Był przekonany, że proponuje seks 14-latce

11 września 2020, 13:05
szym

Był przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką, składał jej propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. Faktycznie jednak po drugiej stronie monitora siedziała osoba dorosła. Ostatecznie 31-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w mieszkaniu na terenie Gdańska. Mundurowi podkreślają, że w przeszłości skazywany był za przestępstwa związane z pedofilią.Policjanci z Gdańska pracowali nad sprawą dotyczącą pedofilii. Wskutek działań zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Gdańska, który, będąc przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką, składał jej propozycje seksualne.

- Mężczyzna wysyłał jej również za pośrednictwem czatu jednego z portali internetowych zdjęcia swoich genitaliów. Policjanci od razu po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zaczęli ustalać tożsamość tego mężczyzny. Kryminalni bardzo szybko dotarli do mieszkania, w którym zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka laptopów, kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

31-latek usłyszał zarzutW czwartek policjanci doprowadzili 31-latka do prokuratury, w której usłyszał zarzut prezentowania treści pornograficznych oraz składania osobie małoletniej poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego za pośrednictwem internetu .

Jak mówi gdańska policjantka, za te przestępstwa w związku z tym, że 31-latek dopuścił się ich w warunkach recydywy, grozi 4,5 roku pozbawienia wolności.

W piątek rano mężczyzna został doprowadzony do sądu. Prokurator i policjanci zawnioskowali do sądu o jego aresztowanie.
Kontrolujesz dostęp swojego dziecka do internetu?
28%

tak, mam zainstalowane specjalne blokady

17%

tak, poprzez wydzielanie godzin, w których ma dostęp do internetu

18%

nie, bo przeprowadziłe(a)m z nim rozmowę

37%

nie, bo wierzę w rozsądek swojego dziecka

zakończona

łącznie głosów: 762

szym