Bramka bezpieczeństwa przed wjazdem na taras widokowy

4 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Brancewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Kolejny ponad 100-metrowy biurowiec ma stanąć w Oliwie

Dlaczego chcąc wejść na taras widokowy w biurowcu Olivia Star trzeba przejść kontrolę niemal jak na lotnisku? - pytają czytelnicy trojmasto.pl. - Bezpieczeństwo gości tarasu i pracowników jest naszym priorytetem - odpowiadają przedstawiciele spółki zarządzającej przestrzenią na najwyższych piętrach.Osoby chcące podziwiać panoramę Trójmiasta z najwyżej położonego tarasu widokowego w Gdańsku, który znajduje się na wysokości 130 metrów w biurowcu Olivia Star, muszą pogodzić się z tym, że przed wejściem poddani zostaną drobiazgowej kontroli.

- Bardzo się zdziwiłam, gdy chcąc wjechać na górę musiałam przejść podobną procedurę do tej, jaką przechodzi się na lotnisku. Musiałam wyjąć wszystkie przedmioty z kieszeni, zdjąć pasek, przejść przez bramkę z wykrywaczem metalu. Zupełnie się tego nie spodziewałam i nie byłam na to przygotowana - opisuje pani Monika.

Kontrola jak w innych budynkach na świecieJak tłumaczą przedstawiciele spółki zarządzającej ostatnimi piętrami biurowca, chodzi o względy bezpieczeństwa.

- Bezpieczeństwo gości tarasu, jak i pracowników najwyższego budynku w Polsce Północnej jest dla nas absolutnym priorytetem - deklaruje Rafał Marcyniuk, członek zarządu Olivia Star Top. - Przygotowując się do otwarcia tarasu na 32. piętrze Olivii Star analizowaliśmy standardy referencyjnych budynków na całym świecie i nie było wśród nich obiektów, w których wejście na najwyższe kondygnacje było pozbawione kontroli bezpieczeństwa.

Kataloński mistrz kuchni otworzy restaurację na 33. piętrzeTaka procedura, szczególnie w weekendy, powoduje, że tworzą się duże kolejki. Z relacji innych naszych czytelników wynika, że zdarzały się sytuacje, że na wjazd na taras trzeba czekać prawie godzinę.

Bilet wstępu, który upoważnia do dwugodzinnego pobytu na tarasie kosztuje 18 i 20 zł (cena za bilet normalny zależy, czy jest on kupiony online czy w kasie). Z tych samych powodów bilet ulgowy kosztuje 15 i 17 zł. Każde kolejne pół godz. kosztuje 6 zł. Jeśli jednak gość zamówi coś w strefie gastronomicznej za min. 30 zł, to czas jego pobytu wydłuża się o dodatkowe 30 min.

Pani Monika twierdzi, że wcześniej była w tym samym biurowcu na spotkaniu z klientem i wówczas została wpuszczona bez żadnej kontroli. Przedstawiciele OBC tłumaczą, że w takich sytuacjach osoba zapraszana do budynku jest wcześniej anonsowana, więc nie jest anonimowa.

We Wrocławiu nie ma takiej kontroliCo ciekawe, w Sky Tower we Wrocławiu, gdzie jest najwyżej położony taras widokowy w Polsce - na wysokości blisko 200 m, nie ma takich obostrzeń.

- Po prostu kupujesz bilet i wjeżdżasz windą z osobą, która ją obsługuje - mówi pan Wojciech.
Zasady pobytu na tarasie Olivia Star:
Bilet wstępu, który upoważnia do dwugodzinnego pobytu na tarasie kosztuje 18 i 20 zł (cena za bilet normalny zależy, czy jest on kupiony online czy w kasie). Z tych samych powodów bilet ulgowy kosztuje 15 i 17 zł.

Każde kolejne pół godziny kosztuje 6 zł. Jeśli jednak gość zamówi coś w strefie gastronomicznej za minimum 30 zł, to czas jego pobytu wydłuża się o dodatkowe 30 min.

Panorama Trójmiasta z tarasu widokowego w Olivii Star. Materiał archiwalny
Środki bezpieczeństwa przy wjeździe na taras są adekwatne do sytuacji?
52%

tak

48%

nie

zakończona

łącznie głosów: 3061