Boże Narodzenie już w sklepach. Nie za wcześnie?

10 października 2021, 12:00
Ewelina Oleksy
Lidl już ogłosił Boże Narodzenie. Więcej zdjęć (2)

Lidl już ogłosił Boże Narodzenie.

fot. Ewelina Oleksy/Trojmiasto.pl

Lidl już ogłosił Boże Narodzenie.

fot. Ewelina Oleksy/Trojmiasto.pl

Choć ledwo zaczęła się jesień, to w części trójmiejskich sklepów łokciami rozpycha się już zima, a konkretniej - Boże Narodzenie. Chcesz już teraz poczuć smak świąt? Bez problemu kupisz czekoladowe mikołaje czy kalendarze adwentowe.Mamy początek października, ale wchodząc do Lidla, można zgłupieć i pomyśleć, że to już grudzień. Sieć handlowa wprowadziła już bowiem bożonarodzeniowy asortyment.

Wybór jest spory: pierniki, marcepany, czekoladowe mikołaje i bombonierki z wizerunkiem świętego, kilka rodzajów kalendarzy adwentowych z hasłem "Merry Christmas". Do wyboru, do koloru. Zapewne nie trzeba będzie długo czekać na pojawienie się tam bombek i choinek - gdyby np. ktoś zapragnął mieć to drzewko w domu już teraz.

Święta w październiku. Nie za szybko?Lidl nie po raz pierwszy wyprzedza czas. W ubiegłym roku świąteczne smakołyki też pojawiły się tam wraz z początkiem października.

Bożonarodzeniowe ozdoby można już też znaleźć np. w sieci Pepco - wśród nich stroiki na stół. Świąteczna machina ruszyła więc na dobre. Tylko czy aby nie za szybko?

Być może, ale najwyraźniej w tym szaleństwie jest metoda, skoro Gdańsk ogłosił już, że od 19 listopada startuje z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

- Śladem innych jarmarków, które odbywają się w Europie, i nasz Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku rozpocznie się wcześniej, z myślą o tych, którzy lubią przygotowywać się do świąt z wyprzedzeniem, kupować prezenty "na spokojnie" i powoli wczuwać się w klimat Świąt - tłumaczy wczesny start Bartosz Tobieński, rzecznik MTG, organizatora jarmarku.

"Last Christmas" w radiu było już w sierpniuAbsolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o szybkość wprowadzania w świąteczny nastrój, jest w tym roku RMF FM. Stacja - ku ogromnemu zdumieniu słuchaczy - już w sierpniu puściła na antenie bożonarodzeniowy szlagier "Last Christmas" zespołu Wham! Utwór można było usłyszeć w wakacyjnej audycji "Wstawaj, szkoda lata".Pracownicy radia tłumaczyli potem, że "Last Christmas" w sierpniu brzmi jeszcze lepiej.

- Ta piosenka zwykle towarzyszy nam podczas przygotowań do świąt. Niezaprzeczalnie jest to utwór, od którego ciężko się uwolnić, ale jednocześnie wywołuje na naszych twarzach uśmiech. Właśnie dlatego postanowiliśmy przypomnieć wam tę zimową radość w sierpniu! Wakacje dobiegają końca, więc trzeba było jakoś rozproszyć myśli naszych słuchaczy od tej perspektywy. I jak widać, nasz plan poskutkował, gdyż dostaliśmy wiele pozytywnych wiadomości - wyjaśniała stacja. - Pytacie nas, czemu na naszej antenie wybrzmiał z rana ten świąteczny utwór. Cóż, z naszych obliczeń wynikało, że zimą wyemitowaliśmy ten utwór o jeden raz za mało, zatem dokonaliśmy reasumpcji - żartowało RMF FM, nawiązując do słynnej reasumpcji głosowania w Sejmie.
Na koniec, dla porządku, trzymając się kalendarza - zanim zasiądziemy do wigilijnych stołów, przed nami jeszcze święto 1 listopada. Gdyby ktoś zapomniał, wystarczy wejść do sklepu spożywczego.

W większości z nich - pomiędzy asortymentem spożywczym - stoją palety pełne zniczy i cmentarnych stroików.

W marketach spożywczych sieci Aldi można też kupić "wyposażenie" na 1 listopada. Więcej zdjęć (2)

W marketach spożywczych sieci Aldi można też kupić "wyposażenie" na 1 listopada.

fot. Ewelina Oleksy/Trojmiasto.pl

W marketach spożywczych sieci Aldi można też kupić "wyposażenie" na 1 listopada.

fot. Ewelina Oleksy/Trojmiasto.pl

Kupujesz już teraz świąteczne produkty i gadżety?
15%

tak, bo wolę rozłożyć sobie świąteczne wydatki w czasie

85%

nie, to zdecydowanie za wcześnie

zakończona

łącznie głosów: 1745

Opinie wybrane


wszystkie opinie (224)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.