stat

Ćwiczenia służb na dworcu w Gdyni

13 listopada 2012 (artykuł sprzed 7 lat)
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Zwiedź z przewodnikiem dworzec w Gdyni

Saperzy wchodzą do budynku dworca.


Ktoś podłożył bombę, a policja i straż pożarna muszą szybko przeprowadzić ewakuację dworca PKP zobacz na mapie Gdyni. To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które kilka minut po godz. 10 rozpoczęły się na dworcu Gdynia Główna. Hala główna dworca była zamknięta do godz. 12.Ćwiczenia wraz zarządcą dworca przeprowadza Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Gdyni.

- Dworzec to nowy obiekt, świeżo po remoncie, więc musimy mieć przećwiczone schematy działania w nim w takich sytuacjach. Celowo niemal nikogo nie informowaliśmy o tych ćwiczeniach, bo zależało nam na elemencie zaskoczenia - mówi Zdzisław Kobyliński, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

W ćwiczeniach biorą udział jednostki policji oraz straży pożarnej. Funkcjonariusze do końca nie wiedzieli jednak, w którym sektorze będzie "bomba", więc ćwiczenia także dla nich nie były rutyną.

Najbardziej zdezorientowani byli pasażerowie, którzy zobaczyli umundurowanych funkcjonariuszy i zamkniętą część dworca.

Ćwiczenia służb na dworcu w Gdyni.Sztuczny dym i strażacy w pełnym rynsztunku. Ubiegłoroczne ćwiczenia pożarowe w Pomorskim Centrum Traumatologii wszyscy potraktowali bardzo poważnie.

Widzisz zagrodzony przez policję teren, co robisz?
33%

podchodzę bliżej, by dowiedzieć się o co chodzi

45%

obserwuję z bezpiecznej według mnie odległości

22%

odchodzę jak najszybciej, nie ryzykuję z powodu ciekawości

zakończona

łącznie głosów: 242