Będzie rondo zamiast skrzyżowania na Oruni

20 stycznia 2022, 7:00
szym

Skrzyżowanie ulic Kadmowej, Platynowej i RumlaMapka zamieni się w rondo. Drogowcy planują rozpoczęcie prac 24 stycznia. Roboty potrwają do końca lutego.Na mapie Oruni pojawi się tzw. wyniesione rondo. Drogowcy zamierzają przebudować w ten sposób istniejące do tej pory skrzyżowanie ulic Kadmowej, Platynowej i Rumla.

- Wykonane zostanie także dodatkowe przejście dla pieszych na wysokości kompleksu handlowo-usługowego. A istniejące przejścia zostaną odsunięte od jezdni ul. Platynowej - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Drogowcy informują, że roboty będą się toczyć przy miejscowym zawężeniu ul. Platynowej w obrębie skrzyżowania. Po ich zakończeniu wprowadzone zostanie docelowe oznakowanie pionowe i poziome.

Najtrudniejsze ronda w GdańskuKolejny etap pracBudowa ronda i przejścia dla pieszych realizowana jest w ramach umowy drogowej zawartej z firmą Inwesting Sp. z o.o. Przebudowa skrzyżowania Platynowa - Kadmowa - Rumla to drugi etap realizacji umowy.

W pierwszym, jesienią ubiegłego roku, wykonano wyniesione przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dywizji Wołyńskiej i 3 Brygady SzczerbcaMapka.

Czy twoim zdaniem kierowcy mają problem z jazdą po rondach w Trójmieście?
37%

nie, to bezpieczniejsze i szybsze skrzyżowania od "klasycznych"

27%

niektóre rozbudowane lub nowe ronda sprawiają trudności kierowcom

31%

tak, często obserwuję nielogiczne zachowanie kierowców na rondach

5%

tak, sam(a) mam problemy z jazdą po rondzie

zakończona

łącznie głosów: 832

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (178)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.