejsze inwestycje za czasów prezydentury Pawła Adamowicza- Orkiestra to My, dlatego zagrajmy w ciszy, na bis, zapalmy wielkie światełko Pawłowi, właśnie o 19:55 w tę niedzielę, tam gdzie pojawiło się zło. Przeciw przemocy, przeciw agresji świecimy do Pawła, ile się da. On na pewno by przyszedł, wsparł nas i zaświecił przeciw złu na tym świecie. Jesteśmy mu to winni - zapraszają organizatorzy wydarzenia.

Patsz