Bieg Urodzinowy Gdyni: zmiany w ruchu w niedzielę rano

14 lutego 2020, 16:00
Patryk Szczerba

W niedzielę odbędą się pierwsze biegi z odświeżonego cyklu Grand Prix Gdyni. Zawodnicy pobiegną na 5 i 10 km oraz pokonają pięciokilometrową trasę nordic walking. Będą też biegi dla dzieci. Oznacza to zmiany w ruchu na kilku ulicach. Biegacze zajmą część ulic tylko rano - w godz. od 8 do 12.Przypomnijmy, że biegi z cyklu Grand Prix Gdyni od lat rozgrywane były na dystansie 10 km. Organizację tegorocznej edycji Gdyńskie Centrum Sportu zleciło jednak agencji Sport Evolution, a ta wprowadziła do formuły zawodów kilka zmian.

Do programu dodano dystans o połowę krótszy, na którym wystartują biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Będą też biegi dla dzieci na dystansie od 250 do 2 tys. metrów.

Bieg Urodziny Gdyni: sportowa zapowiedź
Impreza odbędzie się w niedzielę w godzinach porannych. Uczestnicy pobiegną przez centrum Gdyni, więc konieczne będą zmiany w ruchu.

Jednak ze względu na niedzielę niehandlową oraz porę rozgrywania zawodów nie powinny poważnie zakłócić ruchu w mieście.

Ulice wyłączone z ruchu:

  • na trasie biegu na dystansie 5 km w godzinach od 8 do 12: al. Jana Pawła II - skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II,
  • na trasie biegu na dystansie 10 km w godzinach od 9 do 12: al. Jana Pawła II - skwer Kościuszki - 10 Lutego - Władysława IV (jezdnia zachodnia w kierunku do al. Piłsudskiego) - al. Zwycięstwa (jezdnia zachodnia w kierunku Sopotu) - nawrót przy skrzyżowaniu z ul. Stryjską - al. Zwycięstwa (jezdnia wschodnia w kierunku centrum) - Władysława IV (jezdnia wschodnia) - Żwirki i Wigury - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II.

Proponowane objazdyOrganizatorzy z firmy Sport Evolution informują, że w czasie zawodów będzie możliwy przejazd wzdłuż trasy zawodów jednym pasem ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Władysława IV oraz jednym pasem ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

Ruch na al. Zwycięstwa z kierunku od Sopotu zostanie przekierowany na skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską w Drogę Gdyńską, natomiast w kierunku do Sopotu będzie można poruszać się po al. Zwycięstwa już od skrzyżowania z ul. Stryjską.

Dojeżdżający i wyjeżdżający z Kamiennej Góry mogli jechać w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ulicami Tetmajera i Krasickiego (ze względu na przebudowę zamknięty jest zjazd z Kamiennej Góry przez ul. Legionów).

Dodatkowo na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ulicami Armii Krajowej, Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP/ Traugutta oraz na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Traugutta będzie można przekraczać trasę.

Organizatorzy zapewniają, że ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez zawodników poszczególnych odcinków trasy biegu.

Warto również wiedzieć, że do godz. 15 w niedzielę jest nieczynny parking przy Akwarium w Gdyni, a przez cały weekend będzie też utrudniony przejazd al. Jana Pawła II.

Zmiany w ZKM GdyniaNa zmiany muszą się przygotować także pasażerowie komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronie www.zkmgdynia.pl

Bieg Urodzinowy w Gdyni 2019
Jak planujesz spędzić najbliższą niedzielę?
38%

głównie w domu

10%

u znajomych, rodziny, przyjaciół

34%

na świeżym powietrzu

18%

nie mam jeszcze sprecyzowanych planów

zakończona

łącznie głosów: 596