Co ze stadionem Lechii?

26 marca 2001 (artykuł sprzed 19 lat)
Od pół roku kompleksem sportowym przy ulicy Traugutta w Gdańsku administruje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niestety obiekt nadaje się obecnie tylko do kapitalnego remontu. Poprzedni gospodarz - Klub Sportowy Lechia pozostawił po sobie ponad 800 tys. zł długów wobec GPEC i Saur Neptun Gdańsk. Obecnie stadion wymaga renowacji, a pieniądze na remont kapitalny pojawią się najwcześniej w 2002 r.

Spór o stadion trwał kilka lat. Przejęcie obiektu przez miasto opóźniło się między innymi za sprawą problemów zwiąnych ze zwolnieniem pracowników Lechii. Nowym gospodarzom trudno znaleźć pomysł na uratowanie podupadającego obiektu bez środków finansowych na ten cel. MOSiR ma już plany na zorganizowanie konkursu na zagospodarowanie obiektu. Aby zaoszczędzić pieniądze najprawdopodobniej będzie on przeprowadzony wśród studentów architektury. Aby konkurs mógł się odbyć muszą być jasno określone zadania jakie ma spełniać obiekt, a wciąż trwają spory między piłkarzami, lekkoatletami i tenisistami jak przebudować stadion. Nie wiadomo też czy remontować czy budować od nowa trybuny. Być może trzeba będzie przenieść główne boisko piłkarskie, a tutaj stworzyć kompleks rekreacyjny. Jak będzie już gotowy konkretny plan wówczas będzie można liczyć na dofinansowanie z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.

Czy są szanse, aby przywrócić obiektowi dawną świetność? W Gdańsku na pewno potrzebny jest stadion z prawdziwego zdarzenia - jeżeli marzymy o wysokiej pozycji w lidze Lechii Gdańsk.