Czyste chodniki w Sopocie. Kurort kupił nową zamiatarkę

6 lipca 2020, 10:30
Krzysztof Koprowski

Chodniki na sopockim MonciakuMapka, placu Przyjaciół SopotuMapka oraz okolicznych ulicach będą od połowy sezonu czyszczone specjalistycznym pojazdem. Będzie to już kolejne urządzenie tego typu wykorzystywane w kurorcie.Fabrycznie nowa tzw. zamiatarka chodnikowa zostanie dostarczona do Sopotu do końca lipca br.

Urządzenie o niewielkich rozmiarach (szerokość zaledwie nieco ponad 1 m i długość ok. 3 m) będzie pozwalało na czyszczenie chodników z wykorzystaniem dwóch szczotek.

Dodatkowo pojazd będzie wyposażony rurę do sprzątania liści oraz myjkę wysokociśnieniową, którą będzie można wykorzystać np. do czyszczenia ulicznych koszy na odpady.

Zamiatarka będzie sterowana przez pracownika znajdującego się w zabudowanej kabinie, wyposażonej w klimatyzację oraz ogrzewanie. Maksymalna prędkość pojazdu to 25 km/h.

Sprzątanie i czyszczenie - baza firm z Trójmiasta


Dwie zamiatarki chodnikowe i jedna uliczna- Zamiatarka jest kupowana na potrzeby sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, który dysponuje już dwoma podobnymi urządzeniami - jedną małą, wykorzystywaną do sprzątania chodników i wjazdów między budynkami, oraz jedną dużą - uliczną - informuje Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu. - Nowy sprzęt będzie wykorzystywany do sprzątania przede wszystkim placu Przyjaciół Sopotu, ul. Bohaterów Monte Cassino oraz okolicznych chodników na ul. Powstańców WarszawyMapka i HaffneraMapka.
W przetargu zostały złożone trzy oferty, z czego jedna nie spełniała wymogów formalnych. Najkorzystniejsza propozycja została złożona przez firmę Hako Polska z Krakowa, która swój pojazd wyceniła na kwotę ok. 258 tys. zł.

Czytaj też:

Remont al. Niepodległości. Korki dają się we znaki kierowcomMateriał archiwalny z 2018 r.
Które miasto Trójmiasta najlepiej dba o czystość chodników?
11%

Gdańsk

38%

Sopot

15%

Gdynia

36%

trudno powiedzieć, utrzymanie jest na podobnym poziomie

zakończona

łącznie głosów: 410