Bilety na PKM w sprzedaży od 25 sierpnia

17 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Pomorskiej Kolei Metropolitalnej nie trzeba elektryfikować, by jeździły nią składy elektryczne

Choć do inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pozostały zaledwie dwa tygodnie, pasażerowie wciąż nie wiedzą, na jakich zasadach będą mogli kupić bilety okresowe. Póki co muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Miesięczne bilety pojawią się w przedsprzedaży tydzień przed pierwszym kursem.Kwestię dystrybucji biletów na PKM poruszają w mailach do naszej redakcji zniecierpliwieni czytelnicy.

- Pozostały już tylko dwa tygodnie do pierwszego odjazdu PKM. Rozkłady wiszą i są dostępne na stronie SKM. Ale nikt z SKM nie potrafi udzielić mi informacji dotyczącej możliwości zakupu biletu miesięcznego czy możliwości przejazdu "łączonego" między Kiełpinkiem, gdzie mieszkam, a Gdynią, gdzie pracuję. Codziennie dojeżdżam do pracy komunikacją miejską ZKM i SKM. Chciałbym od 1 września skorzystać z PKM-SKM, ale nikt nie potrafi udzielić informacji, czy przejazdy "łączone" z przesiadką we Wrzeszczu będą dozwolone, nawet pomimo tego, że PKM obsługiwać będzie przewoźnik SKM - pisze w mailu do naszej redakcji pan Jarosław.
Bilety od 3,5 zł do 120 zł

Jak wiadomo jednorazowy przejazd PKM w obrębie jednego miasta od 1 września będzie kosztować 3,5 zł. To oznacza, że pasażerowie jadący kolejką PKM np. z Matarni do Żabianki SKM, po przesiadce we Wrzeszczu swoją podróż będą mogli kontynuować bez konieczności kupowania nowego biletu.Co w przypadku, gdy chcemy podróżować kolejkami SKM i PKM po całym Trójmieście? W przypadku regularnych kursów (np. do pracy czy do szkoły) najbardziej opłacalną opcją będzie zakup miesięcznego Biletu Trójmiejskiego w cenie 120 zł. Na jego podstawie nie musimy martwić się przekraczaniem stref czy przesiadkami między miastami. Nieco mniej, bo 84 zł zapłacą pasażerowie PKM za bilet miesięczny w obrębie tylko jednego miasta. Za jednorazowy przejazd PKM na terenie całego Trójmiasta zapłacimy z kolei 6 zł.

Dotychczasowe bilety można zwrócić

- W kwestii sprzedaży biletów miesięcznych, które umożliwią podróż SKM i PKM trwają ostatnie prace techniczno-informatyczne. Planujemy, że sprzedaż biletów ruszy na tydzień przed pierwszym kursem - zapowiada Marcin Głuszek, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SKM, przewoźnika PKM.
Bilety będą sprzedawane przez pracowników SKM bezpośrednio w pociągu lub na peronie PKM. Docelowo przewoźnik chce też ustawić na przystankach automaty biletowe, ale ze względu na procedury przetargowe nastąpi to najwcześniej za kilka miesięcy. Nowe kasy pojawią się w Kartuzach i Kościerzynie.

Szata graficzna nowych biletów nie zmieni się i będzie przypominać te, które znamy z SKM. Posiadacze dotychczasowych biletów miejskich (w cenie 3 zł) mogą odzyskać pieniądze. Bilety wystarczy zwrócić w dowolnej kasie SKM.

Czy taryfy biletowe PKM uważasz za atrakcyjne?
16%

tak, to ceny na każdą kieszeń

27%

raczej tak, ceny nie odstraszają

26%

raczej nie, bilety mogłyby być tańsze

31%

nie, ceny są za wysokie

zakończona

łącznie głosów: 611