Bliźniacy awanturowali się w samolocie

2 września 2020, 11:40
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

"Widmo" podpowie służbom, czy to narkotyk, czy słodzik

38-letni bracia bliźniacy z Pomorza awanturowali się na pokładzie samolotu, ignorowali polecenia kapitana i dostali mandat - każdy po tysiąc złotych. Wtorkowa interwencja była dwudziestym w tym roku przypadkiem, w którym na gdańskim lotniskuMapka do akcji musiała wkroczyć straż graniczna.Wydarzenia rozegrały się we wtorek, 1 września. Wówczas Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali na pokładzie samolotu rejsowego z Danii.

Powodem byli zachowujący się agresywnie 38-letni bracia bliźniacy, mieszkańcy województwa pomorskiego.

- Gdy samolot wylądował, na pokład weszli funkcjonariusze straży granicznej. Stewardesa poinformowała ich, że pasażerowie nie stosowali się do sygnalizacji "zapiąć pasy", a wszelkie polecenia załogi, żeby pozostali na swoim miejscu, nie skutkowały. Poza tym lekceważyli obostrzenia związane z pandemią - zdejmowali maseczki i nie chcieli wypełnić kart lokalizacyjnych dla inspekcji sanitarnej - relacjonuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Każdy z bliźniaków zapłaci po tysiąc złotychOstatecznie - za lekceważenie poleceń kapitana samolotu i zakłócenie porządku w miejscu publicznym - funkcjonariusze ukarali obu mężczyzn mandatami po tysiąc zł.

Najważniejsze informacje o gdańskim lotniskuByła to w tym roku 20 interwencja straży granicznej na gdańskim lotnisku wobec osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotu.
Często podróżujesz samolotami?
32%

kiedyś tak, przez koronawirusa dużo rzadziej

10%

tak, w związku z wykonywaną pracą

16%

tak, bo lubię podróżować

23%

rzadko, wolę inne środki transportu

19%

jeszcze nigdy nie leciałe(a)m samolotem

zakończona

łącznie głosów: 1784

szym