stat

Cztery tygodnie utrudnień na Podwalu Przedmiejskim

14 lutego 2020, 13:30
Arnold Szymczewski

W poniedziałek, 17.02.2020 r., do dwóch pasów zostanie zawężone Podwale Przedmiejskie w kierunku Stogów, na odcinku od ul. Kamienna Grobla do przystanków tramwajowych "Akademia Muzyczna". Utrudnienia w ruchu potrwają trzy-cztery tygodnie.Przebudowa Podwala Przedmiejskiego została podzielona na kilka etapów. Jesienią 2018 r. zakończyła się realizacja pierwszego z nich, czyli przebudowy krzyżówki z ul. Chmielną. Teraz drogowcy przystąpili do drugiego etapu, jakim jest przebudowa skrzyżowania z ul. Łąkową.

Cztery tygodnie utrudnień na Podwalu PrzedmiejskimW związku z pracami, które od 10 lutego trwają na Podwalu Przedmiejskim, drogowcy postanowili w poniedziałek, 17 lutego, zwęzić jezdnię do dwóch pasów. Utrudnienia obejmą też pieszych - przez najbliższe cztery tygodnie na odcinku od ul. Angielskiej Grobla do Łąkowej nie będzie można poruszać się chodnikiem. Z kolei zawężenie jezdni do dwóch pasów obowiązywać będzie od ul. Kamienna Grobla do przystanków "Akademia Muzyczna".

Naziemne przejście przy Akademii MuzycznejZgodnie z harmonogramem zakończenie prac ma nastąpić w czerwcu br. Do tego czasu powstanie m.in. naziemne przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przy gmachu Akademii Muzycznej. Będzie ono wyglądać podobnie do tego, które przed rokiem zostało utworzone na skrzyżowaniu Podwala Przedmiejskiego i ul. Chmielnej.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała spółka MTM z Gdyni, a wartość podpisanego z nią kontraktu opiewa na kwotę 10,5 mln zł.