stat

CBA zatrzymało biznesmena z Gdańska

13 marca 2018, 11:30
piw

Biznesmen z Gdańska został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA w Warszawie, gdy przed jednym z hoteli przyjął 300 tys. zł łapówki za pomoc w doprowadzeniu do sprzedaży nieruchomości należącej do firmy znajdującej się w upadłości.Biznesmen wpadł na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu łapówki.

- Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA z Lublina, za te pieniądze miał on doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości, należącej do firmy spożywczej w upadłości na atrakcyjnych warunkach i po korzystnej cenie - mówi Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.
Zatrzymany przez CBA mężczyzna powoływał się przy tym na wpływy u gdańskiego syndyka masy upadłości firmy oraz w gdańskim sądzie, który nadzoruje postępowanie upadłościowe.

- Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanego biznesmena oraz kancelarię syndyka w Gdańsku - dodaje Kaczorek.
Zatrzymany oraz zgromadzone materiały i zabezpieczone dokumenty trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W tej chwili CBA nie zdradza żadnych szczegółów postępowania.
Czy CBA to potrzebna służba?
52%

tak, to dobrze, że istnieje specjalna służba zajmująca się korupcją

34%

tak, ale powinna być bardziej niezależna od polityki

14%

nie, wszystko, co robi CBA, mogłaby robić zwykła policja

łącznie głosów: 3414

piw