Naprawiona Czarna Perła wróciła na Motławę. Rejsy od soboty

30 lipca 2021, 19:45
Ewelina Oleksy

Czarna Perła, która nieco ponad dwa tygodnie temu zderzyła się z pogłębiarką na Motławie, została już naprawiona. Jej właściciele ogłosili, że od soboty 31 lipca, wznawiają rejsy pasażerskie. A już w piątkowy wieczór odnowiony statek wpłynął do Gdańska.Około dwóch tygodni zajęła naprawa Czarnej Perły zniszczonej w wyniku wypadku, do jakiego doszło w połowie lipca na Motławie.

Przypomnijmy: Statek pasażerski zderzył się z pogłębiarką, rannych zostało siedem osób. Kapitan Czarnej perły był - jak to określała policja - w stanie po użyciu alkoholu. Prokuratura postawiła mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 173 par. 1 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Prokuratura ustaliła, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie przez sterującego statkiem Czarna Perła właściwego toru ruchu, umożliwiającego bezpieczne przepłynięcie obok wykonującej manewr pogłębiarki.Zniszczenia nie były tak duże, jak się zdawałoTeraz okazuje się, że zniszczenia, jakich Czarna Perła doznała w wyniku wypadku, nie były na tyle duże, by "unieruchomić" ją na cały sezon. Firma Darkris Travel, do której statek należy, właśnie poinformowała, że Czarna Perła jest już naprawiona i od soboty, 31 lipca, wraca na Motławę.

- Na szczęście nie został naruszony kadłub statku, więc obeszło się bez dokowania jednostki. Do tego doszła dobra wola tych ludzi, którzy uczestniczyli w naprawie i znaleźli dla nas szybko termin. To pozwoliło nam na szybkie uporanie się ze zniszczeniami - mówi nam Małgorzata Darnowska-Daschke, współwłaścicielka spółki - Bardzo się cieszymy, że wracamy jeszcze w tym sezonie. Cała nasza ekipa jest już w gotowości do pracy.

Rejsy co dwie godzinyPierwszy rejs statku stylizowanego na piracki wyrusza w sobotę o godz. 10 z Długiego PobrzeżaMapka. Kolejne będą się odbywały co 2 godziny.

Odnowiona Czarna Perła wypłynęła z Gdyni już w piątek, 30 lipca, ok. godz.18:30. Wieczorem dotarła do Gdańska, gdzie czeka na pierwszy, poranny rejs.

Ostateczne koszty naprawy nie są jeszcze podliczone. Kapitan, który doprowadził do wypadku w połowie lipca, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Czekałe(a)ś na powrót Czarnej Perły?
23%

tak i cieszę się, że tak szybko poszło z jej naprawą

77%

nie, ta atrakcja mnie nie interesuje

zakończona

łącznie głosów: 1959

Opinie wybrane


wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.