Będzie przebudowa al. Zwycięstwa na wysokości Kolibek

4 września 2021, 15:00
Patryk Szczerba
Fragment al.Zwycięstwa od parkingu na granicy Gdyni i Sopotu do ulicy Bernadowskiej. Miejsce zostanie przebudowane w zakresie jezdni. Więcej zdjęć (10)

Fragment al.Zwycięstwa od parkingu na granicy Gdyni i Sopotu do ulicy Bernadowskiej. Miejsce zostanie przebudowane w zakresie jezdni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Fragment al.Zwycięstwa od parkingu na granicy Gdyni i Sopotu do ulicy Bernadowskiej. Miejsce zostanie przebudowane w zakresie jezdni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Gdyńscy urzędnicy zamierzają zawęzić istniejącą jezdnię al. Zwycięstwa na odcinku od ul. BernadowskiejMapka do pomnika poświęconego żołnierzom 2. Morskiego Pułku Strzelców na rzecz zieleńca i planują zaprojektowanie dodatkowych miejsc postojowych na parkingu przy pomniku Mapka na wysokości Kolibek.O planach miasta poinformowali społecznicy ze stowarzyszenia Nasze Orłowo. Dowiedzieli się o nich przy okazji wysłanego do władz miasta zapytania, dotyczącego remontu drogi rowerowej z Gdyni do Sopotu.

Przypomnijmy, że na początku roku informowaliśmy o remoncie 150-metrowego odcinka od ul. Świętopełka w kierunku Sopotu, gdzie pojawiła się warstwa bitumincza.

Tyle że dalej na odcinku od parkingu przy pomniku poświęconym żołnierzom 2. Morskiego Pułku Strzelców do granicy z miastem dalej jedzie się po kostce.

Sklepy i serwisy rowerowe


- Przedmiotowa droga dla rowerów została wykonana wiele lat temu z kostki i przebiega przez silnie zadrzewiony teren, co spowodowało, że jest ona w bardzo złym stanie. Jej powierzchnia jest nierówna i wyboista, między innymi przez liczne korzenie drzew. Nie tylko obniża to wartość estetyczną tej drogi oraz powoduje dyskomfort jazdy, ale także w kolejnych latach będzie stanowić coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa korzystających z niej osób - można przeczytać w petycji wysłanej do władz Gdyni, którą poparło też stowarzyszenie Rowerowa Gdynia.

Remont ulicy zamiast remontu drogi rowerowejSkąd wziąć pieniądze na remont? Społecznicy proponują, by przeznaczyć na to wpływy ze strefy płatnego parkowania, którą 1 lipca uruchomiono w Orłowie.

- Remont tak reprezentacyjnej drogi dla rowerów, z której korzysta duża liczba osób, byłaby dobrze przyjętym początkiem zauważalnych zmian w naszej dzielnicy, ukierunkowanych na wsparcie alternatywnego wobec samochodów transportu - wskazują.
Na remont się nie zanosi. Jak relacjonują społecznicy, władze Gdyni tłumaczą się brakiem środków, ale przy okazji pojawiły się informacje ważne dla kierowców.

Niebawem mają nastąpić zmiany na odcinku al. Zwycięstwa pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Bernadowską i pomnikiem poświęconym 2. Morskiemu Pułkowi Strzelców.

Mieszkania w Orłowie: sprzedaż i wynajem

Nadmorski penthouse z trzema tarasami
2 116 380 zł
Nadmorski penthouse z trzema tarasami
Gdynia, Orłowo
Apartament nad morzem w Gdyni Orłowie
4 500 000 zł
Apartament nad morzem w Gdyni Orłowie
Gdynia, Orłowo
Apartament w kamienicy nad morzem w  Orłowie
1 700 000 zł
Apartament w kamienicy nad morzem w Orłowie
Gdynia, Orłowo


Dodatkowe miejsca postojowe i zawężenie jezdni- Planowana jest przebudowa al. Zwycięstwa od skrzyżowania z ul. Bernadowską w kierunku parkingu na wysokości pomnika kierunek centrum, która polegać ma na zawężeniu istniejącej jezdni na rzecz zieleńca i zaprojektowaniu dodatkowych miejsc postojowych na wysokości parkingu. Powyższe może zmienić na tej wysokości istniejący przebieg ścieżki rowerowej - piszą w cytowanej przez stowarzyszenie Nasze Orłowo odpowiedzi władze Gdyni.

Szczegóły mają być znane w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że w 2017 roku za 1,3 mln zł wyremontowano odcinek pomiędzy ul. Szyprów i Cyprysową. W 2020 roku prace wykonano na 200-metrowym odcinku al. Zwycięstwa w Gdyni pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Weteranów a budynkiem oznaczonym numerem 173 w kierunku centrum.

Na swoją kolej czeka odcinek w okolicach Harcerskiej, gdzie ma powstać nowe skrzyżowanie.

Quiz Turystyczne Trójmiasto Średni wynik 72%

Turystyczne Trójmiasto

Rozpocznij quiz
Czy jadąc rowerem, zwracasz uwagę na nawierzchnię dróg rowerowych?
67%

tak, zawsze

10%

tak, ale rzadko

23%

nie, cieszę się, że jest po czym jechać

zakończona

łącznie głosów: 931

Opinie wybrane


wszystkie opinie (152)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.