Bilety do zoo także przez internet

5 czerwca 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Koprowski
Internetowa sprzedaż biletów działa całą dobę, a po dokonaniu płatności można od razu udać się do wejścia do ogrodu z pominięciem  strefy kas. Więcej zdjęć (1)

Internetowa sprzedaż biletów działa całą dobę, a po dokonaniu płatności można od razu udać się do wejścia do ogrodu z pominięciem strefy kas.

bilety.zoo.gda.pl

Internetowa sprzedaż biletów działa całą dobę, a po dokonaniu płatności można od razu udać się do wejścia do ogrodu z pominięciem strefy kas.

bilety.zoo.gda.pl

By odwiedzić Gdański Ogród Zoologiczny zobacz na mapie Gdańska nie trzeba kupować biletu w kasie. Uruchomiono internetową sprzedaż biletów, które można wydrukować lub zapisać w pamięci telefonu komórkowego.Na co dzień wejście do gdańskiego zoo nie przysparza większych problemów, ale gdy tylko pogoda sprzyja odwiedzającym zdarza się utknąć w długiej kolejce do kas ogrodu. Od piątku bilet można kupić jeszcze przed wyjściem z domu przez stronę bilety.zoo.gda.pl.

- Bardzo nam zależało, aby usługę wprowadzić jeszcze przed latem. To duże ułatwienie dla gości naszego ogrodu. Bilety można zakupić przez internet w dowolnej, dogodnej dla siebie chwili. Strona jest przyjazna, a system zakupu prosty i intuicyjny, zaś cała operacja zakupu nie powinna zająć więcej niż kilka minut - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.
Płatność za bilet możliwa jest z 20 banków oraz z wykorzystaniem systemu Blik, a księgowanie wpłat odbywa się w sposób automatyczny. Z wydrukowanym biletem lub biletem w formie elektronicznej wyświetlonym na ekranie telefonu komórkowego należy od razu skierować się do wejścia do zoo, dzięki czemu omija się strefę kas.

- Pracujemy nad tym, aby bilet online jak najszerzej rozpropagować Liczymy, że nie tylko przyniesie on praktyczne ułatwienie dla naszych gości, ale też pozytywnie przełoży się na frekwencję. "Magiczną" dla nas liczbą jest pół miliona odwiedzających w tym roku [w ubiegłym roku odnotowano ok. 460 tys. odwiedzin - dop. red.] - dodaje Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
Cennik biletów do gdańskiego zoo w 2017 r.:
  • Od 1 stycznia do 28 kwietnia: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł
  • Od 29 kwietnia do 30 czerwca: bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 15 zł
  • Od 1 lipca do 31 sierpnia: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 20 zł
  • Od 1 września do 29 października: bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 15 zł
  • Od 30 października do 31 grudnia: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł
  • Karta Gdańskiego Lwa (bilet roczny): normalny 50 zł, ulgowy 30 zł
  • Wstęp do Małego Zoo: dziecko 2 zł, dorośli opiekunowie - wstęp bezpłatny
  • Od 8 maja w sprzedaży jest też bilet rodzinny w cenie od 40 do 90 zł

Będziesz korzystał(a) z biletów internetowych do zoo?
82%

tak, od dawna czekałem(am) na taką usługę

12%

nie, wolę zakup w stacjonarnej kasie

6%

nie, mam kartę dużej rodziny/gdanskiego lwa

zakończona

łącznie głosów: 517