Śmiertelny wypadek na obwodnicy na Matarni

19 września 2020, 9:45
Rafał Borowski
aktualizacja:10:18 (19 września 2020)

Tuż po godz. 9 doszło do śmiertelnego wypadku na obwodnicy. Samochód osobowy dachował na odcinku między Osową a MatarniąMapka w kierunku autostrady A1. Utrudnienia na obwodnicy potrwają przez kilka godzin.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aktualizacja, godz. 10:10 Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji kierowca zmarł. To 26-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

- Wstępne ustalenia są takie, że z nieustalonych przyczyn kierowca samochodu marki Mazda zjechał z prawego pasa obwodnicy tuż przed węzłem Matarnia i uderzył w drzewo. Nasi funkcjonariusze ustalają wszelkie okoliczności zdarzenia i oczekują obecnie na przyjazd prokuratora - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Utrudnienia na obwodnicy potrwają jeszcze kilka godzin. Ruch na odcinku Matarnia-Osowa, zarówno w kierunku autostrady A1, jak i Gdyni odbywa się jednym pasem.

Na koniec warto wspomnieć, że tuż przed wypadkiem nasi czytelnicy poinformowali o sarnie, która miała przechadzać się obwodnicą właśnie w okolicy węzła Matarnia.


Jak informują strażacy, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do nich o godz. 9:07. Na miejscu są już ratownicy medyczni, którzy walczą o życie kierowcy.

- Do zdarzenia doszło tuż przed węzłem Matarnia w kierunku Łodzi, dokładnie na 329 km obwodnicy. Nasze zastępy właśnie przybyły na miejsce, gdzie trwa resuscytacja kierowcy. Oba pasy obwodnicy między węzłami Osowa i Matarnia w kierunku bramek A1 są nieprzejezdne - informuje oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
Utrudnienia występują także na przeciwległej jezdni. Ruch w kierunku Gdyni odbywa się jednym pasem, gdyż na drugim stoją wozy strażaków. Więcej informacji wkrótce.