Czas wyboru...

20 marca 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
JG
Dwie największe trójmiejskie uczelnie zorganizowały imprezy mające pomóc tegorocznym maturzystom w wyborze właściwego kierunku studiów.
Gdańska politechnika zorganizowała dzień otwarty, podczas którego wszyscy chętni mieli okazję zapoznać się z ofertą poszczególnych wydziałów.

- Mogłam poznać nie tylko szeroką ofertę politechniki, ale również porozmawiać ze studentami - usłyszeliśmy od Anny Gawroniuk, tegorocznej maturzystki. - Są to doświadczenia tym cenniejsze, że nie wszystko da się wyczytać w folderach - dodała.

Zwiedzający mogli również przyglądać się licznym pokazom przygotowanym przez studentów politechniki. Podziwiano między innymi pojazd podwodny oraz proces projektowania małych statków.

Z dużo szerszą ofertą mogli się zapoznać przyszli żacy podczas targów Akademia 2003. Oprócz Uniwersytetu Gdańskiego, organizatora targów, swoją ofertę przybliżały młodzieży uczelnie z terenu całego kraju. Impreza, której uroczyste zakończenie przewidziano na piątek, przyciągnęła liczne grono młodzieży z terenu całego województwa.

- Bardzo podoba mi się pomysł, aby w jednym miejscu zebrać oferty tak wielu szkół wyższych - powiedział "Głosowi" dziewiętnastoletni Mateusz Murek. - Zbieranie informacji o wszystkich interesujących mnie uczelniach pochłonęłoby wiele czasu, a matura zbliża się nieubłaganie - dodał.

Podczas targów, podobnie jak na politechnice studenci służyli swoim przyszłym kolegom pomocą przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów. W ramach Akademii przeprowadzono również wiele interesujących wykładów.

W ramach targów Akademia 2003 w czwartek będzie miał miejsce Dzień Promocji Zawodowej Studenta.

JG

Opinie (27) 1 zablokowana

 • "Podziwiano między innymi pojazd podwodny oraz proces projektowania małych statków"

  Czy chodzi o te statki w butelkach?
  I czy pojazdy podwodne, to rozwiązanie dla Gdańska na wypadek następnej powodzi?

  Bo jeśli tak to ja się bardzo cieszę, że studenci stawiają czoła nadchodzącym wyzwaniom

  • 0 0

 • ; (

  na PG to się stawia wciąz te same wyzwania od wielu lat... nazwiska obrastają legendą... Korbut... druty... siergiej j. ... analiza... wzmacniacz operacyjny... problemy teoretyczne... gromada dziadków wykładających to

  na PG to się stawia wciąz te same wyzwania od wielu lat... nazwiska obrastają legendą... Korbut... druty... siergiej j. ... analiza... wzmacniacz operacyjny... problemy teoretyczne... gromada dziadków wykładających to samo od 20 lat i mających nadzieję że student piszący magisterkę moze troche nowych technologii im naświetli... (mowa o mechanie i okolicach 300 metrów...)tak... tak...

  • 0 0

 • Jeśli chodzi o Politechnike to stoi w miejscu od wielu lat!!wykładowcy mówią o rzeczach o których sami nie mają pojęcia.Wiedza jest często tylko teoretyczna.Niestety czasami studenci zaskakują swoich profesorów,a oni nie dopuszczaja mysli że jest ktoś mądrzejszy!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.