stat

Będzie więcej światła na 21 ulicach Gdańska

21 maja 2019, 21:00
km
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdyńskie dzielnice będą lepiej oświetlone

W tym roku w Gdańsku oświetlonych zostanie 21 ulic. Inwestycja kosztować będzie ponad 7 mln zł. Większość prac zakończy się jeszcze przed nadejściem jesieni i krótkich dni.Nowe miejskie latarnie zyskają m.in. schody łączące ul. Wyczółkowskiego z ul. Legnicką zobacz na mapie Gdańska, fragment ul. Piastowskiej, Gryglewskiego czy ul. Białej zobacz na mapie Gdańska. Oświetlenie pojawi się także w Osowej na części ul. Międzygwiezdnej, na ul. Orfeusza zobacz na mapie Gdańska.

To niejedyne ulice, które w tym roku zyskają nowe oświetlenie w ramach kontynuowanego programu "Jaśniejszy Gdańsk 2019". Obecnie trwają prace wykończeniowe związane z montażem ulicznych latarni w Brzeźnie. W ramach tego samego programu zakończono już budowę oświetlenia na skwerze im. Arkadiusza Rybickiego i na ul. Kolejowej. Duże zaawansowanie prac można zaobserwować także m.in. na ul. Tarasy, Cygańska Góra i Załogowej zobacz na mapie Gdańska.

Wykaz ulic objętych programem Jaśniejszy GdańskPrace na ul. Pułaskiego, Mazurskiej i Orlej realizowane są w ramach programu "Jaśniejszy Gdańsk 2018". W ramach ubiegłorocznej akcji na ukończeniu są także roboty na ul. Przy Torze i Sandomierskiej.

- Większość prac zakończy się w sierpniu. Jedynie zadanie, które zostanie przeprowadzone w pobliżu ul. Legnickiej i Wyczółkowskiego zakończy się w październiku 2019 roku - wyjaśnia Aneta Niezgoda z DRMG.
W tegorocznym etapie programu oświetlonych zostanie 21 ulic. Budżet przeznaczony na ten cel wynosi niemal 7,3 mln zł. W 2018 roku na realizację programu Jaśniejszy Gdańsk miasto przeznaczyło ponad 5 mln zł.

Gdańsk wyda 58 mln zł na nowe oświetlenieTypowaniem ulic przeznaczonych do oświetlenia zajmuje się Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Ulice do programu wybrane zostają przede wszystkim na podstawie liczby mieszkańców i dostępu do placówek publicznych. Pieniądze na realizację programu pochodzą z budżetu miasta. Koordynatorem programu jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
Czy w twojej okolicy oświetlenie działa dobrze?
38%

tak, nie mam zastrzeżeń

33%

raczej tak, choć mogłoby być więcej lamp

29%

nie, jest z tym niestety problem

zakończona

łącznie głosów: 1552

km